مکمل فیبر چیست و چه فوایدی دارد؟

۱۰۴

مکمل فیبر چیست و چه تاثیراتی در بدن داره؟ هر آنچه را که تا کنون درباره مکمل فیبر شنیده اید، در این مطلب از مجله داروخانه اینترنتی مثبت سبز آن را کامل کرده و شرحی از مزایای کامل فیبر را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

مکمل فیبر چیست ؟

برای انکه بدانید مکمل فیبر چیست ، باید بگوییم فیبر گروهی متفاوت از کربوهیدرات هاست که توسط بدن هضم نمی شود و در انواع مواد غذایی گیاهی نظیر میوه ها، سبزیجات و غلات یافت می شود.

انواع فیبر

  • فیبر محلول در آب: این فیبر با آب موجود در روده ترکیب شده و به شکل ماده ای ژلی مانند در می آید که این ماده قابلیت کاهش میزان قند خون را داشته و همچنین سبب تنظیم سوخت و ساز بدن نیز می گردد.
  • فیبر نامحلول در آب: با آب مخلوط نمی شود و بدون کم و کاست در روده حرکت کرده و بعنوان یک عامل حجم دهنده عمل می کند. همچنین روند حرکت غذا در روده را تسریع می بخشه.

هر دو نوع فیبر سبب کاهش وزن شما می گردند.

مقدار مورد نیاز روزانه بدن افراد به فیبر

هر گروه سنی به میزان مشخصی از این ماده نیاز دارد، به طوریکه کودکان در سنین پایین تنها 2 گرم فیبر نیاز داشته و به ازای هر سال افزایش سن 5 گرم نیز اضافه می شود. در حالیکه بزرگسالان زن زیر 50 سال حداقل میزان 25 گرم و بزرگسالان مرد زیر 50 سال حداقل 38 گرم فیبر نیاز دارند.

مزایای استفاده از فیبر

فیبر را چه از مواد خوراکی و چه از انواع مکمل های موجود استفاده کنید، فواید زیر را به همراه دارد:

  • فیبر نامحلول سبب افزایش حجم مدفوع و درمان کننده یبوست
  • فیبر نامحلول سبب پیشگیری از سرطان روده بزرگ
  • کاهش ریسک بیماری قلبی و دیابت نوع دو
  • فیبر محلول کاهش کلسترول
  • کنترل سطح قند خون

منابع تامین کننده فیبر

مواد خوراکی گیاهی نظیر

آووکادو، جو، خرمالو، اسفناج، گلابی و کلم بروکلی

مکمل فیبر چیست

مکمل های فیبر

برای تهیه و برخورداری از انواع مکمل های فیبر دار می تونید به داروخانه مثبت سبز مراجعه نموده و از تمامی مکمل های موجود دیدن و خرید فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.