دلیل استفاده بدنسازان از مکمل کراتین چیست؟

۲۵

امروزه، کراتین منوهیدرات به عنوان یه مکمل خوراکی طبیعی به صورت روزافزون توسط ورزشکاران توی رشته های مختلف استفاده می شه، به نظر شما دلیل استفاده بدنسازان از مکمل کراتین چیست؟

آیا حقیقتا این مکمل تاثیر به سزایی توی عملکرد ورزشکاران داره؟

کراتین منبع انرژی برای انقباض عضله است. بدن انسان کراتین رو توی کبد، کلیه و پانکراس می سازه. قسمت اعظم کراتین توی بدن انسان توی عضلات اسکلتی ذخیره می شه و در حین فعالیت های بدنی از اون استفاده می شه. مصرف مکمل های کراتین می تونه مقدار کراتین عضلات بدن رو افزایش بده.

کراتین مونوهیدارت

کراتین مونوهیدارت یه مکمل بدن سازیه که خیلی از ورزشکاران و مربیان از اون برای زیاد شدن کارکرد ورزشی استفاده می کنن. این نوع مکمل بین ورزشکاران خیلی محبوب و پر تقاضاست!

مکمل کراتین، متابولیت رو به طور طبیعی در بافت ماهیچه ذخیره می کنن.

این مکمل یه قدرتمند نیروزاست که نقش مهمی توی انرژی عضلانی داره. کراتین یه اسید آلی نیتروژنیه که از گلایسین اسیدهای آمینه، آرژنین و متیونین بدست میاد.

کراتین و گلوتامین جزو آمینواسیدهایی هستن که در بدن تولید می شن؛ کراتین، نوعی آمینواسید است که توی کبد ساخته و در عضلات بدن ذخیره می شن!

دلیل استفاده بدنسازان از مکمل کراتین چیست؟

دلیل استفاده بدنسازان از مکمل کراتین چیست؟

مصرف مکمل های حاوی کراتین اگه همراه با تمرینات ورزشی باشه ممکنه بتونه کارایی فرد رو با آزاد کردن مقادیر زیادی انرژی در حین ورزش هایی مثل وزنه برداری یا دو سرعت افزایش میده. افرادی که بدنشون کراتین کمی داره مثل گیاه خواران در مقایسه با دیگر افراد با مصرف مکمل های حاوی کراتین تفاوت بیشتری را احساس می کنن، چرا که عضلات از یه حدی بیشتر نمی تونن کراتین در خود ذخیره کنن.

عوارض احتمالی مصرف در صورت مصرف ناصحیح

تاثیر دراز مدت کراتین بر سلامتی به طور کامل شناخته نشده. به همین دلیل افراد زیر 18 سال نباید از این ماده استفاده کنن. مصرف این ماده در کسانی که مشکل کلیوی دارن هم ممکنه خطرناک باشه. فراموش نکنین که برای شروع مصرف این مکمل حتما با پزشک یا مربی مشورت کنین!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.