پدر، اولین عشق یک دختر، ابرقهرمان یک پسر

0 387

اولین عشق یک دختر، اولین ابرقهرمان یک پسر، پدر

زمانی که یک پسر بچه برای اولین بار رویای ابر قهرمان بودن را در سر می‌پروراند، پدرش اولین کسی است که تجسم می‌کند و دوست دارد همانند او باشد.

یک دختر بچه عشق واقعی را از پدر دریافت می‌کند و با خیالی آسوده و امنیت خاطر از بودن وی زندگی می‌کند.

روز پدر یا روز مرد، روزی است برای قدردانی از این جنگجویان با عشق و گرامی داشتن تمام زحماتی که کشیده‌اند؛ برای تمام عشق و محبتی که نثار کرده‌اند.
در کشور ما ایران، این روز مصادف با روز ۱۳ ماه رجب هجری قمری می‌باشد. در این روز امام اول ما شیعیان، امام علی (ع) متولد گردیده است.

سه‌شنبه ۲۲ فروردین ماه سال ۱۳۹۶ هجری خورشیدی، برابر با ۱۱ آوریل سال ۲۰۱۷ میلادی، روز گرامیداشت اوست.

یک کودک، صرف‌نظر از جنسیتش، چه دختر باشد چه پسر، پدر را رهبر، معلم و پناهگاه خود می‌داند؛ زیر سایه امنیتی که او برایش فراهم کرده رشد می‌کند و بالغ می‌شود.

از نظر فرزندان، پدر چهره برجسته و شاخص خانواده است؛ وضع تمامی قوانین و صحت و درستی انجام کارها توسط شخص او انجام می‌پذیرد. پدر نیازهای خانواده را رفع می‌کند؛ با زحماتی که می‌کشد و سختی‌هایی که با جان می‌خرد، مایحتاج مادی و معنوی خانواده را تامین می‌کند.
در جامعه تصوری نادرست وجود دارد و آن این است که پدر نقشی در تربیت و تامین عاطفی فرزندان ندارد و فقط وظیفه دارد خانواده را از لحاظ اقتصادی تامین کند. تربیت فرزندان وظیفه‌ای است که به طور مساوی بین پدر و مادر تقسیم می‌شود و هرکدام بخشی از آن را بر عهده دارند. همچنین این تکیه‌گاه بزرگ نیز محبت و احساسات مخصوص به خود را نسبت به فرزندانش دارد.

مقایسه کردن پدر و مادر از هر لحاظی به هیچ وجه درست نیست و همچنین پرسیدن این سوال از کودکان که پدر را بیشتر دوست دارند یا مادر، جفا در حق والدین است؛ به خصوص پدران که بیشتر زمان خود را نسبت به مادران خارج از منزل می‌گذرانند و به همین دلیل طی این مقایسه کودکان بیشتر حق و حقوق را متعلق به مادران می‌دانند.

پدران ما در قلب و فکر ما جایگاه ویژه‌ای دارند. تمامی ما با بالا رفتن سن، بر اثر عواملی چون کار کردن و یا تشکیل خانواده، از یکدیگر جدا می‌شویم و یا وقت کمتری برای گذراندن با آنها داریم. یک از بهترین مواقعی که می‌توان این کمبود وقت را جبران کرد روز پدر است تا هم خودمان خاطرات زیبا و خوب گذشته را زنده کنیم و هم با گذران وقت در کنار آنها قدرران زحمات و محبت‌های آنها باشیم.

مجله پزشکی مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.