خواص آلوئه ورا در درمان آکنه


0 726

یکی از مهم ترین مباحث در زمینه فواید گیاه آلوئه ورا، خواص آلوئه ورا در درمان آکنه است. از دلایل اصلی استفاده از این گیاه، درمان بسیاری از مشکلات پوستیه که به ویژگی های ضد التهابی این گیاه بر می گرده.

این به معنی که آلوئه ورا می تونه تورم رو کم کنه، آلوئه ورا رو روی یه جوش قرمز و متورم قرار بدین تا کاهش حساسیت و درد رو مشاهده کنید!

از خواص آلوئه ورا در درمان آکنه اطلاع دارید؟

همچنین باید بگیم که آلوئه ورا دارای آثار بهبود زخم و جای جوش هم هست و از این رو می تونه به التیام آسیب های آکنه کمک کنه.

آلوئه ورا خاصیت آنتی باکتریال قوی داره و تماس ژل اون با سطح پوست باعث میشه تا میکروب ها و ترشحات ناشی از جوش های چرکی از بین بره.

آیا آلوئه ورا می تونه جای جوش رو هم برطرف کنه؟

با این که نمی شه با اطمینان گفت که خواص آلوئه ورا توانایی درمان همه جوش ها رو داره، اما می شه با اطمینان گفت که این گیاه قادره قرمزی و التهاب پوست رو به خوبی برطرف کنه، بنابراین در درمان جوش های التهابی می تونه مفید باشه.

اما جوش تنها به دلیل التهاب ایجاد نمی شه، بلکه ممکنه به دلیل سلول های مرده پوستی، فعالیت بیش از حد غده های چربی، هورمون ها و حتی ژنتیک ایجاد بشه که در این موارد آلوئه ورا نمی تونه به درمانشون کمکی کنه.

خواص آلوئه ورا در درمان آکنه

نکته دیگه اینکه که همه جوش ها به دلیل بسته شدن منافذ پوست ایجاد می شن و آلوئه ورا هم از بسته شدن منافذ جلوگیری می کنه بنابراین، در طولانی مدت از پیشرفت جوش ها پیشگیری می کنه.

آیا آلوئه ورا می تونه چال ناشی از جوش رو برطرف کنه؟

خواص آلوئه ورا نمی تونه جای جوش های ثابت و چال شده رو از بین ببره، چرا که این عارضه به دلیل از بین رفتن بافت پوست ایجاد می شه.

تنها راه بهبود چنین عارضه هایی، پرکننده های پوستیه، اما میشه جای جوش های سیاه بر روی پوست که پس از بهبود جوش ها ایجاد می شه رو با آلوئه ورا کم رنگ کرد و دلیل اون هم وجود ماده ای به نام آلوئین در آلوئه وراست.

خواص آلوئه ورا در درمان آکنه

آلوئین، عنصریه که به طور طبیعی در ژل آلوئه ورا پیدا میشه. این ماده، یه عامل رنگ زداست و مناطق تیره پوست رو روشن می کنه.

از اونجایی که این گیاه التهاب رو برطرف می کنه، می تونه از پیشرفت هیپرپیگمانتاسیون هم جلوگیری کنه.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :