مشاهده همه 19 نتیجه

تاریخچه برند نستله

برند نستله (Nestle) بیش از یک قرن و نیم است که در زمینه مواد غذایی فعالیت دارد؛ این شرکت سوئیسی بزرگترین شرکت غذایی جهان محسوب شده و تاریخچه‌ای طولانی در تولید و عرضه محصولات خوراکی به خصوص برای کودکان دارد. این شرکت در شهر ووه کانتون وو سوئیس قرار داشته که از نظر درآمد و تولید، بزرگ‌ترین شرکت صنایعی جهان محسوب می‌شود. کمپانی نستله سالیان متمادی در صدر برترین برندهای جهان قرار گرفته است.

محصولات نستله شامل انواع مکمل‌های دارویی، غذای کودک، آب معدنی، صبحانه بسته بندی شده، قهوه، چای، شیرینی، لبنیات، بستی و غذاهای کنسروی است. زیربرندهای این شرکت که شامل نسکافه، نسپرسو، کیت کت، سرلاک، نسکوئیک و اسمارتیز هستند، سالانه در آمدی بیش از یک میلیارد دلار دارند.

نستله چگونه به جایگاه امروزی رسید ؟

این برند در 189 کشور جهان، 447 کارخانه دارد که در سهام برند آرایشی و بهداشتی لورآل هم مشارکت دارد. تقریبا سال 1866 بود که هنری نستله تصمیم گرفت که چنین برندی را تاسیس کرده و به مرور با خرید شرکت‌های دیگر، به این جایگاه رسید. سوئیس از دیرباز به وفور دارای لبنیات و خصوصا شیر تغلیظ شده بود؛ همین امر باعث شروع یک کسب و کار پر سود شد. سال 1867 هنری نستله که یک داروساز معروف در سوئیس بود، توانست نوعی شیر گاو را تولید کند که برای نوزادان با مشکلات دریافت شیر مادر، مناسب بود.

به مرور، تقاضا برای این محصول وی به حدی زیاد شد که سفارشات مشتریان با تاخیر آماده می‌شد. به هرحال هنری نستله توانست شرکت خود را به جایگاه بالایی برساند اما به دلیل کهولت سن دیگر توانایی اداره آن را نداشت و به همین دلیل شرکت خود را به مبلغ 1 میلیون فرانکی به یک نماینده مجلس سوئیس فروخت. به مرور این شرکت توانست اصلی ترین رقیب خود یعنی آنگلو سوئیس را کنار زند و علاوه بر تولید شیر تغلیظ شده، سال 1900، در صنعت شکلات سازی هم وارد شود.

ادغام نستله و آنگلو سوئیس

سال 1905 بلاخره این دو شرکت به ادغام رضایت دادند و شرکت جدید به نام نستله آنگلو سوئیس به وجود آمد. در نتیجه این ادغام، 7 کارخانه در سوئیس، 6 کارخانه در بریتانیا و 3 کارخانه در نروژ به وجود آمد و کشورهای بزرگ اروپایی دیگر بعلاوه آمریکا نیز هر کدام پذیرای 1 کارخانه شدند. با شروع جنگ جهانی اول، خسارات زیادی به کارخانجات اروپایی نستله وارد آمد و همچنین موانع مختلفی مثل افزایش قیمت مواد اولیه و حمل و نقل، همگی دست به دست هم دادند تا تولیدات این شرکت کاهش یابد و فقط نیاز بازار محلی را تامین کند. همین امر موجب شد که این شرکت کارخانجات خود را در کشورهای بی طرف جنگ مثل امریکا تاسیس کند و تعداد کارخانه‌های خود را به 80 برساند. اما تا سال 1923 این شرکت ضررهای هنگفتی داد تا اینکه با تولید لبنیات جدید و خرید شرکت‌های لبنی خرد، توانست به سود دهی برسد.

اولین محصول غیرلبنی نستله

سال 1938 اولین محصول غیر لبنیاتی نستله معرفی شد؛ نسکافه یا همان قهوه فوری برند نستله، وارد بازار جهانی شد. با شروع جنگ جهانی دوم اگرچه این برند مشکلاتی را تجربه کرد، اما با ورود آمریکا به جنگ، تقاضا برای نسکافه و پودر شیرهای نستله از سوی آن کشور افزایش یافت و سود بسیار زیادی را برای این شرکت به همراه داشت. به مرور شرکت‌های غذایی در زمینه تولید سوپ‌های نیمه آماده، غذاهای کنسرو شده و آبمیوه هم به نستله پیوستند و همین امر باعث شد که دایره فعالیت‌های این شرکت افزایش پیدا کند.

سال 1972 نیز سهام عمده‌ای از برند فرانسوی L`Oreal توسط نستله خریداری شد که امروز به عنوان برترین برند آرایشی بهداشتی جهان شناخته می‌شود. از سال 2010 به دلیل مسائل زیست محیطی و تغذیه‌ای، فروش محصولات حوزه شیرینی و شکلات این مجموعه کاهش پیدا کرد و در عوض سوئیسی‌ها تصمیم گرفتند در حوزه‌های سلامت نیز فعالیت داشته باشند. بنابراین به تولید نوشیدنی‌ها و شیک‌های پروتئینی برای افراد دیابتی و دارای مشکلات گوارشی روی آوردند. همچنین شیر خشک‌های این برند نیز به عنوان یک غذای کمکی در ایران به فروش می‌رسد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

محصولات نستله

شیرخشک‌ها و سرلاک‌های برند نستله از معروف‌ترین محصولات نستله هستند که در بین مادران و کودکان ایرانی طرفداران زیادی دارد. این شیر خشک‌ها شامل:

 • سرلاک چند غله با تکه‌ های گیلاس نستله از پایان ۱۲ ماهگی
 • سرلاک چند غله چند میوه به همراه شیر نستله از ۱۲ ماهگی
 • شیر خشک نان کید نستله مناسب کودکان از ۳ سالگی به بعد
 • شیر خشک گیگوز ۱ نستله مناسب شیرخواران از بدو تولد تا ۶ ماهگی
 • شیر خشک گیگوز ۳ نستله مناسب از ۱۲ ماهگی به بعد
 • سرلاک گندم به همراه شیر نستله مناسب کودکان از پایان ۶ ماهگی
 • سرلاک گندم و تکه های خرما به همراه شیر نستله مناسب کودکان از پایان ۸ ماهگی
 • سرلاک گندم و خرما به همراه شیر نستله مناسب کودکان از پایان ۶ ماهگی
 • سرلاک گندم و تکه های میوه با عسل به همراه شیر نستله مناسب کودکان از ۱۲ ماهگی
 • سرلاک گندم و میوه به همراه شیر نستله مناسب کودکان از پایان ۸ ماهگی
 • سرلاک گندم و موز به همراه شیر نستله از پایان ۷ ماهگی
 • سرلاک برنج به همراه شیر نستله مناسب کودکان از پایان ۶ ماهگی
 • شیر خشک نان ۱ اوپتی پرو نستله مناسب نوزادان ۰ تا ۶ ماه
 • شیر خشک نان ۲ اوپتی پرو نستله مناسب ۶ تا ۱۲ ماهگی

خرید محصولات نستله از داروخانه آنلاین مثبت سبز

داروخانه آنلاین مثبت سبز با داشتن طیف وسیعی از غذاهای کمکی مادر و کودک، پذیرای شما مشتریان گرامی است. این داروخانه با داشتن سرلاک و شیر خشک‌های برند معروف نستله (Nestle)، این امکان را به شما می‌دهد تا براساس سن و مقدار نیاز غذایی کودک‌تان، محصول مد نظر را خریداری و در کمترین زمان آن را درب منزل تحویل بگیرید.