فواید آرژنین و نقش ال آرژنین در بدن چیست؟

523

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

فواید آرژنین و نقش ال آرژنین در بدن سوالیه که اکثر ورزشکاران و کسایی که دغدغه تناسب اندام دارن، به دنبال اون هستن. ال آرژنین یه آمینواسید نیمه ضروریه و آرژنین ماده اولیه گاز نیتریک اکسیده که باعث گشادی عروق می شه و خونرسانی به اندام هایی رو که در جریان فعالیت ورزشی بودن، آسون می کنه و در نتیجه می تونه کارایی ورزشکار رو بخصوص توی فعالیت های هوازی زیاد کنه. همچنین این آمینواسید قادر به پاکسازی رادیکال‌های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال های سلول های عضلانی، رهاسازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدنه.

فواید آرژنین و نقش ال آرژنین در بدن چیست؟

بدنسازان باید به دلیل خاصیت تعدیل نمک به آرژنین علاقمند هستن چراکه از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن اتفاف میافته باعث می شه تا بدن ظاهری نرم و پف آلود داشته باشه و عضلات صاف و فاقد برآمدگی به نظر برسن.

فواید آرژنین چیست؟

مکمل آرژنین می تونه تا سطح هورمون رشد رو توی بدن زیاد کنه و این کار رو از طریق تقویت اکسیژن مایع و پشتیبانی از فشار خون سالم انجام می ده. به همین دلیل مکمل آرژنین می تونه برای افرادی که کاهش وزن دارن نیز مفید واقع می شه.

منابع طبیعی

آرژنین توی آجیل و دونه های روغنی مثل بادام زمینی و بادام به وفور پیدا می شه؛ همچنین می شه مقداری آرژنین در شکلات و کشمش پیدا کرد!

ضرورت مصرف

مکمل آرژنین برای به انجام رسیدن خیلی از پروسه های مربوط به فیزیولوژی عضلات ضروریه. این پروسه ها شامل ترشح هورمون ها، افزایش تولید هورمون رشد، پاکسازی و دفع سموم تولید شده در بدن و تقویت سیستم دفاعی بدن در مقابل امراضه. همچنین گفتنیه که این مکمل باعث حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و تنظیم سطح نمک در بدن هم می شه!

نقش ال آرژنین در بدن چیست؟

تقویت قوای جنسی

به دلیل اینکه مکمل آرژنین ماده اولیه گاز نیتریک اکسیده به عنوان داروی تقویت قوای جنسی هم مورد استفاده قرار می گیره!

افرادی که باید این مکمل رو مصرف کنند

  • ورزشکاران
  • افراد مسن
  • کودکان کمتر از ۷ سال
  • اشخاص که قصد کاهش وزن دارند
  • افزادی که دچار آسیب دیدگی شدن

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

1 نظر
  1. alieliot می گوید

    عالی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.