نحوه صحیح مصرف مکمل کراتین

۴۷

نحوه مصرف کراتین: یکی از دغدغه های ورزشکاران خرید مکمل های اصل و مرغوب است. همانطور که می دانید، کراتین یکی از مکمل های پر مصرف و رایج در بین بدنسازان است.

خبر خوب تیم مثبت سبز برای همه ورزشکاران عزیز این است که به راحتی و فقط با یک کلیک می توانند به داروخانه آنلاین مثبت سبز مراجعه نموده و از انواع کراتین در طعم ها و برندهای گوناگون و در نهایت اطمینان از اورجینال بودن محصول، خرید آسان و مطمئنی داشته باشند.

کراتین چیست و از کجا شروع شد؟

کراتین یک آمینو اسید است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و برای اولین بار در سال 1992 مکمل کراتین در آمریکا توسط شخصی به نام هریس و همراهانش مورد استفاده قرار گرفت.

کراتین یک منبع عالی برای تامین انرژی و یکی از پر کاربرد ترین مکمل های بدنسازی برای ساخت عضلات و افزایش توان و تحمل ورزشی محسوب می گردد، که از راه کلیه ها دفع می گردد. همچنین نحوه مصرف کراتین از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نحوه مصرف کراتین چگونه است؟

مکمل کراتین به روش های گوناگون و در ترکیب با مواد مختلف مصرف می شود. در این نوشتار نحوه مصرف کراتین با شیر، آب و آب میوه را شرح خواهیم داد.

مصرف کراتین با نوشیدنی های شیرین به منظور افزایش سطح انسولین در بدن صورت می گیرد. اما وزنه برداران و بدنسازانی که رژیم بدون قند و شکر دارند مناسب است، کراتین را با آب و یا شیر ترکیب کرده و مصرف نمایند.

مقدار 5 گرم کراتین را با 200 تا 250 میلی گرم آب مخلوط کرده و این مقدار را 4 مرتبه در روز به مدت 4 تا 5 روز ادامه دهید و پس از آن می توانید دوز مصرف را به 2 تا 3 بار در روز کاهش دهید.

درجه حرارت آب موضوعی است که اکثرا بر این باورند که آب گرم باعث افزایش جذب کراتین می شود، که کاملا اشتباه است و گرما فقط کراتین را کمی بیشتر در آب حل می کند و تاثیری در جذب آن در بدن ندارد.

طی صحبت با اشخاصی که کراتین را با شیر مصرف می کنند به این نتیجه رسیدیم که به دلیل وجود لاکتوز موجود در شیر ممکن است ترکیب کراتین با شیر، با افزایش میزان جذب در بدن همراه باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.