ژل بهداشتی بانوان چیست؟

۴۳۱

با توجه به گسترش دستاوردهای علم، شیوع بیماری‌ها در حال کاهش هستند. بیماری‌های زنان با وجود محصلاتی چون ژل بهداشتی بانوان و دیگر محصولات از این دست، با کاهش چشمگیری در سال‌های اخیر روبه رو بوده است.

ژل‌های مخصوص شست‌وشوی بانوان به حفظ بهداشت ناحیه تناسلی کمک می‌کنند. کسانی که زمینه بیماری عفونی کاندیدیاز دارند، می‌توانند انواع قلیایی این ژل‌ها را از داروخانه تهیه و مصرف کنند.

اهمیت ژل بهداشتی بانوان

صابون ها و سایر مواد شوینده که معمولا pH قلیایی دارند به تعادل اسیدی طبیعی ناحیه تناسلی صدمه می زند. حتی شستشوی این ناحیه با آب خالص نیز منجر به افزایش pH می گردد.

اما ژل بهداشتی بانوان، تعادل اسیدی این ناحیه را حفظ می‌نماید. در دوران قاعدگی و همچنین در زمان نزدیکی این محیط برای تجمع باکتری ها مناسب شده و امکان ابتلا به بیماری‌های باکتریال که همراه با بوی زننده اند افزایش می‌یابد.

فواید این ژل

ژل بهداشتی که برای دوشیزگان، بانوان و خانم‌های یائسه در بازار موجود می‌باشد با کنترل Ph بدن، از بروز انواع بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. اگر تا به حال از این محصول استفاده نکرده‌اید، لذت یک تمیزی کامل را بخصوص در اوج روزهای گرم از خود گرفته‌اید.

رفع بوی بدن از محبوب‌ترین ویژگی‌های این محصولات است. ناحیه تناسلی یک محدوده باکتریال است که اکثر اوقات بوی زننده ای دارد. البته بو زمانی زننده تر می‌شود که باکتری در این منطقه بیشتر رشد کند . برای از بین بردن این بوی بد و از بین بردن باکتری‌ها بهترین گزینه استفاده از ژل شستشوی بانوان است که با رایحه های مختلف در بازار موجود می‌باشند.

چند نکته

  • موقع خرید ژل بهداشتی بر نوشته روی آن و گروه مصرف کنندگان و نحوه استفاده حتما دقت کنید!
  • استفاده افراطی از این ژل باعث برهم خوردن تعادل pH شده که خود زمینه بروز عفونت‌ها را مهیا می‌سازد.
  • حتما ژل‌های بهداشتی را از مراکز معتبر چون داروخانه‌ها و با اشراف کامل بر توضیحات و محتویات محصول تهیه کنید!

نحوه استفاده

نحوه استفاده از این محصولات به این نحو است که شما یک بند انگشت از ژل را روی ناحیه تناسلی که مرطوب است زده تا کف مملایمی ایجاد گردد؛حدود ۳۰ تا ۶۰ ثانیه زمان دهید تا تاثیر بگذارد. سپس ناحیه تناسلی را به طور کامل با آب بشویید. با دستمال به آهستگی خود را خشک نموده و لباس زیر خود را که حتما باید همیشه خشک باشد را به تن کنید.

چه کسانی باید از ژل بهداشتی استفاده کنند

  • تمام خانم‌هایی که پزشک ترشحات طبیعی بدن آنها را کافی نمی‌داند.
  • زوجینی که از روش کاندوم برای نزدیکی استفاده نمی‌کنند.
  • پس از زایمان، قبل و بعد از نزدیکی، بعد از حمام و…
  • خانم‌هایی که بدنی مستعد قارچ و عفونت دارند.
  • افرادی که بوی ناحیه تناسلی آزارشان می‌دهد.
  • افراد یائسه که بافت بدنشان تغییر می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.