مکمل های دوره حجم گیری در بدنسازی کدامند؟

۱۸۶

مکمل های دوره حجم گیری بدنسازی رو شاید بشه پر طرفدارترین مکمل ها دونست. ورزشکارایی که به تناسب اندام خودشون اهمیت می دن، بخصوص اگه به صورت ژنتیکی از اندام کوچکی برخوردار باشن، از مصرف مکمل های دوره حجم گیری رو بیشتر استقبال می کنن. در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به بررسی پیرامون این موضوع خواهیم پرداخت.

مکمل های دوره حجم گیری در بدنسازی کدامند؟

باید گفت که این مکمل ها و انواع دیگه اونا رو هم باید زیر نظر مربی مجرب یا پزشک مصرف کنید. مصرف خودسرانه هر یک از مکمل ها، می تونه به شدت خطرناک باشه.

برای بیشتر بدنسازان مبتدی اولین چالشی که با اون روبه رو هستن، افزایش حجم و وزنه تا بعد از اون بتونن روی گسترش رشد عضلات خودشون کار کنن. برای خیلی از افراد افزایش وزن به نظر کار راحتی میاد، اما برای بعضی‌ دیگه این کار حتی سخت تر از خود تمرینات با وزنه هست. تعریف افزایش حجم در بدن سازی شامل افزایش وزن که از طریق به دست آوردن عضلات و چربیه، اتفاق میافته!

مکمل های دوره حجم گیری در بدنسازی

پروتئین وی؛ مصرف این مکمل آسون ترین و بهترین راه برای افزایش دریافت پروتئین روزانه است. این مکمل باعث افزایش سنتز پروتئین و افزایش حجم عضلات می شه.

کراتین؛ مکملی هست که روی اون خیلی تحقیق و آزمایش شده و تاثیر گذاری اون به طور 100 درصد ثابت شده. همچنین از لحاظ اقتصادی هم مکمل به صرفه ای هست.

بتا آلانین

مصرف این مکمل همراه کراتین یک ترکیب عالی رو تشکیل می ده که می تونه کیفیت تمرینات شما را تضمین کنه. این ترکیب باعث افزایش عملکرد و کاهش خستگی‌ شما در حین تمرینات میشود.

 پروتئین کازئین

این مکمل هم باعث افزایش سطح امینو اسید‌های داخل جریان خون می شه و از تجزیه سلول های ماهیچه ای جلوگیری می کنه که این امر هم باعث تشکیل یک محیط آنابولیک درون بدن می شه.
نکته مهم اینجاست که عمدتا از ترکیب کراتین و بتا آلانین قبل از تمرین استفاده می شه. پس می تونید یا از این ترکیب استفاده کنید یا بر اساس نیاز‌های خود از مکمل دیگه ای استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.