نقش کراتین در افزایش قدرت عضلات بدنسازان چیست؟

۳۱

می شه بدون اغراق گفت که نقش کراتین در افزایش قدرت عضلات بدنسازان نقشی انکار ناپذیره و کراتین تنها مکمل واقعی عضله‌ ساز در بازار مکملهاست که کاملا از لحاظ علمی‌ کارایی اون ثابت شده، بنابراین برای اکثریت افرادی که از اون استفاده می کنن واقعا تاثیر گذاره، مکمل کراتین به منظور تامین انرژی ماهیچه ها مورد استفاده قرار می گیره.

نقش کراتین در افزایش قدرت عضلات بدنسازان

کراتین به شکل طبیعی توی بدن انسان تولید می شه که بیشترین میزان اون توی کلیه ها و کبد ساخته می شه و برای ساخت اون از آمینو اسید‌های آرژینین، متیونین و گلیسین استفاده می شه.

منابع طبیعی

کراتین از طریق رژیم غذایی هم به مقدار اندکی‌ قابل دریافته که منبع این مواد غذایی گوشت قرمز و برخی‌ انواع ماهی هاست.

اهمیت کراتین

نتیجه تحقیقات در مورد نقش کراتین در افزایش قدرت عضلات بدنسازان نشون می ده که مکمل کراتین باعث کاهش سطح میوستاتین و در نتیجه افزایش بیشتر قدرت و حجم توده عضلانی می شه.

میزان پیشنهادی برای استفاده

مصرف تنها 3 تا 5 گرم کراتین در روز کافیه! برای کراتین ابتدا باید یه دوره بارگیری رو انجام بدین. روش رایج بارگیری که معمولا توصیه می شه به این صورته که شما باید در هفته اول روزانه به میزان 20 گرم کراتین مصرف کرده و بعد از اون می تونین روزانه 5 تا10 گرم کراتین مصرف کنین.

کدام نوع و فرم از کراتین بهترینه

تنها نوعی از کراتین که شما باید اون رو انتخاب کنین، کراتین مونوهیدراته که تنها فرمی هم که باید انتخاب کنین، فرم پودری اونه. تنها ویژگی‌ دیگه ای که مکمل کراتین باید داشته باشه نوع میکرونیزه اونه که می تونین به راحتی‌ با مایعات مخلوط و جذب اون هم راحت تره.

نکته مهم

همونطور که می دونین مکمل کراتین معمولا توسط افرادی استفاده می شه که به دنبال عضله‌ سازی، افزایش قدرت و بهبود عملکردن. اما باید بگیم که خود کراتین عضله سازی انجام نمی ده!

نقش کراتین در افزایش قدرت عضلات بدنسازان چیست؟

در طول فعالیت هایی که بدن نیازمند یک انرژی انفجاری کوتاه مدته مثل تمرینات بدنسازی و دوی سرعت، اصلی‌‌ ترین منبع انرژی آدنوزین تری فسفاته، اما مساله اینجاست که ذخایر آدنوزین تری فسفات محدودن و نسبتا به سرعت هم تخلیه می شن، در اینجاست که کراتین وارد عمل می شه و با تولید مجدد آدنوزین تری فسفات قدرت بدن رو تامین می کنه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.