آیا اکستنشن مو باعث ریزش موها می شه؟

۳۹

آیا اکستنشن مو باعث ریزش موها می شه؟

خیلی از افراد دوست دارن بدونن اکستنشن مو باعث ریزش موها می شه یا اینکه این بحث تنها یه شایعه است؟

این روزها دیگه داشتن موی بلند خیلی آرزوی دست نیافتنی نیست، خیلی از ما در حیرت می موندیم که چجوری بعضی افراد یه شبه موهایی بلند و زیبایی پیدا می کنن، این راز تا چند وقت پیش نسبتا سر به مهر بود، تا اینکه خدمات اکستنشن مو تقریبا توی هر آرایشگاهی معرفی شد و همه با اون آشنا شدن.

بعد از گذشت چندین سال از این تکنولوژی نسبتا جدید، حالا خیلی از شکایات مبنی بر ریزش مو افراد این فکر رو داره گسترش می ده که آیا اکستنشن مو باعث ریزش موها می شه یا نه؟

برای بررسی این موضوع اول باید شرایطی که منجر به ریزش مو می شه رو بررسی کنیم…

وقتی فردی ریزش مو داره، یعنی ریشه موها به دلایل مختلفی اعم از هورمونی یا دیگر دلایل درونی، قدرت برای استحکام رو نداره و به راحتی می ریزه، چنین مویی به هیچ وجه این توانایی رو نداره که فشار ناشی از اکستنشن که اضافه شده به مو رو تحمل کنه، موی این افراد نمی تونه بار ناشی از وزن موهای متصل شده توسط اکستنشن رو تحمل کنه و در نتیجه ریزش موی کششی به وجود میاد و آسیب زیادی به موها وارد می شه.

آیا اکستنشن مو باعث ریزش موها می شود؟

نکته مهمی که مطرح می شه اینکه روش اکستنشن تاثیری روی میزان ریزش نداره، چه به طریق چسب چه حلقه و… همه و همه به یه میزان به موها فشار میاره و احتمال ریزش رو زیاد می کنه.

همونجوری که بستن محکم موها باعث فشار به ریشه و سست شدن موها می شه، اکستنشن علاوه بر موهای شکننده و رنگ شده می تونه به موهای سالم هم آسیب بزنه، چراکه فشار ناشی از وزن اضافی، ریشه موهای سالم رو هم سست می کنه.

گرچه اگر به ریشه مو آسیب وارد شه، ممکنه طاسی همیشگی شه و موها در اون نقاط دیگه رویش نداشته باشه، ولی در صورتی که موی خودتون رو اکستنشن کردید، حتما با مشورت پزشک از مکمل های روی، آهن و بیوتین بهره ببرید تا حداقل از عوامل انواع دیگه ریزش جلوگیری کرده باشید. می تونید برای تکمیل اطلاعاتتون هم مقاله “نکاتی که درباره اکستنشن مو باید بدانید” رو هم مطالعه کنید.

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.