نحوه و میزان مصرف مکمل گینر چگونه باید باشد؟

۴,۰۲۶

نحوه و میزان مصرف مکمل گینر از جمله دغدغه خیلی از بدنسازها بخصوص ورزشکارهای تازه کار است. برای یافتن زمان و میزان مصرف مکمل گینر به صورت صحیح بهتر است با داروخانه آنلاین مثبت سبز تا انتها همراه باشید.

گینر چیست؟

گینر ها مکمل‌هایی مختص برای افزایش وزن بوده و کاملا مناسب افراد لاغری هستند که تمایل به اضافه وزن و داشتن بدنی حجیم دارند. گینر مکملی با کالری بسیار بالا است که انواع مختلف پروتئین، چربی، کربوهیدرات، مواد معدنی و آمینو اسیدها رو یکجا در خود دارد.

البته به خاطر خاصیت افزایش وزن گینرها مقدار پروتئین موجود در آنها بسیار کمتر از پروتئین وی است؛ اما در مقابل، میزان کربوهیدرات و چربی آن از پروتئین وی بسیار بیشتر است. مانند باقی مکمل‌های ورزشی گینرها هم دارای تنوع هستند؛ به‌عنوان مثال برخی از آنها دارای شکر کمتر و کربوهیدرات بشتر است.

لازم به ذکر است به گینری لقب خوب داده می‌شود که دارای پروتئین با کیفیت از جمله پروتئین وی، کربوهیدرات زود‌هضم، آمینو اسید متنوع و ویتامین باشد.

پرفروش ترین گینرها کدام هستند؟

امروزه پرفروش‌ترین افزایش دهنده‌های وزن آنهایی هستند که زمان ترکیب شدن با نیم لیتر آب به شما ۶۰۰ تا ۹۰۰ کالری در هر بار مصرف بدهند و مقدار کالری مورد نیاز روزانه شما رو به خوبی تأمین نمایند.
اگر شما به پروتئین بیشتری نیاز داشته باشید برای افزایش وزن، باید گینری را انتخاب نمایید که مقدار پروتئین آن نسبت به باقی افزایش دهنده‌ها بیشتر باشد. به‌عنوان مثال ۷۰% پروتئین و ۳۰% کربوهیدرات؛ اما اگر مقدار پروتئین مورد نیاز را بدون این محصول تأمین کردید، برای تأمین کالری مورد نیاز روزانه با مشکل مواجه خواهید شد، بنابراین محصولی با پروتئین کمتر و کربوهیدرات بیشتر برای شما مناسب‌تر است، مانند مکملی که دارای ۳۰% پروتئین و ۷۰% کربوهیدرات باشد.

 چرا گینرهای داروخانه و بازار تفاوت قیمت دارند؟

از آنجاییکه بسیاری از مکمل‌های بدنسازی وارداتی هستند این تفاوت قیمت وجود دارد. البته لزوما نمی‌توان گفت مکمل‌های خارج از داروخانه اصل نیستند اما احتمال اصالت آنها بسیار کمتر است. محصولاتی که در داروخانه به فروش می‌رسند به دلیل وجود نظارت‌های اداره بهداشت و برخی مجوزهای دیگر قیمت تمام شده بیشتری نسبت به سایر مکمل‌ها دارند. اما با خیال راحت می‌توان آنها را تهیه کرد.

مطرح ترین گینرهای موجود در داروخانه کدامند؟

در این یخش به معرفی یک نمونه ایرانی و یک نمونه خارجی از گینرهای می‌پردازیم تا با شناخت بیشتر از تنوع این محصولا قادر به انتخاب صحیح از آنها باشید.

پودر سریوس مس اپتیموم نوتریشن

پودر سریوس مس اپتیموم نوتریشن یک محصول آمریکایی است و مشخصا برای افرادیکه نیاز به افزایش وزن دارند فرموله شده است و به‌واسطه وجود کالری با کیفیت، انواع مواد و املاح معدنی، کربوهیدرات و پروتئین در زمره برترین محصولات حال حاضر ایران به شمار می‌رود. که با طعم‌های شکلاتی، وانیل، موزی و توت فرنگی نیز در داروخانه آنلاین مثبت سبز موجود است.

پودر مس فکتور اپکس

پودر مس فکتور اپکس که یک محصول برجسته و با کیفیت ایرانی بوده و  حاوی ترکیبات قدرتمندی از جمله آرژنین، گلوتامین و BCAA است که موجب افزایش وزن و حجم‌‌دهی به عضلات می‌شود. از محسنات منحصر به فرد این محصول قدرت ریکاوری آن پس از تمرینات سخت ورزشی است.

مصرف گینر به کدام افراد توصیه می شود؟

  • افرادی که دارای مشغله فراوان هستند و زمان کافی برای مدیرت رژیم غذایی صحیح ندارند.
  • افرادیکه لاغر بوده و اشتهای کافی برای خوردن انواع مواد غذایی را ندارند و میزان دریافت کربوهیدرات در آنها بسیار پایین است.
  • ورزشکارانی که به دنبال افزایش وزن و افزابیش حجم توده عضلانی خود هستند.

مصرف گینرگینرخوب چه ویژگی هایی دارد؟

حاوی مقادیر بالای کربوهیدرات باشد؛ زیرا از این طریف انری مورد نیاز شما در طول تمرینات سنگین ورزشی تامین خواهد شد.

حاوی پروتئین وی با کیفیت باشد؛ همانطور که گفته شد بهترین نوع پروتئین، وی است بنابراین مکملی که حاوی این پروتئین بعلاوه چربی رژیمی باشد قطعا کمک در ایجاد اندام عضلانی موفق‌تر خواهد کرد.

بهبود رشد و ریکاوری عضلات را میسر سازد؛ تمام اهداف بدنسازی در صورتی محقق می‌شود که بدن شما به موقع ریکاوری شده و زمان کافی برای استراحت را داشته باشد.

غنی از فیبر، ترکیبات معدنی و ویتامین باشد؛ فیبر کمک بزرگی به هضم کرده و انواع مواد معدنی و ویتامین نیز برای سلامت عمومی بدن اهیمت دارند، بنابراین یک گینر خوب باید حاوی این مواد باشد.

منابع طبیعی برای کربوهیدرات

برنج، ماکارونی، نان، سیب زمینی و…

البته کربوهیدارت شامل دو نوع است که یک نوع آن کربوهیدارت ساده و نوع دیگریپیچیده نام دارد. کربوهیدرات‌های ساده اغلب حاوی قندهای ساده مانند فروکتوز، لاکتوز و ساکاروز هستند.

منابع طبیعی گینرطریقه مصرف روزهای غیر تمرین

زمانیکه شما از یک خواب خوب و به اندازه که حدود ۶ الی ۹ ساعت است، برخوردار باشید، مسلما پس از بیداری تا حدودی دچار کمبود مواد مغذی می‌شوید که باید از طریق مصرف گینر این کمبودها جبران شوند. بنابراین بهترین زمان برای روزهای غیر تمرینی، هنگام صبح یا در طول روز، قبل از عصر است.

میزان مصرف در روزهای تمرین

یک پیمانه (اسکوپ مخصوص خود مکمل که تقریبا ۳۵ گرمی است) رو با حداقل ۲۵۰ میلی لیتر (یک لیوان) آب یا آب میوه یا شیر مخلوط کنید.

زمان مصرف در روزهای تمرین

همانطور که در بالا گفته شد بدن در طول شبانه روز چندین ساعت در خواب شبانه به‌سر می‌برد که توصیه متخصصین و مربیان ورزشی بر این است تا صبح‌ها پس از بیدار شدن از گینر استفاده کنید تا به‌نحوی مواد مغذی را که در طول شب بدن از دست داده است نیز جبران نمایید.

قبل تمرین

علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز برای فعالیت‌های ورزشی باعث جلوگیری از حس گرسنگی در حین فعالیت جسمانی می‌شود.

حین تمرین

مصرف مواد قندی به‌هنگام فعالیت منجر به افزایش کمتری در گلوکز خون و انسولین می‌شود و واکنشی را که سبب سقوط ناگهانی گلوکز خون می‌شود را کاهش می‌دهد.

بعد تمرین

موجب ذخیره مجدد گلیکوژن عضلانی می‌شود و در نتیجه از ایجاد حس خستگی ناشی از فعالیت‌های شدید و سنگین ورزشی به‌طور قابل توجهی می‌کاهد.

نکته پایانی از مطلب نحوه و میزان مصرف مکمل گینر

برای افزایش وزن، توصیه می‌شود که از مصرف کربوهیدرات‌ها در ساعات پایانی روز اجتناب کنید. در حالت کلی مصرف بی‌رویه و غیر هوشمندانه مکمل‌های گینر موجب افزایش وزن و تجمع چربی خصوصا در قسمت‌های تحتانی بدن از جمله شکم، باسن و پهلو می‌شود. نکته دیگر تهیه مکمل‌ها از داروخانه‌های معتبر است زیرا این محصولات با سلامت انسان ارتباط مستقیم دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.