قرص اسلیم مکس چیست و چه فوایدی دارد؟

۲۶۰

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

چاقی را می‌توان بزرگترین معضل قرن اخیر دانست. مشکلی که اکثر افراد در تمام جهان را به خود درگیر نموده است. یکی از راه حل های پرسرچ این روزها در مرورگری مانند گوگل قرص اسلیم مکس است که قصد داریم در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز پیرامون نحوه اثرگذاری و مواد تشکیل دهنده آن صحبت کنیم.

چاقی چیست؟

چاقی در حقیقت یک وضیعت پزشکی است که بافت چربی بیش از حد طبیعی در بدن فرد انباشته شده باشد. انباشت بیش از حد بافت چربی می‌تواند باعث کاهش چشمگیر شاخص‌های سلامتی، از جمله کاهش میانگین طول عمر یا کاهش کیفیت زندگی شود. دلایل متنوعی برای علت چاقی ارائه شده است.

اما مهم‌ترین علت مؤثر در چاقی و اضافه وزن، عبارت است از تمایل بدن ما برای ذخیره انرژی به صورت چربی این تمایل به صورت تکاملی به انسان امروزی به ارث رسیده است. هزاران سال پیش، اجداد انسان امروزی به دلیل نحوه تغذیه که عبارت بود از دوره‌های پرخوری، و انتظار طولانی مدت برای پیدا کردن دوباره غذا، توانایی ذخیره انرژی به صورت بافت اضافه چربی را به دست آوردند.

روش تشخیص چاقی چیست؟

شایع‌ترین روش برای تخمین چاقی استفاده از شاخص توده بدن (BMI) است. شاخصی که با تقسیم کردن وزن شخص بر حسب کیلوگرم بر توان دوم قد وی بر حسب متر به دست می‌آید.

BMI یک ابزار غربالگری است که نشان می‌دهد فرد به نسبت قد خود کم وزن است، اضافه وزن دارد، چاق است و یا وزن مناسبی دارد.

اگر BMI فرد خارج از محدوده سالم BMI باشد، سلامتی‌اش به طور قابل توجهی در معرض خطر است.

مقادیر BMI مستقل از سن و جنس و برای هر سن و جنسی یکسان هستند. با این حال، BMI ممکن است با میزان متفاوت چاقی در هر جامعه‌ای به دلیل تفاوت‌های موجود در ژن افراد مطابقت نداشته باشد.

قرص اسلیم مکس چیست و چه فوایدی دارد؟

برای اکثر افراد بالغ

  • BMI از ۲۵ – ۲۹٫۹ به معنی آن است که شما دارای اضافه وزن هستید.
  • BMI از ۳۰ – ۳۹٫۹ به معنی آن است که شما چاق هستید.
  • BMI از ۴۰ یا بالاتر به معنی آن است که شما به شدت چاق هستید.

عمده مشکل چاقی چیست؟

هر چه وزن بیشتر باشد قلب مجبور است سخت‌تر کار کند. چاقی سبب بروز بسیاری از بیماری‌ها می‌شود که برخی از آنها عبارت‌اند از بیماری‌های قلبی و عروقی مانند سکته قلبی، سکته مغزی و فشار خون بالا، عوارض ریوی، دیابت، بیماری کبد و مجاری صفراوی مانند سنگ کیسه صفرا و مجاری صفراوی، سیروز کبدی و…، نقرس، آرتروز و درد مفاصل، برخی سرطان‌ها مانند سرطان رحم، فتق و ایجاد واریس.

اما باید به خاطر سپرد که اگر بتوان وزن را کم کرد و به وزن مناسب رسید می‌توان از بروز تمام این مشکلات تا حد زیادی جلوگیری کرد. پایین آوردن وزن تا رسیدن به حد مطلوب باید تدریجی و مداوم باشد و این بسیار بهتر و سالم‌تر از کم کردن سریع وزن است. بهترین راه برای این کار، افزایش فعالیت بدنی، اصلاح رژیم و عادت‌های غذایی و کاهش مصرف انرژی است. به این معنا که باید مصرف غذاهای پرانرژی مانند غذاهای چرب و شیرین را کاهش داد.

علت اصلی چاقی نیست؟

چاقی به طور کلی با مصرف کالری بیشتری ایجاد می‌شود به خصوص در کسانی که غذاهای چرب و شیرین مصرف می‌کند ولی فعالیت بدنی ندارند. انرژی اضافی، توسط بدن به صورت چربی ذخیره می‌شود.

چاقی به طور فزاینده یک مشکل شایع است چرا که اغلب، سبک زندگی مدرن، ترویج خوردن مقادیر بیش از حد مواد غذایی پرکالری و ارزان و گذراندن زمان زیادی در نشستن پست میز، در روی مبل و یا در اتومبیل است.

همچنین برخی از شرایط زمینه‌ای سلامت که گاهی اوقات می‌تواند به افزایش وزن منجر شود مانند کم کاری تیروئید وجود دارد که اگر درمان نشود سبب اضافه وزن می‌شود که این بیماری به‌طور مؤثر با دارو کنترل می‌شود.

قرص اسلیم مکس چیست و چه فوایدی دارد؟

قرص اسلیم مکس چیست و چه فوایدی دارد؟

کپسول اسلیم مکس قائم دارو با ترکیبات گیاهی برای کاهش وزن و کاهش توده بدنی و کاهش چربی خون استفاده می‌شود. همچنین باعث افزایش کلسترول خوب خون و کاهش کلسترول بد خون می شود. قرص اسلیم مکس موجود در داروخانه مثبت سبز به دلیل خاصیت ترموژنیک و افزایش دهنده متابولیسم چربی‌ها در کاهش وزن مؤثر است.

ترکیب گالوکاتشین گالات موجود در آن، از بین برنده فوق‌العاده چربی‌های بدن هست. بدین منظور با مهار فعالیت آنزیم COMT باعث بالارفتن غلظت کاتکول آمین‌ها در سیتوزول سلول‌ها شده و باعث افزایش سوخت و ساز آنها در بدن می‌شود.

قرص اسلیم مکس همچنین با کاهش متابولیسم کربوهیدرات‌ها و کاهش جذب روده‌ای گلوکز به کاهش وزن افراد کمک می‌کند.

تاثیر قرص اسلیم مکس سرعت متابولیزم بدن

به چرخه تولید انرژی در بدن  متابولیزم گویند، یعنی با چه سرعتی بدن مواد غذایی را هضم و جذب و آن‌ها را به انرژی تبدیل و در اختیار سلول‌های بدن قرار می‌دهد تمام ارگان‌ها و سلول‌های بدن برای فعالیت نیازمند انرژی هستند و اختلال در این چرخه علاوه بر ازدیاد وزن سبب کاهش راندمان فیزیکی و حتی ذهنی ما می‌شود.

هورمون‌های ترشح شونده توسط غدد فوق کلیوی و تیروئید باعث تولید انرژی و تعیین کننده سرعت متابولیزم بدن هستند، این هورمون‌ها وظایف بسیار مهم دیگری از قبیل تنظیم خواب، دمای بدن، سیستم گوارش، قوای جنسی و صدها مورد دیگر ایفا می‌کنند.

این غدد برای ترشح به اندازه هورمون‌ها و فعالیت خود احتیاج به برخی از مواد مغذی از قبیل: پروتئین، چربی و حتی کلسترول، مواد معدنی از قبیل منگنز، ید، روی، سلنیوم، کمی عنصر مس، کروم، سدیم، منیزیم و ویتامین‌ها از قبیل گروه ب، ث، ای و غیره دارند، هرگونه عدم توازن کمبود یا ازدیاد در میزان هر یک از مواد ذکر شده در بدن می‌تواند سبب پرکاری یا کم‌کاری این غدد گردد که نتیجه آن می‌شود سرعت کند متابولیزم بدن و چاقی و یا سرعت سریع متابولیزم بدن و لاغری، البته قابل ذکر است لاغری صرفا به دلیل سرعت سریع متابولیزم بدن ناست و عواملی دیگری مانند مشکلات گوارش نیز در آن دخیل هستند.

با تنظیم میزان و نسبت مواد معدنی در بدن با برنامه غذایی و استفاده از مکمل‌های مناسب مانند قرص اسلیم مکس متابولیزم تنظیم و بدن به جای تبدیل مواد غذایی به چربی آن‌ها را به انرژی تبدیل می‌کند و شخص دیگر با افت قند خون، احساس ضعف و خستگی روبرو نمی‌گردد و به دنبال آن اشتها و میزان غذایی مصرفی نیز کنترل و به مرور زمان از وزن اضافه بدون نیاز به کم خوری کاسته می‌شود.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.