مصاحبه اختصاصی با جناب آقای دکتر سید علی مومن زاده فوق تخصص گوارش

۱۰۴

دکتر سید علی مومن زاده فوق تخصص گوارش

جناب آقای دکتر سید علی مومن زاده فوق تخصص گوارش ، کبد و آندوسکوپی یکی از مجرب ترین و متبحر ترین پزشکان در عرصه بیماری های گوارشی و اندام های داخلی هستند که در کلینیک فوق تخصصی متین ارائه دهنده خدمات تخصصی زیر هستند.

  • بالون لاغری معده
  • درمان واریس مری
  • تعبیه لوله تغذیه معده (PEG)
  • آندوسکوپی، کولونوسکوپی

برای بهره مند شدن از علم و تخصص جناب آقای دکتر سید علی مومن زاده فوق تخصص گوارش ، کبد و آندوسکوپی می توانید روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹ به مطب ایشان مراجعه فرمایید.

آدرس مطب: تهران- اتوبان شهید باقری- ۱۹۶ شرقی- نرسیده به فلکه سوم تهران پارس- نبش خیابان طاهری- ساختمان پزشکان تهران پارس – واحد ۱۲

شماره تماس مطب: ۷۷۷۱۵۴۰۸-۰۲۱

شماره تماس همراه: ۰۹۳۶۳۵۴۷۲۸۰

بیماری کبد چرب

مجله مثبت سبز با توجه به شایع شدن بیماری کبد چرب در جامعه، برای اطلاع رسانی هر چه بیشتر درباره این بیماری اقدام به مصاحبه با جناب آقای دکتر سید علی مومن زاده فوق تخصص گوارش نموده و از ایشان خواسته ایم تا در رابطه با علائم بیماری، راهکارهای درمان و تشخیص آن برامون توضیحاتی بفرمایند تا از این طریق تونسته باشیم اطلاع رسانی جامعی برای اهالی مجله کرده باشیم.

در همین رابطه پیشنهاد می کنم مقاله علت تا درمان کبد چرب را حتما مطالعه بفرمایید.

کبد چرب در خارج از کشور بیشتر به دلیل مصرف بیش از حد الکل پدیدار می شه، در حالیکه در ایران این بیماری در تعدادی از اختلالات بالینی مانند دیابت، چاقی و سوء تغذیه در افراد رخ می ده که موسوم به کبد چرب غیر الکلی می باشد.

وجود چربی در کبد بسیار طبیعی می باشد، اما اگر میزان چربی بیش از ۵ تا ۱۰ درصد کل وزن کبد باشد، متاسفانه فرد مبتلا به بیماری کبد چرب شده است.

سرطان دستگاه گوارش فوقانی

شایعترین سرطان ها در دنیا سرطان ریه و دستگاه گوارش هستند، که از عمده دلایل بروز این دو سرطان مصرف دخانیات و رژیم غذایی نامناسب و ناسالم را می توان نام برد. در حقیقت طبخ بیش از اندازه غذاها و سوزوندن اونها مثل کباب کردن مواد غذایی و مصرف لبنیات پرچرب برای دستگاه گوارش بسیار مضر هستند. در رابطه با سرطان دستگاه گوارش فوقانی یک مصاحبه مفصل و پرباری از جناب آقای دکتر سید علی مومن زاده فوق تخصص گوارش تهیه کرده ایم که مطمئنا از توصیات ایشان نهایت بهره را خواهید برد.

سرطان روده بزرگ

سرطان روده بزرگ که با عناوین دیگری از جمله سرطان کولون، رکتوم و یا چنگار روده بزرگ شناخته می شود، زمانی پدیدار می شود که سلول های سرطانی در ناحیه کولون یا رکتوم که  بخشی از روده بزرگ می باشد، شروع به رشد و تکثیر نمایند. سرطان روده بزرگ با وجود اینکه در چندین سال گذشته هم در بین زنان و هم در بین مردان شایع شده، اما سهم اون در مرگ و میر ناشی از سرطان تنها ۱۵ درصد، که می توان گفت یکی از قابل پیشگیری ترین نوع سرطان ها می باشد. رایج ترین نشونه های این سرطان شامل تغییر در عادات اجابت مزاج، وجود خون در دفوع، کاهش وزن بی رویه، درد شکمی، مدفوع نازک و روبان شکل، حالت تهوع و استفراغ و البته نفخ و احساس سیر بودن، نیز می باشد.

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.