طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد

189 162,786

ال آرژنین با تحریک ترشح هورمون رشد، باعث رها شدن این هورمون می‌شود که می‌تواند در افزایش قد موثر باشد. در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد خواهیم پرداخت.

ال آرژنین چیست ؟

ال آرژنین آمینواسیدی نیمه ضروری است و آرژنین ماده اولیه گاز نیتریک اکسید است که باعث گشادی عروق می‌شود و فرآیند خون رسانی به اندام‌ها و ارگان‌های درگیر  ورزش کردن را آسان و سریع‌تر می‌کند؛ همچنین باید بگوییم که این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی، رهاسازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

اسید آمینه ال-آرژنین به عنوان یکی از قوی‌ترین مواد مغذی محسوب می‌شود که به دلیل خواص قدرتمند سلامتی آن کشف شده است و توسط دانشمندان به عنوان مولکول معجزه شناخته می‌شود.

خواص شگفت انگیز L-arginine توسط جایزه نوبل پزشکی در سال ۱۹۹۸ تأیید شد و از آن زمان علاقه زیادی به زمینه‌های داروسازی و Nutraceutical ایجاد کرده است. دانشگاه کلمبیا به L-arginine به عنوان “Bullet سحر و جادو” در سلامت انسان اشاره دارد.

بیش از ۱۰،۰۰۰ استناد L-arginine توسط محققان دانشگاه کلمبیا در تلاش برای ثبت مزایای این اسید آمینه ساده ساخته شده‌اند. در حال حاضر به دانشجویان پزشکی در کالج پزشکان و جراحان دانشگاه کلمبیا در این زمینه آموزش داده می‌شود.

طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد

قرص ال آرژنین در بدنسازی

به علت خاصیت تعدیل نمک، آرژنین در بین بدنسازان دارای محبوبیت است، چرا که از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن رخ می‌دهد، باعث می‌شود تا بدن ظاهری پف کرده داشته باشد و عضلات صاف و فاقد برآمدگی به نظر بیایند.

خرید قرص ال آرژنین

منابع طبیعی

آرژنین در آجیل و دانه‌های روغنی مثل بادام زمینی و بادام به وفور یافت می‌شود. همچنین می‌توان مقداری آرژنین در شکلات و کشمش نیز پیدا نمود.

مکمل‌های حاوی آرژنین به سبب اینکه آرژنین توانایی تولید نیتریک اکسید را دارد در بین مردم رواج یافته‌اند و همچنین این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی رها سازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

طریقه مصرف قرص ال آرژنین

با توجه به سن، جنس، قد و وزن بین ۴ تا ۱۰ گرم در روز این مکمل زیر نظر پزشک باید مورد استفاده قرار داد.

افزایش قد و قرص ال آرژنین

رشد قد وابستگی شدید به سن شخص دارد یعنی اگر شخصی ۳۰ سال داشته باشد و رشد صفحات استخوانی او بسته شده باشد دیگر رشد قد حاصل نمی‌شود.

رشد قد به تغذیه مناسب بستگی دارد و اگر شخصی تغذیه مناسبی (تغذیه‌ای که مناسب رشد قد هست) نداشته باشد و فکر کند با خوردن آرژنین می‌تواند قد خود را افزایش دهد به هدف خود نخواهد رسید و ذکر این نکته مهم است که برای رشد مناسب قد و استخوان بندی مناسب باید از کودکی سرمایه گذاری بشود و به عبارت ساده‌تر با تغذیه مناسب از همان روزهای اولیه یک نوزاد و ادامه آن تا نوجوانی و جوانی می‌توان انتظار رشد مناسب در تمام دوران زندگی را داشت.

اگر فردی تغذیه و روش زندگی صحیحی نداشته باشد، نمی تواند تنها با خوردن آرژنین، قد خودش رو افزایش بدهد، به همین دلیل باید زیر نظر پزشک و در تکمیل باقی شرایط لازم، این قرص مصرف شده تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

در رشد قد عوامل دیگری نظیر ژنتیک، ورزش، خواب و وضعیت‌های محیطی پیرامون تاثیر گذارند. افزایش قد علاوه بر وراثت، باید با تغذیه و ورزش‌های اصولی در تمام عمر دنبال شود.

قرص ال آرژنین برای افزایش قد

از نظر اهداف تغذیه، اسید آمینه به سه دسته تقسیم می شود:

 • غیر ضروری: بدن شما می‌تواند این مقدار را به اندازه کافی برای برآورده ساختن نیازهای بدن تولید کند.
 • ضروری: بدن شما نمی‌تواند این مقدار را تولید کند، بنابراین شما باید آن را از غذاها دریافت کنید.
 • نیمه ضروری: این اسید آمینه در شرایط عادی ضروری نیست، اما ممکن است در شرایط خاص نیاز باشد.

مکانیسم اثر ال آرژنین

آرژنین یک اسید آمینه نیمه ضروری است زیرا به طور معمول برای رشد کودکان مورد نیازاست، اما برای بزرگسالان سالم غیرممکن است. بدن شما همچنین می‌تواند آرژنین را  از منابع غذایی دریافت کند. کمبود آرژنین معمولا نادر است. 

آرژنین سازنده بلوک پروتئینی است که باعث اتساع عروق می‌شود و ماده اولیه گاز نیتریک اکسید محسوب می‌شود که سبب گشادی عروق شده و این امر خون‌رسانی به اندام‌هایی را که در جریان فعالیت ورزشی درگیر هستند، تسهیل نموده و در نتیجه می‌تواند کارایی ورزشکار را به ویژه در فعالیت‌های هوازی افزایش دهد. همچنین این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی، رها سازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

آرژنین در بدن چه می کند ؟

 • اکسید نیتریک را ایجاد می‌کند که شریان‌ها و رگ‌های خونی را گسترش و شل می‌کند و جریان خون را بهبود می‌بخشد.
 • کمک می‌کند تا جراحات زخم را بهبود بخشد.
 • به کلیه‌ها در دفع مواد زاید کمک می‌کند.
 • به تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می‌کتد.

افرادی که آرژنین را به عنوان مکمل غذایی مصرف می‌کنند معمولا برای کمک به کنترل بیماری‌های قلبی، آنژین و اختلال نعوظ و همچنین بدن سازی، بهبود زخم‌ها و تعمیر بافت آن را استفاده می‌کنند. برخی شواهد وجود دارد که افزایش مصرف آرژنین برای درمان همه این شرایط مفید است. با این حال، مصرف آن به عنوان مکمل ممکن است عوارض جانبی مانند ناراحتی معده و اسهال داشته باشد. دوزهای بزرگ‌تر ممکن است برای افرادی که داروهای دیگر یا شرایط بهداشتی خاصی دارند نیز خطرناک باشند.
خبر خوب این است که مصرف آرژنین از غذاهایی با پروتئین بالا امن و سالم است و از آنجایی که آرژنین از سایر اسید آمینه ساخته شده است، غذاهایی با پروتئین بالا به طور کلی باعث افزایش سطح آرژنین می‌شود.

عوارض این مکمل چیست ؟

مصرف خیلی زیاد قرص ال آرژنتین، می‌تواند باعث اسهال، ضعف و سستی و حالت تهوع شود؛ همچنین افرادی که ناراحتی قلبی و یا سابقه مشکلات روحی و روانی دارند، باید با پزشک حتما مشورت کنند.
آرژنین یک اسید آمینه نیمه ضروری است اما به طور معمول برای رشد کودکان مورد نیازاست. بدن شما همچنین می‌تواند آرژنین را از منابع غذایی دریافت کند، به طوری که کمبود آن نادر است.

توصیه می‌شود این مقاله را نیز مطالعه فرمایید: عوارض و فواید مکمل ال آرژنین

مصاحبه با خانم دکتر خبیری در مورد ال آرژنین

متن این مصاحبه برای همراهان مثبت سبز در این قسمت درج شده است که می‌توانید آن را مطالعه فرمایید:

آیا مکمل ال آرژنین باعث افزایش قد می‌شود یا خیر ؟

پاسخ خانم دکتر: قبل از هر چیز نکته مهمی که در مورد قد افراد وجود دارد، داشتن سابقه ژنتیکی خوب است. داشتن والدین قد بلند، تاثیر بسزایی در قد افراد دارد. مورد بعدی که حائز اهمیت است، سن افراد است. ما در تمام طول عمرمان افزایش قد را نخواهیم داشت.

بهترین زمان افزایش قد چه سنی است ؟

پاسخ خانم دکتر: آقایان تا پایان ۲۲ سالگی و خانم‌ها نهایتا تا پایان ۱۸ سالگی می‌توانند افزایش قد داشته باشند. زیرا عوامل هورمونی مخصوصا هورمون‌های جنسی زنانه و مردانه به ویژه در بلوغ زودرس باعث تکمیل شدن سریع صفحات استخوانی می‌شود و این امر موجب توقف رشد و کوتاه قد شدن افراد خواهد شد.

بهترین راهکار برای افزایش قد چیست ؟

پاسخ خانم دکتر: افرادی که به صورتی ژنتیکی قد بلند نیستند می‌توانند در همین بازه زمانی محدودی که خدمتتان عرض کردیم، با استفاده از مکمل‌های مناسب، قد بلندتری داشته باشند ولی بهتر است پیش از هر اقدامی یک سری بررسی‌ها انجام شود، از جمله این بررسی‌ها گرفتن عکس رادیوگرافی از مچ دست است. حال برای چه باید این عکس را بگیریم؟ برای اینکه ببینیم سن استخوانی چقدر است و ببینیم که صفحات استخوانی تکمیل شده یا نه چون در صورتی که این اتفاق افتاده باشد، دیگر نمی‌توانیم افزایش قد را در این افراد مشاهده کنیم.

بهترین زمان برای مصرف مکمل ‌هایی همچون ال آرژنین چه سنی است ؟

پاسخ خانم دکتر: با توجه به توضیحاتی که خدمتتان عرض کردم، ما برای دختر خانم‌ها زیر ۱۲ سال و برای آقا پسرها زیر ۱۴ سال را به عنوان گلدن تایم معرفی می‌کنیم چون بعد از این تایم رفته رفته شانس افزایش قد کمتر می‌شود و بعد از آن سنین ۱۸ و ۲۲ که خدمتتان عرض کردم، دیگر به صفر می‌رسد.

ال آرژنین چیست ؟

پاسخ خانم دکتر: ال آرژنین یکی از ۲۰ اسید آمینه ضروری و مورد نیاز بدن است. این اسید آمینه ده‌ها عملکرد مختلف در بدن می‌تواند داشته باشد که مهم‌ترین عملکرد آن افزایش ترشح هورمون رشد و افزایش خون‌رسانی به بافت‌ها است یعنی هر دوی این عملکردها در بلند شدن قد افراد تاثیر دارد.

ال آرژنین چگونه باعث افزایش قد می‌شود؟

پاسخ خانم دکتر: ال آرژنین با افزایش ترشح هورمون رشد از غده هیپوفیز قدامی می‌تواند روی نسج نرم سر استخوان‌ها یا همان بافت غضروفی تاثیر گذاشته و باعث رشد آنها شود و به مرور با جذب کلسیم و ویتامین D این بافت نرم و غضروفی تبدیل به استخوان شود و قد افراد به مرور استفاده از این مکمل افزایش یابد.

میزان مصرف ال آرژنین چقدر است ؟

پاسخ خانم دکتر: مناسب‌ترین مقدار مصرف ال آرژنین در طول روز در دوز ۳۰۰ میلی گرم الی ۹۰۰ میلی گرم است که با توجه به سن افراد، شرایط بدنی آنها و پاسخ‌دهی به دارو ممکن است از اشکال شربت، قرص یا کپسول آن استفاده شود.

شربت ال-آرژنین که در بازار با دوز ۵۰۰ میلی گرم وجود دارد، برای کودکان ۴ تا ۷ سال دوز ۳ میلی لیتر در روز و برای کودکان بالای ۷ سال دوز ۶ میلی لیتر در روز توصیه می‌شود و این افراد می‌توانند در صورت تشخیص و صلاحدید پزشک خود حتی از قرص‌ها و کپسول‌ها هم استفاده کنند.

بهترین زمان مصرف مکمل ال-آرژنین نیم ساعت الی یک ساعت قبل از خواب است چون در این بازه زمانی ترشح هورمون رشد در خود بدن هم بیشتر می‌شود و ال-آرژنین اثر آن را مضاعف می‌کند و ما می‌توانیم اثرات بهتری را از این مکمل شاهد باشیم.

چه چیزهای دیگری به افزایش قد کمک می کند ؟

پاسخ خانم دکتر: مصرف مکمل‌های دیگری که می‌تواند در کنار ال-آرژنین کمک کننده باشد، از جمله کلسیم، ویتامین D، گروه ویتامین‌های B و ویتامین C هستند. در کنار مصرف ال آرژنین داشتن تغذیه مناسب نیز نقش بسزایی دارد. مواد غذایی همچون نارگیل، شکلات تلخ، گروه غلات و آجیل‌ها و کنجد می‌تواند به تاثیرات مثبت ال آرژنین برای افزایش قد کمک کند.

189 نظرات
 1. مرجان می گوید

  سلام دخترمن۱۶سالش یه دوره مصرف کردم تاثیری نداشته

 2. Shayan می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه والیبالیستم می خوام بلند تر شه قدم چه جوری باید مصرف کنم

  1. Amin می گوید

   سلام من۱۷ سالمه بعد از ۱۵ سالگی سرعت رشد قدم خیلی کند شده به طوری که نهایتن سالانه ۰.۵تا ۱ سانت رشد میکنم الآن قدم حدود ۱۷۹ هست به نظرتون مصرف آرژنین مناسبه؟لطفا رهنمایی کنید.باتشکر

  2. مجله مثبت سبز می گوید

   طریقه مصرف ال آرژنین به طور کامل در مقاله شرح داده شده است.

 3. حامد می گوید

  من از سن ۱۶ رشدم متوقف شد . به عنوان شخصی که تمامی راه های افزایش قد را از سن ۱۸ تا ۲۲ رفتم از انواع دوره های ورزشی ۶ ماهه تا انواع قرص . از این تریبون اعلام میکنم افزایش قد بعداز بسته شدن صفحات وجود نداره و من نتیجه ای نگرفتم حتی ۱ میلیمتر حتی زانوی پرانتزیم هم درست نشد

  1. Kamran می گوید

   سلام،به ژنتیک هم ربط نداره همش شانسه ،من خانوادم همه قدشون ۱۹۰ به بالا هست دیگه پدرم که جزؤ کوتاه تریناشونه ۱۹۱ سانت قد داره و من در ۱۹ سالگی قدم حتی ۱۸۰ هم نیست و صفحه رشدم در ۱۵ سالگی بسته شد

   1. محیا می گوید

    سلام دخترم ۴ ساله س و ۱۰۴ قدشه ال آرژنینین میدم دل درد و اسهال شده چیکار کنم

    1. ممد می گوید

     مقدار ذوز مصرف دختر بیچارت زیاده براش من نمیدونم چقد مصرف می‌کنه اما مصرف مناسبش مشکل ایجاددنمیکنه حتما بیش از حدش مصرف کرده

    2. مجله مثبت سبز می گوید

     در مقاله ” عوارض مصرف ال آرژنین برای کودکان ” دل درد و اسهال را از جمله عوارض مصرف این مکمل برشمرده است که احتمالا به دلیل مصرف بیش از حد یا دوز بالا ایجاد شده است بنابراین حتما لازم است کودک شما توسط پزشک معاینه شود و دستور مصرف توسط ایشان تعیین گردد.

  2. محیا می گوید

   دخترم ۴ سال و دوماهشه ۱۰۳ قدشه منو باباش قدمون بلنده ولی مادربزرگهاش ن الانم میگن به اونا کشیده ال آرژنین میدم آیا تاثیری داره یا ن لطفا کسی جواب بده نمیخوام وقت رو از دست بدم

   1. ‌جواد می گوید

    خانم چقد عجولید دارید میگید ۴ سالشه کجایه تا۱۸ سالگی بلا سرش میاریدا

   2. علیرضا می گوید

    سلام‌بله بدهید شما می‌توانید ال‌آرژنین۵۰۰ از داروخانه تهیه بفرمائید برای دخترتان . لطفا در نظر داشته باشید روزی یک عدد قبل از خواب و هنگام دانه سویا برای نتیجه‌گیری فوق‌العاده قوی‌تر

   3. حامد می گوید

    دخترت هنو کوچیکه از الان به فکر قدش هستی.
    به فکر سلامتیش باش

   4. طاها می گوید

    سلام به شما دوست عزیزدختراتان را به دکتر رشد ببرید مصرف آل آرژنین برای سن ۴ سال اصلا مفید نیست با توجه به این. که رشد بصورت یک یهودی در بعضی افراد انجام میشه و ژنتیک به شما بستگی داره نه پدر بزرگ مادر بزرگ مصرف نکن بهتره

  3. Milad می گوید

   سلام. منم مثل شما هستم.ولی یه دکتر رفتم که کارش برای هم سن های خودمونه.کارش تظمین داره و با قاطعیت دارو میده.به من کمک کرد راحت نه سانت بلند شدم. شما قبل بیست سالگی برو پیشش بنظرم. دکتر ایرانزاد ادرسش بهبودی پیش دارو خانه ی شبانه روزی آزادی .روبروی بیمه ایران

   1. لی می گوید

    سلام چه دارویی به شما داد ک تاثیرش رو دیدین اگ میشه دارو هارو معرفی کنین

   2. مهشید می گوید

    کدومشهر

   3. حامد می گوید

    چه دارویی داد

  4. محمد می گوید

   سلام، آیا تال ساکرولین هم استفاده کردی؟

   1. حسین می گوید

    اون رو که اصلا مصرف نکن

  5. گلسا می گوید

   سلام آقا حامد شما داروی تال ساکرولین رو هم امتحان کردید؟؟

  6. مجله مثبت سبز می گوید

   بله، در مقاله نیز به این موضوع کامل اشاره شده است.

 4. بی نام می گوید

  نرمال قد دختر ۴ ساله ۱۰۱ سانت هستش دختر شما کوتاه قد نیست چرا قرص میدید

 5. محمد می گوید

  سلام ببخشید یک سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین من مدتی هست قرص ارژنین رو مصرف میکنم تقریبا نتیجه بخش هم بوده ولی الان من دور ناخن هام و پنجه پام سیاه میشه که باشسن پاک میشه مخواستم عادیه یا باید مصرفشو قطع کنم اگر امکان داره زودتر جواب بدین ممنون

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام
   مواردی که عنوان کردید با هم مرتبط نیستن و مشکل حتما جای دیگه است.
   برای براطرف کردن مشکل حتما به پزشک مراجعه کنید.

  2. شاهرخ می گوید

   سلام گفتین مکمل ارژنین مصرف کردین نتیجه داد قدم ۱۶۸ هستش ۱۸ سالمه میخام ارژنین مصرف کنم یعنی واقعا نتیجه میده؟

   1. حسین می گوید

    کجا هست ادرس دقیق ترش میدین ممنونم

 6. پیام حسنی می گوید

  آدرس دقیقشو میدین

 7. امیر می گوید

  سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۷۲ هستش اگه قرص رو مصرف کنم تا چند سانت میتونم اضافه کنم؟

 8. محمد می گوید

  سلام من بیست سالمه ۱۶۰قدمه بنظرتون ارژنین مصرف کنم تاثیر داره؟ اصن دیگه امکانش هست رشد کنم؟ چیکار کنم؟ لطفا جواب بدین

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   اگر صفحه رشد شما بسته نشده باشد مصرف مکمل می تواند باعث افزایش قد شود. حتما پیش از مصرف قرص، با انجام آزمایشات لازم که خانم دکتر خبیری در این مقاله به آن اشاره نموده است از بسته نشدن صفحه رشد خود مطمعمن شوید.

 9. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه دکتر ارژنین نوشته واسم ب نظرتون چ مارکی استفاده کنم ؟کارن بهتره یا نه ..و اینکه چ موقه ای بخورم ..واسه قدم میخاسم مرسی

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام وقت بخیر
   بستگس داره چه دوزی براتون نوشته
   برای اطلاع از انتخاب بهترین مکمل آرژنین بر روی کلمه کلیک کنید.

   1. معراج می گوید

    سلام دکتر
    من ۱۶ سالمه قدم ۱۶۲ می خواستم ال ارژنین مصرف کنم می خواستم از شما بپرسم از چه دوزی استفاده کنم؟؟
    لطفا جواب بدید ممنون

    1. مجله مثبت سبز می گوید

     بستگی به این دارد که صفحه رشد استخوانی شما بسته نشده باشد که طبق توضیحات دکتر خبیری با انجام یک سری آزمایش مشخص خواهد شد. اما معمولا ۱۶ سالگی همچنان شانس برای افزایش قد وجود دارد و ال آرژنین می تواند تاثیرگذار باشد به خصوص اگر شما جنس مذکر باشید به دلیل اینکه معمولا صفحه رشد آقایان دیرتر بسته می شود و احتمالا تا ۲۲ سالگی نیز باز است. برای تعیین دوز مصرفی نیز پزشک شما بهترین راهنمای شما خواهد بود در غیر اینصورت بهترین دوز مصرفی برای افراد در مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

  2. حنانه می گوید

   سلام لطفا زود جوابم بدین من ۱۸ سالمه قدم ۱۵۳ ازدواج کردم و بچه دارم ۷ ماهشه دوس دارم قدی بلند تر بشم رفتم دکتر محمد پدارم اهواز کاری برام نکرد الان تصمیم گرفتم قرص آل ارژنتین رو بخورم بنظرتون بخورم بدردم میخوره؟؟؟ لطفا لفطا جوابم بدین توراخدا خیلی اذتیم از قدم

   1. سهیل می گوید

    سلام دوست عزیز من قرص یونی زینک رو به شما معرفی میکنم واقعا تاثیر گزاره

 10. مرجان می گوید

  دختر من ۵ساله از هورمون رشد استفاده می کنه ،از نوردلیت وژنوتروپین از ۹۶سانت به ۱۳۸رسیده ،شکر خدا باضافه کلی هزینه ونذرو نیاز والتماس دعا وشنا وبالفیکس ،هنوز هم دارم ادامه میدم زیر نظر فوق تخصص متابولیسم اطفال دکتر روحانی بد نیست دخترتو ویزیت کنه تا خیالت راحت بشه ،انشالله که خیره

 11. علی می گوید

  سلام چه دارویی به شما داد ک تاثیرش رو دیدین اگ میشه دارو هارو معرفی کنین

 12. Mana می گوید

  با سلام
  دختر من ۱۲ سال و نیم سوماتروپین تزریق میکنم دکترش ارژنین هم داده چه موقع و چقدر بخوره تاثیرش بیشتر میشه؟
  ال ارژنین ۱۰۰۰

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   مطمعنا پزشک میزان دوز مصرفی را برای کودک شما تعیین کرده اند و حتما طبق دستور پزشک مصرف شود. اما در مقاله به طور کامل به میزان دوز و بهترین زمان مصرف مکمل ال آرژنین اشاره شده است.

 13. Ali می گوید

  سلام
  ببخشید میخواستم ببینم اگه قرص ال ارژنین رو‌ تو آب حل کنیم و بخوریم مشکلی ایجاد میکنه یا اینکه تاثیرش کم میشه؟لطفا جواب بدید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   بهتر است در آب حل نکنید.

 14. کیوان می گوید

  سلام من ۲۴سالمه ۱۶۷سانت بودم و با جراحی ۱۰سانت افزایش قد داشتم. عمل بسیار سختی هست. حدود ۱سال از زندگی میفتید و درد داره. ۱۵۰میلیون به بالا هم هزینشه.

  1. Mohammad می گوید

   کجا هست این دکتر؟؟

 15. حسین می گوید

  سلام من۱۶ سالمه قدم ۱۶۵.میخواستم ببینم با مصرف آرژننین قدم فرقی میکنه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   پیش از هر اقدامی یک سری بررسی‌ها انجام شود، از جمله این بررسی‌ها گرفتن عکس رادیوگرافی از مچ دست به منظور تشخیص سن استخوانی و همچنین مشخص کردن اینکه صفحات استخوانی شما بسته شده یا نه

 16. حنانه می گوید

  سلام لطفا زود جوابم بدین من ۱۸ سالمه قدم ۱۵۳ خیلی قد کوتاهم خیلی مردم بم مسخره میکنن خیلی اذیتم ازدواج هم کردم و دختر دارم ۷ ماهشه رفتم هم واسه دکتر محمد پدارم اهواز متخصص غدد و خون نتیجه نگرفتم البته کاری برام نکرد الان تصمیم گرفتم که قرص آل ارژنتین بخورم بنظرتون بخورم نتیجه میگیرم لطفا جوابم بدین زود لطفا توراخدا ؟؟؟؟؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   پیش از هر اقدامی یک سری بررسی‌ها انجام شود، از جمله این بررسی‌ها گرفتن عکس رادیوگرافی از مچ دست به منظور تشخیص سن استخوانی و همچنین مشخص کردن اینکه صفحات استخوانی شما بسته شده یا نه. معمولا بعد از سن ۱۸ تا ۲۲ سالگی شانس افزایش قد بسیار کم خواهد شد.

 17. بهادر می گوید

  سلام ارژنین باید چقد نصرف بشه تو سن ۱۸ سالگی؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   پاسخ به سوال شما به طور کامل و دقیق در مقاله توضیح داده شده است.

 18. Mbinw می گوید

  سلام من ۱۷ سالمه رشتمم تربیت بدنیه و دائم ورزش میکنم . میخوام ک قدم بلند بشه . الان برای سن من تاثیر داره ؟!
  لطفا جواب بدین ممنون

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که صفحات طولی شما بسته نشده باشد بله تاثیر دارد .

  2. مجله مثبت سبز می گوید

   بهتر از پیش از هر اقدامای با انجام آزمایشات و گرفتن عکس رادیوگرافی از مچ دست، وضعیت صفحه رشد و سن استخوانی شما بررسی شود. بهترین سن برای افزایش رشد نیز در مقاله کاملا توضیح داده شده است.

 19. محمد علی... مووولایی می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه و ۱۶۷ هستم .با این روش ها امکان رشدی مناسب دارم؟ ممنون…لطفا جواب بدید ….خسته هم نباشین

 20. Sirvan می گوید

  سلام من قرص ارژنین مصرف میکنم حدود ۱ماه نیم الان چند وقته دچار نفس تنگی شدم ممکن برای قرص ها باشع؟؟؟ لطفا جواب بدید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   در منابع علمی از جمله عوارض مصرف ال آرژنین به عوارضی کلی مانند درد شکمی، تهوع، اسهال، التهاب مجاری تنفسی، اسهال و وخیم شدن بیماری آسم اشاره شده است. بنابراین احتمال دارد که تنگی نفس شما بابت مصرف این مکمل باشد اما به شدت توصیه می کنیم علاوه بر اینکه مصرف مکمل را قطع کنید حتما به یک پزشک نیز مراجعه نمایید تا علت دقیق تنگی نفس شما تشخیص داده شود.

 21. Amir می گوید

  سلام من ۱۷سامه قدم ۱۷۴سانت است مى خواستم بدون کدوم قرص ارژنین مصرف کنم ک نتیجه خوبى بگیرم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   برای انتخاب بهتر لطفا بر روی کلمه ال آرژنین کلیک کنید تنوع کامل محصولات به همراه اطلاعات کامل محل بارگذاری شده است.

   1. Taha می گوید

    سلام من ۱۴ سالمه دو ماهه که بدنسازی میرم و بطور خیلی خوبی دارم پیشرفت میکنم گفتم میشه این دارو رو مصرف کنم و با چه دوزی بهتره

    1. مجله مثبت سبز می گوید

     توصیه می شود از مکمل های بدنسازی بعد از سن ۱۸ سالگی استفاده کنید. اما اگر به منظور افزایش قد قصد مصرف این مکمل را دارید تمام توضیحات و نحوه مصرف در مقاله ذکر شده است.

 22. مهدی می گوید

  سلام من ۱۴ سال و ۶ ماهمه قدم ۱۵۸ هست اگه این قرص ال ارژنین رو بخورم قدم چقدر بلند میشه تآثیری داره اصلا جواب بدین لطفا

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز
   افزایش قد در اکثر افراد تا سن ۱۸ سالگی اتفاق می افتد . افزایش قد و میزان آن بر روی هر فردی متفاوت است جهت نتیجه بهتر توضیه می شود کنار این مکمل از ورزش های کششی و همچنین مکمل و رژیم غذایی حاوی کلسیم استفاده کنید.

 23. Danyal می گوید

  سلام من ۲۰ سالمه سه ماه دیگه میریم ۲۱ سالگی قدم ۱۶۶هستش دارم ارژنین مصرف میکنم خواستم بدونم فایده داره یا نه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز
   تا زمانی که صفحات طولی استخوان ها بسته نشده باشد مصرف این مکمل بر روی افزایش قد تاثیر مثبت دارد در صورتی که صفحات طولی بسته شده باشد بر روی حجیم شدن استخوان ها و اصلاحا افزایش عرضی استخوان تاثیر میگذار.
   یکی از اثرات مصرف مکمل ال ارژنین تاثیر آن بر روی افزایش قد مصرف این مکمل در کنار ورزش های کششی و همچنین تغدیه داری کلسیم و ویتامین دی می تواند موثر باشد
   فراموش نکنید این مکمل یک دوره کامل باید استفاده بشود .

  2. علی می گوید

   سلام دوست عزیز من ۱۳ سالمه این قرص و قرص دیگری رو میخوردم ودر ۲ماه که ۱۵۳ بودم شدم ۱۶۴

   1. شبنم می گوید

    سلام ببخشید میشه بگید چه قرصی مصرف میکنید

   2. محبوب می گوید

    سلام چ قرص دیگه ای استفاده میکردید میشه اسمشو بگید

   3. عسل می گوید

    دوست عزیز اسم اون قرص هارو میفرماید

 24. فرامرز می گوید

  سلام قد تا چه سنی رشد میکند

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز نسبت پاسخ به این سوال به طور کامل در مقاله شرح داده شده است.

   1. Asal می گوید

    سلام خسته نباشید
    من ۱۹سالمه میخام ارژنین مصرف کنم واسه سن
    من ۵۰۰مناسبه مصرف کنم واین میتونه تاثیری تو رشد من داشته باشه؟

 25. محمد می گوید

  سلام من ۴ ماه دیگه میشم ۱۸ سال و قدم ۱۸۵ میخوام بلند تر شم و حدم نداره تا دومتر جنسینگ مصرف میکنم با قرص یونی زینک و حدود ۶۰ کیلو وزنمه ایا قرص ارژنین میتونه کمکم کنه و چه دوزی ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ ممنون میشم کمک کنید بزرگواران

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز در صورتی که صفحه رشد استخوانی شما بسته نشده باشد شانس افزایش قد با مصرف مکمل ال آرژنین را خواهید داشت. معمولا آقایان تا ۲۳ سالگی همچنان شانس افزایش قد دارند.

 26. آیدا می گوید

  سلام دختر من ۱۳ سال و نیم هست دوسال پریود میشه قدش ۱۵۷ میترسم ک بلندتر نشه ژنتیکی هم نداریم کوتاه ترین فرد ک خودم هستم ۱۶۸ سانتی متر هست . چ تدبیری برام دارید؟ آیا الارژنین اثر داره؟

  1. باشاران می گوید

   بهتر به فکر اخلاق و رفتار و انسانیت دخترتون کار کنید قد هیچ ارزشی در خوشبختی دخترتون نداره، با معرفت و مهربانی و کاربلد بودن دخترتون افتخار کنید نه قد و زیبایی

  2. مجله مثبت سبز می گوید

   آیدای عزیز به نظر قد دختر شما با توجه به سنی که در آن قرار دارد طبیعی است اما در صورتی که همچنان نگران هستید و از طرفی هم برای اینکه دختر شما شانس افزایش قد را با افزایش سن از دست ندهد پیشنهاد می کنیم به پزشک برای تشخیص بهتر مراجعه کنید. در مورد تاثیر ال آرژنین نیز با توجه به تجربیات مصرف کنندگان در صورتی که صفحه رشد فرزند شما بسته نشده باشد تاثیرگذار خواهد بود.

 27. سحر می گوید

  سلام من ۲۰ سالمه و چنوقتیه که دچار بی خوابی شدم ایا ممکنه بخاطر مصرف ارژنین باشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز به نظر نمی رسد بی خوابی از عوارض مصرف مکمل ال آرژنین باشد اما بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید

 28. MR می گوید

  دوره کاملاین مکمل چقدر است و آیا مصرف آن در دوران بلوغ مشکلی ایجاد می کند

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خیر در دوران بلوغ مشکلی ایجاد نمی کند. دوره کامل این مکمل با توجه به سن و شرایط بدنی افراد متفاوت است.

 29. آرمان می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه باید ورزش هم بکنم تا تاثیر کنه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   هر چند ورزش کردن علاوه بر کمک به سلامت کلی بدن به افزایش قد هم بسیار کمک می کند اما برای مصرف این مکمل انجام تمرینات ورزشی الزامی نیست.

 30. علی می گوید

  سلام من ۱۷سالمه۱۸۱سانتی متر قد دارم چیکار کنم قدم بلند تر شه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   ابتدا در نظر داشته باشید افزایش قد فقط و فقط در صورت بسته نشدن صفحه استخونی شما امکان پذیر است. در صورتی که همچنان شانس افزایش قد دارید طبق توصیه خانم دکتر خبیری می توانید از روش های زیر کمک بگیرید:
   مصرف ال-آرژنین و دیگر مکمل های کمک کننده از جمله کلسیم، ویتامین D، گروه ویتامین‌های B و ویتامین C هستند. در کنار مصرف ال آرژنین داشتن تغذیه مناسب نیز نقش بسزایی دارد. مواد غذایی همچون نارگیل، شکلات تلخ، گروه غلات و آجیل‌ها و کنجد می‌تواند به تاثیرات مثبت ال آرژنین برای افزایش قد کمک کند. همچنین ورزش کردن روزانه بخصوص انجام ورزش های کششی و مخصوص افزایش قد

 31. امیر حسین می گوید

  من ۲۰ سالمه الان دقیقا ۴ روزه که آرژنین طبق دستور پزشک مصرف میکنم و حدود ۲ میلی متر رفته روی قدم. اگه ورزش کششی مثل بارفیکس یا طناب زدن رو انجام بدید انشاالله که نتیجه میگیرید

 32. Ali می گوید

  سلام خسته نباشید. من ۱۹ سالمه و قدم ۱۷۰ میخواستم بپرسم اگه آرژنین مصرف کنم قدم بلند تر میشه و تاثیر داره رو قد در کنار حرکات کششی؟ و اگه تاثیر دارچ دوزی میتونه مناسب باشه ممنون میشم راهنماییم کنین.

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   در صورتی که صفحه استخوانی شما بسته نشده باشد همچنان شانس رشد خواهید داشت و مصرف ال آرژنین تاثیرگذار خواهد بود. بله انجام ورزش به خصوص ورزش های کششی موثر خواهند بود. در مورد دوز مصرف نیز به مقاله مراجعه کنید کاملا توضیح داده شده است.

 33. noyOu می گوید

  سلام . برای افزایش قد بالای ۲۴ سال چه قرصی از ارژنین پیشنهاد میدین

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سن ۲۴ سالگی برای افزایش قد شانس کمی دارد به دلیل اینکه معمولا بعد از ۲۲ سالگی صفحه رشد استخوانی افراد بسته می شود و هیچ روش و مکملی نمی‌تواند به افزایش قد شما کمک کند. البته این موضوع برای همه افراد صدق نمی‌کند بنابراین بهتر است هرچه سریع‌تر آزمایشات لازم را انجام دهید تا در صورت حداقل شانس نیز اقدامات لازم را انجام دهید.

 34. ابوالفضل می گوید

  سلام
  ۱۷ سالمه قدم ۱۷۲ هست آیا قبل ورزش مصرف کردن این قرص تاثیری بر رشد قد داره؟

 35. Bpor می گوید

  سلام من ۱۹ سالمه قدم ۱۷۰ هستش و حدود یک ماه دیگه ۲۰ ساله میشم و هنوز خوردن قرص رو شروع نکردم میخوام شروع کنم خواستم بدونم چه نوع از قرص آرژنین برای قد مفید تره و تا چه مدت و روزانه چن تا و چه موقع باید مصرف کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.

 36. احمدرضا می گوید

  سلام من ۱۲ سالمه روزی ۲ تا میخورم روز و شب میخواستم ببینم ایرادی داره روزی ۲ تا میخورم

 37. افسانه می گوید

  سلام من سک دختر ۲۰ ساله دارم با قد ۱۵۵ و نگران کوتاهی قدش هست و میخواد قدش بلندتر ایا مکمل آرژینین تاثیر داره و اگر مکمل دیگری هم هست که بتونه کمک کنه معرفی بفرمایید. یا پزشکی که تبهر داشته باشه
  متشکرم

 38. مهدی می گوید

  سلام من قدم ۱۵۵cm است و چهارده سالمه ایا قد من نرماله یا باید ال ارژنین استفاده کنم؟

 39. Kamran azizi می گوید

  سلام من تازه رفتم داخل ۱۶سالگی و حدود یه هفته هست دارم ال ارژنین مصرف میکنم اولش قدم ۱۷۵cmبود ولی الان سه سانت کم کردم
  الان موندم دیگه مصرف نکنم یا ادامه بدم لطفا سریعتر جوابو بهم بدین…

  1. Alireza می گوید

   داداش ادامه بده بارفیکس و حرکات کششی و تغذیتم اوکی کن من خودمم ب زودی میخرم و شروع میکنم و سعی کن ارژی پاور ۱۵۰۰ باشه

 40. رها می گوید

  من ۲۳سالمه و یه دختر هم دارم…قدم کوتاهه بنظرتون از این قرص آرژنین استفاده کنم تاثیر داره؟؟؟

 41. محمد می گوید

  سلام من ۲۴سالمه پسرم میخواستم ببینم اگه قرص ارژنین استفاده بکم برام ضرری نداره.میدونم دیگه دیر شده ولی میخوام بخورم وحرکات کششی برم. یوقت عرضم بزرگ نشه. لطفا راهنمایی بکنید حقیقتش یکم میترسم عوارض داشته باشه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز در صورت بسته شدن صفحات استخوانی مصرف ال آرژنین به رشد طولی استخوان ها کمک نمی کند و امکان دارد باعث رشد عرضی استخوان ها شود.

 42. محمد می گوید

  من تازه ۱۷ سالم شده قدم ۱۸۴ ارژنین چقد میتونه تاثیر بزاره؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   در صورتی که صفحه استخوانی شما بسته نشده باشد تاثیرگذار خواهد بود. میزان تاثیرگذاری هم کاملا به سن استخوانی و شرایط بدنی شما خواهد داشت.

 43. سپهر پی زد می گوید

  سلام من ۱۸ سالمه ۱۷۵ هم قدمه صفحات رشدم بسته شدن اما دکتر بهم گفته تا ۵ سانت احتمالا با بکشم .میخوام بدونم مصرف آرژنین تاثیری داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خیر دوست عزیز با بسته شدن صفحات رشد مصرف این دست مکمل ها به رشد طولی استخوان‌ها کمکی نمی کند و احتمالا باعث رشد عرضی انها خواهد شد.

 44. ایلین می گوید

  سلام دخترمن ۹ سالشه ۲ساله ال ارژنین مصرف میکنه دوز ۲۵۰
  اما زیاد نمیبینم قدبکشه ایا باید ۵۰۰ براش بگیرم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز، لطفا در این خصوص فقط از پزشک مشاوره بگیرید. به دلیل اینکه سن کودک شما برای دوز بالاتر نیاز به بررسی کامل و نظر پزشک متخصص دارد.

 45. عسل می گوید

  سلام من دختر هستم و ۱۴ سالمه امسال پریود شدم و قدم ۱۵۸ هست دوست دارم بلد قد تر بشم دارم به توصیه پزشک ال ارژنین مصرف میکنم به نظر شما اگر ورژش کششی و رژیم غذایی درست داشته باشم نتیجه میگیرم بعد تا چند دوره میتونم مصرف کنم؟ خواهشا جواب بدید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   بله حتما با انجام ورزش و تغذیه مناسب پاسخ بهتری خواهید گرفت که در این خصوص دکتر خبیری توضیحاتی نیز ارائه کرده‎اند. اما از نظر اینکه دوره مصرف این مکمل تا چه زمانی است از هر فرد به فرد دیگر به توجه به سن و شرایط جسمانی متفاوت است.

 46. Nima می گوید

  سلام من سنم ۱۶ سال هست با قرص های L-argenine lifeplan و calci power و zinc vital نزدیک ۱۲ یا ۱۳سانت قد کشیدم این قرص ها واقعا عالیه

 47. ماریا می گوید

  سلام. خسته نباشید. میشه ال آرژنین رو با کیدی کر با هم به کودک‌ داد.

 48. ملیکا می گوید

  سلام بهترین زمان برای مصرف ال آرژنین در طول روز برای افزایش قد چه زمانی هست ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   با سلام دوست عزیز معمولا نحوه استفاده از مکمل هایی که باعث ترشح هورمون رشد می شوند زمان مصرف آنها بهتر است قبل خواب و یا ساعات اولیه صبح باشد.

 49. علی می گوید

  در کنار قرص افزایش قد مثل ال آرژنین
  بچتون رو از چهارده سالگی تا بیست سالگی سالی دوبار حجامت ۹ گانه افزایش قد ببرید
  تا بیست سانت افزایش قد مفید داره در این صورت
  از چهارده سالگی هفته ای حداقل سه روز فعالیت بدنی باید داشته باشه
  و اینکه خودارضایی هم نکنه چون قد رو کاهش میده

 50. سینا می گوید

  خانوما و آقایون من هجده سالم بود رشدم متوقف شده بود و از زندگی نا امید شده بودم ۱۶۳ سانت بودم ، دکتر رفته بودم ولی بهم گفت صفحات رشتت بسته شده و دیگه چاره ای نداری باید بسازی ولی تسلیم نشدم و شروع به ورزش های سنگین کششی کردم شیر با آرد سنجد مصرف کردم خودارضایی رو به حداقل رسوندم شش ماه گذشته و من ۱۶۷ سانتی مترم امروز متوجه شدم تقریبا یک سانت دیگه بلند تر شدم؛ باسبک زندگی درست ال آرژنین بله معجزه میکنه ولی اگه غلط زندگی کنی هیچ تعصیری نداره

  1. مینو می گوید

   سلام دختر من ۹ ساله هست از دکتر این قرص رو براش تجویز کرده ژنتیک پدرش قد کوتاهی دارن میتونه موثر باشه و اینکه طبق گرافی دست چپ بلوغ ۱۰ سالگی داره

   1. مجله مثبت سبز می گوید

    طبق توضیحات داده شده در مقاله، ال آرژنین باعث افزایش ترشح هورمون رشد در بدن می شود به شرطی که فرد در سن رشد باشد و صفحه رشد استخوانی بسته نشده باشد. با توجه به سن دختر شما ال آرژنین می تواند در رشد قدی ایشان تاثیرگذار باشد و سن مناسبی برای مصرف این مکمل است.

  2. Amir می گوید

   داداش میشه لطفا به این ایدی پیام بدی! Ami_ra10@ به کمک نیاز دارم

 51. Amirhosseindastamooz می گوید

  سلام من ۱۷ سالمه،رشد قدم خیلی خوب بود ولی بدنسازی منو سوزوند،قدم تقریبا ۳ ماه پیش ۱۷۹ بود ولی وقتی دکتر رفتم،ال آرژنین نوش البته،ال آرژنین خودش نمیتونه کمک کنه،باید پیش ال آرژنین زینک و کلسیم و ویتامین D بالایی مصرف کنین مثلا شربت یا قرصشون رو،، تقریبا ۳ ماهه میرم و قدم شدع۱۸۶،تو۳ ماه ۷ سانت بهم بلندم کرد خیلی عالیه،فقط بهتون توصیه میکنم علاوه بر قرص ال آرژنین زینک و ویتامین Dهم مصرف کنین و ورزش کششی فقط بکنین،واسترس نداشته باشینرشد قد بین ۱۸ تا ۲۰ سالگی بشته میشع واس همین وقت دارین نگران نباشین

 52. Amirali می گوید

  سلام خسته نباشید
  من تازگیا وارد سن ۱۷سال شدم و قدم ۱۶۰هستش از قدم راضی نیستم میخوام ک قدم بلند تر بشه قرص ال ارژنین واقعا موثره؟!

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام. به گفته دکتر خبیری آقایان تا ۲۲ سالگی و خانم ها نهایتا تا ۱۸ سالگی امکان رشد قد دارند که البته باید قبل از هر اقدامای یک سری بررسی هایی صورت بگیره. پیشنهاد می کنم حتما ویدیو دکتر خبیری که هم در این مقاله و هم در آپارات بارگزاری شده رو مشاهد کنید.
   https://www.aparat.com/v/vbkat

 53. علی می گوید

  سلام.بهترین زمان مصرفش کی باید باشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   به توصیه دکتر خبیری بهترین زمان مصرف ال آرژنین نیم ساعت الی یک ساعت قبل از خواب است. پینشهاد می کنم ویدیو دکتر خبیری در خصوص ال آرژنین که در همین صفحه بارگزاری شد را مشاهده نمایید. به تمام سولات پاسخ کامل داده شده است.
   همچنین از آپارات به نشانی زیر نیز می توانید ویدیو را مشاهده کنید.
   https://www.aparat.com/v/vbkat

 54. Taha می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه دو ماهه که بدنسازی میرم و بطور خیلی خوبی دارم پیشرفت میکنم گفتم میشه این دارو رو مصرف کنم و با چه دوزی بهتره

 55. زینب می گوید

  سلام ببخشید دختر من پنج سالش هست هورمون رشدش کم ترشح میشه و مشکل قد داره آیا این قرص براش مناسبه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   به دلیل اینکه کودک شما تنها ۵ سال دارد مطعنا باید پزشک دستور مصرف در خصوص هر نوع دارویی را بدهد. بنابراین بدون مشورت با پزشک توصیه نمی شود. اما به طور کلی برای کودکان شربت ال آرژنین گزینه مناسب تری است.

 56. نازنين می گوید

  من رفتم دکتر بم قرص ال ژلاتین داد و کف ت باید ١١شب خاب باشم چون هرمن رشد از ساعت ١١تا ۵ اتفاق میوفتع میخاصم ببینم کسابی ک استفاده کرن خابشونم تنظیم بوده تا رشد کنن یا خاب زیاد تاثیری نداره؟؟

 57. کامیار می گوید

  سلام خوب هستید من کامیار ۲۲ سالمه قدم ۱۷۵ هستش میخواستم بپرسم تا ۲۵ سالگی قد رشد می کنه؟
  میخوام حداقل ۷ سانت دیگه قدم رشد کنه شماچه راه حلی برای من پیشنهاد می کنید؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   کامیار عزیز ۲۲سالگی شانس کمی برای افزایش قد دارد اما در صورتی که صفحه رشد شما بسته نشده باشد همچنان فرصت افزایش قد خواهید داشت. بنابراین پیشنهاد می کنیم در اولین فرصت طبق توصیه دکتر خبیری اقدامات لازم برای تشخیص این موضوع را انجام دهید. توضیحات کامل هم در مقاله و هم در ویدیو داده شده است.

 58. مجله مثبت سبز می گوید

  سلام دوست عزیز
  اگر صفحات طولی بسته نشده باشد بله تاثیر دارد در غیر اینصورت کمک به رشد عرضی استخوان ها می کند.

 59. Mahdi می گوید

  تا چه مقدار باید مصرف بشه در طول سال دو تا بسته ۳ تا بسته؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   در یک بازه زمانی ۳ ماهه باید استفاده شود.

 60. محمد صالح می گوید

  من ۱۴سال سن دارم وقدم۱۶۲است وقد پدرم۱۷۴وقد مادرم۱۵۹است من ال ژرنین و ورزش کششی میکنم ایا من در۱۷سالگی قدم به۱۸۸میرسه

 61. محمد صالح می گوید

  لطفا جواب بدید

 62. محمد صالح می گوید

  تورو خدا جواب بدین خیلی نیازمه حداقل۱۸۳میرسم تو رو قران جواب بدین

 63. محمد صالح می گوید

  تورو خدا یک چیزی بگید خیلی نیازمه حداقل۱۸۳میرسم تو رو قران بگویید

 64. محمد صالح می گوید

  ببخشید بعد روزی شقد بخورم۱۰۰۰گرم خوبه

 65. سارا می گوید

  سلام من ۲۰سالمه قدم خیلی۱۵۳ امکانش هست قدبکشم؟؟؟این مکمل تاثیرداره یان؟؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام سارا عزیز
   پیشنهاد میکنم قبل از مصرف حتما با پزشک متخصص مشورت کنید تا راهکار های و مکمل های مورد نیاز خود شما را تجویز کنند.

 66. زهرا می گوید

  سلام ببخشید من ۱۷سالمه دوماه دیگه ۱۸ سالم میشه میخواستم بدونم رشد قد در من امکان داره اگه آرژنین مصرف کنم و ورزش کششی انجام بدم لطفا جواب بدین🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام، به دلیل اینکه سن شما در محدوده مناسب سن رشد قرار دارده این مکمل می تونه به افزایش رشد قدتون کمک بکنه

 67. زهرا می گوید

  😐

 68. مهدی می گوید

  سلام من ۱۷ سالمه ۶ ماه دیگ میشه ۱۸ سالم میخواستم ببینم خوردن کپسول ال ارژنین روی قد من میتونه تاثیر بزاره ؟ هرکپسول و کی مصرف کنم و ب چه مقدار باشه ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   تمام سوالات شما در مقاله توضیح داده شده است دوست عزیز

 69. علیرضا نادری می گوید

  سلام دکتر خسته نباشید من ۱۶ سال و ۴ ماه هستم قدم ۱۷۶ هستش و دقیقاً ۱ مهر پارسال به متخصص غدد مراجعه کردم و عکس رادیولوژی از دستم به دکتر نشون دادم گفتن که تا ۶ ماه دیگر رشت خواهید کرد و من در این شش ماه سه سانتی متر رشد کردم و برای من آرژنین و زینک نوشته بودند به نظر شما من الان که یک سال از مراجعه من گذشته (طبق نظر دکتر من ۶ ماه پیش صفحات استخوانی ام باید بسته میشد ) اگر دوباره این مکمل هارا بخریم افزایش قد خواهم داشت . ممنون

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   طبق نظر پزشک صفحه رشد شما بسته شده است و مصرف مکمل به رشد قد شما کمکی نخواهد کرد.

 70. محمد12 می گوید

  سلام خسته نباشین ببخشید من ۱۷ سالمه از ۱۵ سالگی میخوردم قبلا ارزنین خیلی روم تاتیر داشت ولی الان نه میتونم روزی دوتا یا همون ۱۰۰۰میای بخورم؟چون ۵۰۰مضرف میکردم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   به هیچ وجه دوز مصرف را خودسرانه تغییر ندهید، احتمالا صفحه رشد قدی شما بسته شده است. پیشنهاد می کنیم ابتدا آزمایشات لازم برای بررسی صفحه رشد خود انجام دهید.

 71. علی رشید می گوید

  سلام.من ۱۵سالمه قدم هم ۱۵۷هست.واز قدم هم راضی نیستم.ایا ارژنین تاثیری بر من خواهد داشت؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   برای آقایان ۱۵ سالگی شانس رشد قد وجود دارد. پیشنهاد می کنیم ابتدا با انجام آزمایشات لازم از اینکه صفحات رشدی شما در چه وضعیتی هستند اطمینان حاصل کنید.

 72. علی رشید می گوید

  در ضمن من یه مدتی (دو سال)خود ارضایی میکردم.اونم باعث کوتاهی قدم هست؟و تازگی ها هم ترکش کردم،باعث بلندی قدم میشود؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خود ارضایی بدلیل کاهش قدرت بدنی و همچنین ایجاد بلوغ زوردس و تغییرات هورمونی باعث کوتاهی قد می شود. اما شما همچنان شانس افزایش قد را دارید. به همین منظور ابتدا با انجام آزمایشات لازم مطمعن شوید که صفحه رشد شما بسته نشده، سپس با استفاده از مکمل هایی نظیر ال آرژنین و همچنین داروهای هورمونی به تشخیص پزشک شانش مجدد به رشد قد خود بدهید.

 73. علی می گوید

  لطفا جواب بدین

 74. علی می گوید

  من پانزده سالمه و قدم۱۵۷هست.ایا مصرف این دارو برام موثر هست؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   برای آقایان ۱۵ سالگی شانس رشد قد وجود دارد. پیشنهاد می کنیم ابتدا با انجام آزمایشات لازم از اینکه صفحات رشدی شما در چه وضعیتی هستند اطمینان حاصل کنید.

 75. محمد رضا می گوید

  سلام خاستم ببینم دوز مصرف ببرم بالا تاثیر بیشترداره؟الان۱۸سالمه پسرم و از ۱۵سالگی ۵۰۰مصرف میکردم ولی الان شب دوتا ۵۰۰ میخورم روم تاثیر داشته و یک سانت بلند شدم علایم عوارضش هم مثل دلدرد و وسهال ندارم
  ممنون میشم جواب بدین

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   مناسب‌ترین مقدار مصرف ال آرژنین در طول روز در دوز ۳۰۰ میلی گرم الی ۹۰۰ میلی گرم است. مصرف دوز بالاتر فقط و فقط با تجویز پزشک قابل مصرف است. این نکته را در نظر داشته باشید عوارض مصرف دوز بالای دارو ممکن است در طولانی مدت ظهور پیدا کنند.

 76. رضا می گوید

  ۱۸ ساله هستم قدم ۱۷۲ هست ۲سال خود ارصایی میکردم الان ترک کردم و ارژنین و ویتامین ها محتلف میخورم بلندتر میشیم؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   ابتدا باید با انجام آزمایش از اینکه صفحه رشد شما بسته نشده مطمئن باشید و درصورت باز بودن صفحه رشد مکمل ها می توانندبه افزایش قد شما کمک کنند.

 77. علیرضا می گوید

  سلام برای ۱۸سال ارزنین۵۰۰جواب میده؟۳ماه پیش۱۰۰۰میخوردم یکم بلند شدم …ممنون میشم جواب بدین

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز ابتدا باید با انجام آزمایش از بسته نشدن صفحات رشد خود مطمئن شوید. فقط در صورتی که صفحات رشد شما بسته نشده باشد مکمل ها می توانند به بلند شدن قد شما کمک کنند. مناسب‌ترین مقدار مصرف ال آرژنین در طول روز در دوز ۳۰۰ میلی گرم الی ۹۰۰ میلی گرم است و بیش از ان عوارض مصرف را ممکن است به همراه داشته باشد.

 78. علی رشید می گوید

  سلام خسته نباشید.من الان ۱۵سالمه و قدم ۱۵۷هس ، تا بیست سالگیم بدون مصرف ارژنین میتونم به قد۱۷۰برسم؟؟؟لطفا جواب دقیق بدهید

 79. احمد می گوید

  سلام ببخششید ارزنین باعث رشد معکوس بشه؟یعنی کوتاه تر شم اگه میشه در جه صورت این اتفاق رخ میده

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز ما مفهومی به اسم رشد معکوس نداریم و سوال شما به نظر ایراد دارد. کوتاه شدن قد فقط در سنین کهنسالی برای بعضی از افراد به دلیل تحلیل استخوان ها ایجاد می شود. اما یک توضیح کوتاه در باره رشد استخوانی ال آرژنین لازم هست که داده شود شاید پاسخ سوالی که به دنبال آن هستید داده شود : ال آرژنین در صورتی که صفحات رشد شما بسته نشده باشد به رشد طولی استخوان ها کمک می کند و باعث افزایش قد می شود در غیر اینصورت مصرف آن باعث رشد عرضی استخوان ها می شود. یعنی اگر ال آرژنین را در دوره ای مصرف کنید که صفحه رشد شما بسته شده باشد و شما شانسی برای افزایش قد نداشته باشید قرص ال آرژنین استخوان های شما را از جهت عرضی تقویت می کند و اصطلاحا استخوان بندی شما درشت می شود.

 80. N.m می گوید

  سلام من یه سوال داشتم دکتر به من گفت صفحات رشدت هنوز بازه ولی کم مونده بسته شه و گفت فوقش یک تا دو سانت افزایش قد خواهم داشت ولی من بعضی جاها خوندم نوشته بود اگه صفحات رشد باز باشه حتی کم، بازم میشه ۶ تا ۷ سانت قد رشد کنه الان سوال من اینه گفته دکتر درسته یا نه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   بله اندازه رشد قد شما به میزان باز بدون صفحات رشد هم بستگی دارد.

 81. Nasim می گوید

  سلام من ۱۵سالمه (دخترم)و قدم۱۵۹ میخاسم بدونم باید این قرصو با چ دوزی مصرف کنم ۱۰۰۰خوبه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   شما ابتدا باید از بسته نبودن صفحات رشد خود با انجام آزمایشات لازم مطمئن شوید. اگر هنوز شانس رشد دارید از دوز های کمتر استفاده کنید در صورت نتیجه نگرفتن می توانید با نظر پزشکتان دوز مصرف قرص را بالا ببرید.

 82. Nasim می گوید

  چنمااه پیش ازمایش دادم و باز بودن.الان من دوز ۱۰۰۰دارم و یکروز درمیان ازش استفاده میکنم.بهتره هروز استفاده کنم یا یک درمیان؟

 83. محمد می گوید

  سلام من پسر هسستم متولدخرداد۱۳۸۳ و قد ام هم۱۶۵هست و از مچ دست چپ هم عکس انداختم گفتن بعضی از اپی فیز ها فیوژن شده و سن استخوانی در حود۱۷سالگی هست و بعضی دیگر در حال فیوژن شدن خواستم بدونم اپی فیز فیوژن شده یعنی چه و من تا چند سال دیگر رشد خواهم.کرد

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   رشد طولی استخوان از طریق صفحات غضروفی است که مابین سر استخوان (اپی فیز) و تنه استخوان است. این صفحات غضروفی را سر استخوان (صفحات اپی فیزی) می‌نامند. فعالیت صفحات رشد تا پایان زمان بلوغ ادامه میابد. بعد از پایان بلوغ این صفحات (صفحات غضروفی یا اپی فیزی) تبدیل به استخوان می‌شوند و فعالیتشان پایان میابد. بسته شدن صفحات رشد را فیوژن می گویند. بنابراین با توجه به اینکه همه صفحات غضروفی شما فیوژن نشده و سن استخوانی شما را ۱۷ سال تعیین کرده اند بنابراین شما تا این سن هنوز شانس رشد دارید.

 84. علی می گوید

  سلام یه دکتر خوب برای قد معرفی میکنید؟

 85. علی ستوده می گوید

  سلام خوب هستید
  من۱۴سالمه و قدم ۱۷۱ من یک دوره قرص ال ارژین مصرف کردم ولی برا ۲سال پیشه یا۱سال
  ایا میتونم دوباره مصرف کنم؟؟؟

 86. صالح می گوید

  باسلام
  ببخشید من از ۳ هفته دارم استفاده میکنم کپسول ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی گرم و روزی ۲ الی ۳ عدد مصرف میکنم
  و الان ۱ بسته ۳۰ تایی رو تموم کردم🤣
  زیاد مصرف میکنم یا ن؟؟
  چون در قوطی نوشته روزی ۲ الی ۳

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   طبق دستور پزشک و توضیحات درج شده بر روی خود محصول استفاده شود

 87. زهرا می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۹ سانته تمام اقوامم قد شون بلنده و من بی نشون از همه کوتاه ترم آیا لازمه این قرص هارو مصرف کنم ؟؟؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   بله اگر صفحات رشد شما بسته نشده باشد مکمل ها می توانند به افزایش قد شما کمک کنند البته تغذیه و وزرش هم بسیار مهم است پیشنهاد می کنیم حتما مقاله برای افزایش قد چه کنیم کامل مطالعه کنید و از آن مهمتر حتما تا سن شما بیشتر نشده و شانس افزایش قد دارید به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 88. مهتاب می گوید

  ارژنین تو رشد سینه ها تاثیری داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مکمل ال آرژنین با افزایش ترشح هورمون رشد از غده هیپوفیز قدامی می‌تواند روی نسج نرم سر استخوان‌ها یا همان بافت غضروفی تاثیر گذاشته و باعث رشد آنها شود و به مرور با جذب کلسیم و ویتامین D این بافت نرم و غضروفی تبدیل به استخوان شود و قد افراد به مرور استفاده از این مکمل افزایش یابد.
   ال ارژنین تاثیری بر روی افزایش سینه ها ندارد پیشنهاد می کنم از محصولات روغن خراطین استفاده کنید.

 89. هستی می گوید

  سلام دختر من ۱۳سالشه و از ۱۲سالگی پریود شده
  الان حدودا قدش۱۵۶نظرتون قد میکشه؟
  سن استخوانیش ۱۴سال و۶ماه بود
  ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز….در این مورد باید به متخصص غدد مراجعه نمایید تا اگر لازم بود داروی مورد نظر را تجویز نمایند..پزشک قاعدتا سن استخوان، وراثت و سایر فاکتورها را هم در نظر میگیرند….ال آرژینین مکملیست که دیده شده در محیط invitro (خارج از بدن انسان) باعث افزایش سطح هورمون رشد میشود…. با تشکر

 90. هستی می گوید

  و انجام دادن ورزش های کششی به رشد قدش کمک میکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…در این مورد با اورتوپد مشورت نمایید….با تشکر.

 91. هستی می گوید

  سلام دخترم ۱۳سالشه ‌و یک ساله پریود شده
  قد خودم ۱۵۰و قد پدرش۱۷۷هست
  میشه بگین چقدر دیگه میتونه رشد کنه
  سن استخوانیش ۱۴سال و ۶ماه بود
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز…به سوال شما پاسخ داده شد… با تشکر.

 92. امیرحسین رحیم زاده می گوید

  سلام
  درود بر شما
  قد من ۱۷۰ سن ۱۸ سال دارم
  سن استخوانی من ۱۸ سال تمام است
  آیا راهی است با مکمل آرژنین تا ۲۰ سالگی افزایش قد پیدا کرد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی….دیده شده است این ترکیب در محیط invitro ( خارج از بدن موجود زنده) سطح هورمون رشد را افزایش میدهد، میتوانید به عنوان مکمل از آن استفاده نمایید. همچنین پیشنهاد میشود تا به با متخصص غدد مشورت نمایید و در صورت لزوم تست های تشخیصی در مورد موثر بودن داروهای درمانی را انجام دهید…یاداور میشود وراثت در رشد قد بسیار موثر میباشد…با تشکر.

 93. علی بیرانوند می گوید

  سلام من ۱۳ سالمه و پزشکم برام این دارو رو نوشته میخواستم بدونم چه موقعی از روز بخورم تاثیرش بیشتره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…چندان تفاوتی ندارد.

 94. رامین رنجبر می گوید

  عالی خیلی خوب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.