طریقه مصرف مکمل آمینو اسید

طریقه مصرف مکمل آمینو اسید

طریقه مصرف مکمل آمینو اسید

نه تنها طریقه مصرف مکمل آمینو اسید بلکه راه و روش مصرف همه مکمل‌ها برای عموم به ویژه ورزشکاران از اهمیت بالایی برخوردار است. در حقیقت هدف از مصرف مکمل‌ها بهره‌مند شدن از نتایج مطلوب است، پس اهمیت دارد که کی و چه وقت از انواع مکمل‌ها استفاده نماییم که تداخلی با یکدیگر نداشته و نتیجه مثبت را به همراه داشته باشد.

در این مقاله از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز طریقه مصرف مکمل آمینو اسید رو پیگیر می‌شویم و در مقالات آتی به الباقی طرق مصرف سایر مکمل‌ها خواهیم پرداخت.

طریقه مصرف مکمل آمینو

مکمل آمینواسید در ورزشکاران حرفه‌ای بدنسازی و ورزش‌های سخت بسیار محبوب است. این مکمل به‌صورت قرص آمینواسید و پودر و ژله و به‌صورت مایع به عنوان مکمل ورزشی به فروش می‌رسد.

برای مقدار مصرف آمینو بهتر است با توجه به مشخصات مارک محصولی که خریداری کردید با پزشک یا مربی ورزشی خود مشورت کنید. از مصرف روزانه بین ۴ تا ۱۲ عدد قرص متغیر است.

مهم‌ترین ساختار پروتئین‌ها را اسیدهای آمینه تشکیل می‌دهند که تفاوت عمده آن‌ها با دسته کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها در وجود عنصر نیتروژن در ساختار سلولی آمینو اسیدها علاوه بر سه عنصر کربن؛ هیدروژن و اکسیژن است.

دانشمندان طی سال‌های مختلف حدودا ۲۰ اسید آمینه اصلی را کشف و نام گذاری کرده‌اند و این اسیدهای آمینه را به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم بندی کرده‌اند.

مکمل‌های آمینو اسید، از آنجایی که ۳۵ درصد از توده عضلانی بدن را آمینواسیدهای شاخه دار می‌سازند و برای رشد مولکولی باید حضور داشته باشند بسیار با اهمیت بوده و از طرفی مولکول های پروتئین از آمینو اسیدها تشکیل شده و هر آمینو اسید از یک قسمت نیتروژن و یک چارچوب کربنی نیز ساخته شده است.

طریقه مصرف مکمل آمینو

در حالت کلی مصرف مکمل آمینو اسید طیف گسترده‌ای از مکمل‌های ورزشی را شامل می‌شوند، که در اینجا مهم‌ترین آنها که از نوع آمینو اسید لازم و ضروری برای ورزشکاران هستند، را نام می‌بریم، که عبارت است از ایزولوسین، لوسین، لیزین، میتونین، فنیل آلانین، ترئونین، تریپتوفان، والین، گلوتامین، تورین، آلانین و آرژنین. که بهترین راه مصرف بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب و به هنگام صبح به تعداد ۲ عدد، قبل از تمرین ۲ عدد دیگر و همچنین بعد از تمرین ۳ عدد و در آخر در پایان روز و به هنگام خواب شبانه ۳ عدد مصرف کنید.

در نظر داشته باشید مصرف مکمل آمینو قبل از تمرینات بسیار با اهمیت است زیرا میزان جذب بافت‌های ماهیچه‌ای را افزایش می‌دهد و همچنین فراموش نکنید که هنگام صبح قبل از خوردن هر چیزی حتما ابتدا آمینم اسید را مصرف کنید.

مصرف مکمل آمینو اسیدمزایای مصرف مكمل آمینو اسید

در این بخش از مقاله به بررسی فواید مصرف مکمل آمینو اسید خواهیم پرداخت:

بهبود عملکرد

آمینواسیدها به عضله سازی کمک کرده و جلوی تجزیه‌ی عضلات را می‌گیرند، بدین ترتیب توده‌ی عضلانی ساخته خواهد شد. تحقیقات علمی ورزشی گفته‌اند که استفاده از این مکمل، همچنین ممکن است به عملکرد ورزشی در ورزش‌های استقامتی نیز کمک کند.

تحقیقی که توسط موسسه‌ی تحقیقاتی غذایی saga صورت گرفته، یافته است میزان VO2max «حداکثر اکسیژن مصرفی»؛ زمانی که از مکمل‌های آمینواسید استفاده شده است، بالاتر از زمانی بود که دارونما مصرف شده است.

محققان نتیجه گرفتند که استفاده از مکمل‌های ایزولوسین، والین، و لوسین، می‌توانند ظرفیت شما در ورزش‌های استقامتی را افزایش دهند.

مصرف مکمل آمینو اسیدچربی سوزی

تحقیقات نشان داده است که مصرف مکمل آمینو اسید باعث حفظ ذخیره گلیکوژن ورزشکاران می‌شود زیرا آمینو اسیدها باعث افزایش تبدیل چربی به انرژی و افزایش سوخت و ساز می‌شوند.

برای افرادی که قصد چربی سوزی دارند یا ورزشکارانی که رژیم کربوهیدرات دارند مکمل آمینواسید به سوخت رسانی و چربی سوزی بدنشان کمک زیادی می‌کند.

کمک به ریکاوری بهتر عضلات

ورزشکاران قدرتی که از مکمل آمینواسید استفاده می‌کنند، ممکن است متوجه بهبود ریکاوری عضلات بعد از تمرینات شدید وزنه برداری شوند که برای بدنسازان رقابتی، سودمند است.
با توجه به مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۰ در مجله Strength and Conditioning Researchh منتشر شد، بدنسازانی که سه هفته قبل و در طول تمرینات مقاومتی با شدت بالا، مکمل BCAA مصرف کرده بودند، شاهد کاهش آسیب عضلانی و بهبود ریکاوری عضلات بودند.

افزایش استقامت

مصرف مکمل آمینواسید روشی است که بدنتان از سوخت‌های قبلی یعنی کربوهیدرات و چربی استفاده می‌کرد را تغییر می‌دهد. در اغلب ورزشکاران خصوصا آنهایی که فعالیت شدید مانند دویدن انجام می‌دهند مکمل آمینواسید باعث افزایش عملکرد بدنی آنها می‌شود.

افزایش تستوسترون و هورمون رشد

مصرف مکمل آمینو اسید می‌تواند بر سطوح هورمونی بدنسازان تأثیر بگذارد.

محققان در تحقیق مذکور، دریافتند سطوح تستوسترون در ورزشکاران قدرتی که از پودر BCAAss استفاده کرده بودند بالاتر بود. و این برای بدنسازانی که سعی دارند توده خالص عضلانی‌شان را افزایش دهند، یک مزیت به حساب می‌آید.

تحقیق دیگری در سال ۲۰۰۹ در مجله Medicine and Science in Sports and Exercise گزارش داد ورزشکاران قدرتی که از مکمل‌های آمینواسید استفاده کردند، نه تنها شاهد افزایش تستوسترون بودند، بلکه غلظت هورمون رشد آنها نیز افزایش یافت.

مصرف مکمل آمینو اسیدکمک آمینو اسیدها به بهبود عملکرد ورزشی

آمینواسیدها به عضله سازی کمک کرده و جلوی تجزیه‌ عضلات را می‌گیرند، بدین ترتیب توده‌ عضلانی ساخته خواهد شد. تحقیقات علمی ورزشی گفته‌اند که استفاده از این مکمل، همچنین ممکن است به عملکرد ورزشی در ورزش‌های استقامتی نیز کمک کند.

میزان VO2max (حداکثر اکسیژن مصرفی)، زمانی که از مکمل‌های آمینواسید استفاده شده است، بالاتر از زمانی بود که دارونما مصرف شده است. محققان نتیجه گرفتند که استفاده از مکمل‌های ایزولوسین، والین، و لوسین، می‌توانند ظرفیت شما در ورزش‌های استقامتی را افزایش دهند.

اخطار درباره مصرف آمینو اسید ها

با وجود اینکه مکمل‌های آمینواسید می‌توانند جذب پروتئین شما را افزایش دهند، نباید آن را بدون مشورت با پزشک و یا مربی مصرف نمایید. پروتئین، حجم کارکرد کلیه‌های شما را افزایش می‌دهد، چرا که سوخت و ساز پروتئین، سمومی تولید می‌کند که کلیه‌ شما مسئول دفع آن خواهد بود؛ بنابراین مصرف زیاد پروتئین، می‌تواند بر کارکرد کلیه‌ شما اثر منفی بگذارد.

اگر به غذاها یا داروهای خاصی آلرژی دارید، برخی از مکمل‌های آمینواسید نیز ممکن است برایتان دارای عوارض جانبی باشند. به‌عنوان مثال، پروتئین‌های وی و کازئین، ممکن است باعث حساسیت لبنیاتی شوند، در حالی که مکمل آمینو اسیدهای سویا، برای آن‌هایی که به سویا حساسیت دارند نامناسب است.

نظرات (50)

مهدی

سلام عرض میکنم خدمتتون طریقه مصرف امینو وی رو میخواستم بدونم و اینکه ایا اصلا تاثیر گذار هست چنین مکملی و ایا ضرری داره برای بدن؟؟

علی پیوند

با سلام
لطفاً مصرف آمینو اسید گلد 300 تایی المپ رو بگید ببلعم ، بجوم یا آسیاب کنم بخورم ممنون تشکر

  مثبت سبز

  سلام روزتون بخیر به این صورت باید استفاده شود. باید مانند قرص میل شود.
  تا وزن 70 کیلو گرم 6 قرص در 2 وعده 3 تایی
  وزن بین 70 تا 90 کیلو گرم 9 قرص در 3 وعده تایی
  وزن بین 90 تا 105 کیلوگرم 12 قرص در 4 وعده 3 تایی
  وزن بالای 105 کیلو گرم 15 قرص در 5 وعده 3 تایی

   علی اصغر

   سلام امینو ۵۶۰۰سایتک باید چطور مصرف شه وزن ۹۰کیلو

    سلام روزتون بخیر
    با مصرف آمینوها نه تنها عضله سازی تقویت می‌شود بلکه جلوی تجزیه عضلات ساخته شده هم گرفته می‌شود، پس این مکمل‌ها باعث بهبود عملکرد ورزشی در ورزش های استقامتی شده و ظرفیت ورزشکاران را بالا می‌برد.
    مکمل آمینو ۵۶۰۰ سایتک علاوه بر آمینواسیدهای شاخه دار، ال گلوتامین نیز دارد. فواید مصرف مکمل آمینواسیدهای شاخه دار یا bcaa شامل عضله‌سازی، مقابله با بیماری‌هایی که بر اثر تضعیف بدن به وجود می‌آیند، جلوگیری از خستگی، بالا رفتن توان عضلات، عملکرد بهتر در ورزش است. اطلاعات بیشتر در زمینه bcaa به مقاله مکمل Bcaa چیست را بخوانید.
    مکمل آمینو ۵۶۰۰ سایتک انتخاب مناسبی برای به چالش کشیدن عضلات است. میزان مصرف یک سروینگ یا ۴ عدد قبل از تمرین، یک سروینگ بعد از تمرین و همچنین قبل از رفتن به رختخواب می‌توانید استفاده کنید.
    برای خرید بهترین مکمل‌های بدنسازی آمینو می‌توانید از طریق لینک خرید مکمل آمینو اقدام کنید.

رضا آقامحمدی

سلام لطفا طریقه مصرف آمینو ۲۰۰۲ التیمیت رو توضیح بدید.
ممنون

  مثبت سبز

  سلام روزتون بخیر

  3 قرص قبل از تمرین و سه قرص بعد از تمرین باید مصرف شود

علی محمدی زاده

سلام آمینو گلد 345تایی رو جطور باید بخورم ببلعم یا بجوم برای وزن 103کیلوگرم؟
مرسی از راهنماییتون

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  سلام روزتون بخیر
  باید همراه آب زیاد بلعیده شود.

وحید

سلام من یه امینو هزرتایی با طعم وانیل گرفتم مربی بهم گفته روزی 20 تا بخورم 5 تا صبح 5 تا قبل و5 تا بعداز تمرین و5 تا قبل خواب وزنم 106 کیلو هست میخواستم بدونم این تعداد زیاد نیست؟

وحید

سلام من یه امینو هزارتایی با طعم وانیل گرفتم مربی بهم گفته روزی 20 تا بخورم 5 تا صبح 5 تا قبل و5 تا بعداز تمرین و5 تا قبل خواب وزنم 106 کیلو هست میخواستم بدونم این تعداد زیاد نیست؟

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  سلام روزتون بخیر
  مطمئنا مربی نسبت به تمرینات ورزشی که دارید مشخص کرده و همه جوانب در نظر گرفته است.

سیامک

سلام خسته نباشین من وزنم نود کیلو هستش آمینو رو چجور مصرف کنم ممنون میشم دقیق بگین تعداد قبل و بعد تمرین چند عدد بخورم

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  سلام روزتون بخیر
  به این لینک https://mosbatesabz.com/search?q=%D8%A2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%88 مراجعه کنید آمینو مد نظر خود را انتخاب کنید اطلاعات کامل در مورد مصرف آمینو ها در ج شده است.

فرزین

سلام و خسته نباشین به شما . یه سوال داشتم از خدمتتون . مقدار مصرف آمینو آرژنین رو تو روزهای تمرین و روزهای استراحت . ممنون از شما

امیر

npl amino pre load
سلام خسته نباشید من 17/5سالمه سوالم اینه این مکمل به من حجم میده و مربی گفته روزی 12تا بخورم برام ضرر نداره ؟

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  سلام روزتون بخیر
  بهتر مصرف مکمل ها از سن 18 سالگی به بالا شروع بشه جایگزین این محصول می توانید از کشک بدون نمک استفاده کنید.

Behnam

سلام،من چند ساعت بعد تمرین عضله هام فرمی که داره رو از دست میده،لطفا بگید چه مکملی رو باید استفاده کنم.البته نمیخام خیلی عضلانی بشم فقط همین عضلاتم فرم بگیره کافیه..وزنمم ۷۸کیلو هستش
تشکر

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  سلام روزتون بخیر
  برای فرم دهی عضلات می توانید از پروتئین ها استفاده کنید . پروتئین های غذایی مثل فیله مرغ، سفیده تخم مرغ، گوشت قرمز و همچنین از مکمل های پروتئین و آمینو که در داروخانه آنلاین مثبت سبز موجود است برای اطلاعات بیشتر از مصرف پروتئین های ورزشی می توانید به لینک زیر مراجعه کنید
  https://mosbatesabz.com/%D9%85%DA%A9%D9%85%D9%84-%D8%A8%D8%AF%D9%86%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C

Behnam

ببخشید وزنم ۶۸هستش

beni

سلام.آمینو 10000 اینر رو میخاستم اگر موجود دارید لطفا لینکش رو بزارید

هدايت

سلام
من از قرص هاى آمينو سوپريور ٢٢٢٢ استفاده ميكنم،البته دو سه روزى ميشه كه شروع كردم.
روزانه پنج عدد در جريان تمرين استفاده ميكنم بس.
قدم ١٨٣ وزنم ٦٧.
آيا اين مقدار و زمان مصرف درست است؟
بلعيدن خوب است يا جويدن ياهم بگذاريمش دهانمان آب شود؟
البته گينر هم در كنارش استفاده ميكنم .

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  سلام روزتون بخیر
  بله این مقدار کافیه
  در مورد مصرف امینو هم می تونید امینو نصف کنید و ببلعید البته این مکمل باید با آب خیلی زیاد بنوشید.

سامان کاوند

سلام میخواستم بپرسم در روزهای استراحت چطور باید آمینو رو مصرف کنیم؟

محمد مهدی

باسلام
طریقه مصرف آمینو اسید۱۰۰۰۰راشن بیر بلعیدنی هست یا جویدنی؟

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  با سلام
  آمینو نصف کنید و بعد بلعیده شود.

Tabriz

سلام.من باشگاه نميرم ولي ميخوام از قرص هاي آمينو استفاده كنم.اثرگذار هس يا نه؟من خانمم و قدم ١٧٠ و وزنمم ٦٥ هس.ممنون ميشمراهنماييم كنيد.

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  سلام روزتون بخیر
  این محصول مکمل ورزشی است و نیازمند این است در کنار این محصول حتما تمرینات ورشی انجام شود
  در صورتی که نیاز بدن شما به کلسیم می باشد می توانید از قرص های مکمل کلسیم مانند کلسی کر و استئو کر استفاده کنید.
  در داروخانه آنلاین مثبت سبز این محصولات وجود دارد

Tabriz

خيلي از لطفتون ممنونم

احسان صارمی نیا

سلام.خسته نباشید.من قرص مگا امینو اسید گرفتم.چطور باید مصرف کنم چون اولین بارمه.وزنم حدود ۵۵ کیلو هست و کمی لاغرم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

اميرحسين

سلام خسته نباشین
من 19 سالمه
81کیلو وزنمه
روزی هم 2 ساعت تمرین دارم
قرص آمینو وی 4600 رو به چه اندازه بخورم؟روزی چنتا؟چه موقع هایی؟

امیر

سلام من 30 سال دارم با وزن 86 کیلو میخوام وزنم را تا 76 کیلو بیارم پایین همراه با ماهیچه سازی در ضمن هفته ای 3 روز ورزش حوازی انجام میدم چه نوع آمینو باید استفاده کنم

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  سلام روزتون بخیر
  آمینو 2222 از برند اپتیموم نوتریشین می توانید استفاده کنید.

حمیدرضا

سلام من قرص سوپرآمینو از دبی سال ۹۵ خریداری کردم ول از قرص ها نزدیک ۲۰۰عددش مانده . میخواستم ببینم میتونم العان از اونا استفاده کنم یا نه

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  سلام روزتون بخیر
  اکر تاریخ انقضا محصول به اتمام نرسیده موردی ندارد

saeeid

سلام مکمل bcaa رونی کلمن قرصی خریداری کردم طریقه مصرف در روزهای که تمرین میکنم و در روزهای استراحت به چه صورت است ؟؟؟؟

میلاد

سلام. لطفا در خصوص مصرف امینو ۹۰۰۰ برند quamtrax هم توضیح بدید. چون روش نوشته بیشتر از ده تا روزانه مصرف نکنید

اتابک

سلام خدمت شما دوست ..

من اسید امینو مارک تسلا Tesla ) 640 عددی ) خریداری کردم میخواستم بدونم مارکش معتبر هست یا نه .. رنگش مایل به نارنجی طعم پرتغالی داره .. ساخت کشور EU هست که متوجه نشدم مال کدوم کشوره .. ممنون میشم بهم توضیح بدید سپاس

حسین

با سلام
میخواستم بدونم امینو و بی سی ای ژن استار رو گرفتم چگونه مصرف کنم وزنم 91 کیلو است

سسسس

سلام امینو پروفشنال المان۵۰۰عدد طریقه مصرفش کسی میدونه؟

محمد

سلام من هيدرو وى on همراه امينو٢٢٢٢ مصرف ميكنم روزى چند عدد امينو بخورم با توجه به مصرف وى وزنم 80

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  عرض ادب
  به این صورت مصرف کنید
  2 قرص قبل از وعده غذایی و 2 قرص قبل و بعد از تمرین همراه با آب مصرف نمایید.

امیرمحمد

سلام وقت بخیر من قرص آمینو اسید شرکت Olympus گرفتم مربی گفته باید دو وعده مصرف کنم و هر وعده ۸ عدد آیا درسته!!!!

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  سلام روزبخیر
  طریقه مصرف مکمل آمینو الیمپ به این صورت است :هر وعده (۶ كپسول) فرآورده را ۲ تا ۳ با در روز مصرف كنيد.

امیرازکرج

سلام طریقه مصرف سوپر آمینو 10000 میخواستم . ممنون.

  مثبت سبز داروخانه آنلاین

  سلام روز بخیر
  جهت اطلاع از طریقه مصرف مکمل آمینو بر روی کلمه آمینو کلیک کنید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها