تاریخچه شرکت بیورر (Beurer)

۴۵

تاریخچه شرکت بیورر (Beurer)

در سال ۱۹۱۹ میلادی، کت و آیگن بیورر در وضعیتی دشوار در شهر اولم آلمان زندگی می‌کردند. با این حال این زوج یک ایده و یک هدف واضح داشتند: ساخت پدهای الکتریکی گرمایی و فروش آنها.

هنریخ استرنجر با فرایند ساخت پدهای گرمایی از زمان اقامت در کشور آمریکا آشنا بود و پس از بازگشت به آلمان و شهر اولم در سال ۱۹۰۸ میلادی شروع به تولید اولین مدل‌ها نمود. با این اوصاف این ایده حتی قبل از شروع خانواده بیورر عملی شده بود. با وجود تمامی سختی‌ها در این راه، تولیدات خانواده بیورر در شرایطی متوسط شروع شد. اولین محصول آنها توسط دو دستگاه دوزندگی درون اتاق خواب منزل آنها تولید شد.

روند پیشرفت شرکت:

در سال ۱۹۲۳ به دلیل تورم بیش از اندازه، کمپانی آنها تا مرز سقوط و انحلال پیش رفت. با این حال این زوج به موفقیت محصول خود ایمان داشته و هدف خود را دنبال نمودند.

در سال ۱۹۲۷، یک کارآفرین به نام هرمن بانتلون در پی ثبت شدن شرکت بیورر به این زوج ملحق شد.

در اواخر دهه ۲۰ میلادی، سر یک گربه به عنوان آرم این شرکت در نظر گرفته شد. این امر به دلیل شعار این شرکت در آن زمان اتفاق افتاد: “گربه بیورر، گرما و راحتی را به تخت‌خواب سرد شما می‌آورد!”. این آرم برای بیش از ۷۰ سال بر روی محصولات این شرکت یافت می‌شد.

در سال ۱۹۳۳، هرمن بانتلون از سمت خود در این شرکت کناره‌گیری کرد.

پس از شروعی دشوار و موفقیت‌ها و شکست‌ها، بیورر در سال ۱۹۳۴، ۱۵ سالگی افتتاح خود را جشن گرفت. در همین سال، برنارد، پسر این خانواده در سن ۲۲ سالگی به این شرکت پیوست و نیروی جوانی را به آن اضافه کرد.

در سال ۱۹۴۰ و پس از شروع جنگ، بیورر شروع به تولید لباسی مخصوص برای خلبانان نمود.

در خلال جنگ جهانی دوم و به دلیل بمباران نیروهای متفقین، شرکت بیورر و تمامی ماشین‌آلات و مواد اولیه درون آن نابود شد. در ابتدا به نظر می‌رسید که بازسازی و بازگشایی این شرکت امکان‌پذیر نباشد؛ اما به دلیل داشتن روحیه قوی کارآفرینی، بیورر کمی پس از پایان جنگ به صورت محدود شروع به کار کرد.

در سال ۱۹۵۲ موفق به تولید اولین پتوی برقی در آلمان شد.

در سال ۱۹۵۴، کارخانه جدید این شرکت در سولفینگر اشتراسه ساخته شد و ۹ سال بعد به دلیل کمبود فضا شعبه دیگری نیز افتتاح شد.

در سال ۱۹۶۷، پسر خوانده برنارد بیورر، هانز دیتر بوهلر نیز به این شرکت پیوست. بدین ترتیب این سومین نسل خانواده بیورر بود که موفق به ادامه دادن راه این شرکت شد.

کت بیورر در سال ۱۹۷۰ در شهر اولم درگذشت. ۳ سال پس از این اتفاق آیگن بیورر نیز درگذشت و برنارد به عنوان تنها مدیر این شرکت کار خود را ادامه داد.

در دهه ۸۰ میلادی این شرکت موفق به اختراع خاموش‌کننده خودکار برای محصولات گرمایشی خود شد و همچنین توانست اولین دستگاه‌های کنترل فشار خون و دماسنج‌های بالینی خود را تولید کند.

در دهه ۹۰، این کمپانی موفق شد در بخش وسایل گرمایی انعطاف‌پذیر در کشور آلمان پیشرو باشد و خود را در بازار رو به رشد قاره اروپا به عنوان شرکتی قوی معرفی کند.

سال های اخیر:

با شروع قرن جدید، بیورر به عنوان سازنده و ارائه‌دهنده بهترین دستگاه‌های سلامت شناخته شد.

در سال ۲۰۰۲ برنارد بیورر همانند والدین خود در شهر اولم درگذشت. مالکیت این شرکت در ادامه نیز در دست همین

خانواده قرار گرفت. یک سال بعد، مارکو بوهلر چهارمین نسل از خانواده بیورر لقب گرفت که به این کمپانی پیوست. او در سال ۲۰۰۴ به عنوان مدیر فنی فعالیت خود را ادامه داد.

این شرکت طی سالیان اخیر همراه با تکنولوژی روز پیش رفت و علاوه بر ارائه محصولات جدید، محصولات قدیمی خود را به روز کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.