قرص لیورمد قرص لیورمد

تمام نکات درباره کرم لایه بردار


0 1430

تمام نکات درباره کرم لایه بردار

کرم لایه بردار چون باقی کرم ها و محصولات پوستی، در تیررس توجه اکثر افراد بخصوص خانم ها می باشد. با هم در این مقاله نکاتی پیرامون این محصول و ضرورت استفاده از آن را بررسی می کنیم.

لایه برداری چیست؟

لایه برداری باعث می شود سلول های مرده از روی سطح پوست برداشته شوند و جا برای سلول های نو و جوان باز شود تا پوست با این سلول های جوان ظاهری جوان تر پیدا نماید. معمولا لایه برداری پوست به ۳ روش مکانیکی، شیمیایی و لایه برداری با لیزر صورت می پذیرد.

ضرورت و کاربرد لایه برداری

چون قدرت پوست برای دفع سلول ‌های مرده با افزایش سن کاهش می یابد، باید با یک عامل خارجی کار را انجام داد تا هم مشکلات پوستی حل شوند و هم پوست صاف و زیبا شود.

پیلینگ و لایه‌ برداری روش‌های مختلف با مکانیسم‌های متفاوتی دارد که هرکدام از این روش‌ ها را پزشک با توجه به وضعیت پوست شما پیشنهاد می‌کند. در بسیاری از موارد استفاده از روش‌های مختلف پیلینگ برای صاف کردن پوست و از بین بردن لک ها و مشکلات پوستی راه‌حل اول و آخر است و نتایج حاصل از آن نیز کاملا قابل پیش‌ بینی است و عوارض چندانی هم ندارد، البته اشتباه نکنید پیلینگ و لایه‌برداری فقط برای درمان مشکلات پوستی نیست بلکه گاهی برای از بین بردن چین و چروک‌ها یا حتی درخشان‌کردن پوست از این روش استفاده می‌شود.

کرم لایه بردار

کرم لایه بردار یا اسکراب به عنوان خراشنده و ساینده پوست استفاده می ‌شود. برخی موارد شاهد هستیم که برای افزایش اثربخشی، اسیدهای میوه هم به این محصولات اضافه می‌ کنند که بیمار از هر دو مکانیسم لایه ‌برداری مکانیکی و شیمیایی سود ببرد.

کرم‌ ها و صابون‌ های اسکراب (که حاوی دانه‌های خشن هستند) می ‌توانند در درمان ضایعات پوستی مانند آکنه های کومدونال (جوش‌ های سرسیاه یا سفید)، چربی پوست، خشونت پوست و نیز افزایش اثر داروهای موضعی کاربرد داشته باشند.

نیاز به کرم لایه بردار یا دیگر روش های لایه برداری به تفکیک نوع پوست

تمام نکات درباره کرم لایه بردار

پوست های چرب: بهتر است که در هفته بیشتر از یک بار از لایه بردار استفاده نکنید، زیرا استفاده بیش از حد از لایه بردارها باعث به وجود آمدن غده های چربی و در نتیجه وخیم تر شدن اوضاع جوش ها می شود.

پوست های آکنه دار: استفاده از لایه بردارهای مکانیکی موجب بدتر شدن آکنه می شود، بنابراین بهتر است که یک برنامه منظم برای لایه برداری از پوست خود داشته باشید.

پوست های نرمال: با استفاده از یک دستمال مرطوب یا آغشته به کرم لایه بردار ، سطح پوست خود را در فواصل زمانی ۵ تا ۱۰ ثانیه ماساژ دهید. ماساژ پوست باعث می شود لایه بردارها و مواد محافظ پوست عملکرد مطلوب تری داشته باشند.

پوست های خشک و حساس: پوست های خشک معمولا نیاز به مراقبت بیشتری دارند. پس بهتر است که از لایه بردارهایی استفاده کنیم که ضعیف تر هستند چون پوست شما فقط احتیاج دارد که لایه سلول های مرده از روی آن برداشته شود. پیش از استفاده از لایه بردار اول پوست خود را مرطوب کنید و سپس به آرامی سطح پوست را با کرم لایه بردار مناسب پوستتان ماساژ دهید.

مجله پزشکی مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱ میانگین: ۱]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :