چگونه بوتاکس تزریق کنیم؟

1,372

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

در حال حاضر تزریق بوتاکس پرتقاضاترین و محبوب ترین نوع درمان چین و چروک های پوستی به شمار میاد. اما باید بدونیم که همین درمان محبوب، می تونه عوارض رو هم در پی داشته باشه، عوارضی که همگی از نوع تزریق حاصل میشه. شاید برای خیلی از افراد این سوال به وجود بیاد که بیاد چگونه بوتاکس تزریق کنیم؟ در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به این سوال پاسخ خواهیم داد.

جواب مبرهن است، تنها پزشک متخصص باید این کار رو انجام بده. حقیقتا تمام عوارض دیده شده و مشکلات پیش آمده از تزریق افراد غیر متخصص در آرایشگاه ها و باشگاه ها گزارش شده است.

سم بوتاکس چیست؟

بوتاکس قویترین سمی هست که تا به امروز شناخته شده، چنانچه فقط یه میلیونیوم گرم از اون وارد بدن بشه، ممکنه انسان کشته میشه.

لازم به ذکره که این سم می تونه تمام ماهیچه های ارادی و غیر ارادی رو فلج کنه که از این خاصیت میشه باری درمان بیش از ۵۰ نوع بیماری بهره برد و همچنین تزریق اون در زیباسازی بدن و صورت تاثیر خیلی زیادی در سال های اخیر داشته.

چگونه بوتاکس تزریق کنیم؟

مکانیزیم اثر بوتاکس در بدن چیست؟

سیستم اعصاب ما به ماهیچه ها برای فعالیت و شروع انقباض دستور میدن. این فرمان توسط ماده ای شیمیایی به نام استیل کولین به ماهیچه می رسه. بوتاکس از ترشح این ماده جلوگیری می کنه و اون رو موقتا فلج می کنه تا سطح پوست صاف به نظر بیاد.

تاثیر این ماده دائمی است؟

خیر بوتاکس بسته به نوع پوست فرد، بین ۲ تا ۶ ماه تاثیرش موندگاره. نکته مهم اینجاست که نحوه نگهداری این دارو اهمیت زیادی داره و حتما باید در دمای -۵ درجه سانتی گراد نگهداری شه وگرنه اثر اون از بین میره.

در چه نواحی از صورت چگونه بوتاکس تزریق کرد؟

ناحیه پیشانی و اطراف چشم محبوب ترین نقاط برای تزریق بوتاکس هستن. بهتره تمام  این قسمت ها استریل شده و تحت نظر پزشک با دقت، تزریق انجام شه.

چه نکاتی را بیمار باید پس از تزریق رعایت کند؟

  • به مدت ۴ ساعت نباید دراز کشید.
  • نباید عضلات تزریق شده رو به اجبار حرکت داد.
  • روی محل تزریق و نباید ماساژ داد و یا از کرم استفاده کرد.
  • تا ۲۴ ساعت نباید سربه مدت زیاد خم شده و استحمام انجام شود.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.