طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد

۴,۴۴۷

ال آرژنین با تحریک ترشح هورمون رشد، باعث رها شدن این هورمون می‌شود که می‌تواند در افزایش قد مؤثر باشد. در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد خواهیم پرداخت.

ال آرژنین آمینواسیدی نیمه ضروری است و آرژنین ماده اولیه گاز نیتریک اکسید است که باعث گشادی عروق می‌شود و فرآیند خون رسانی به اندام‌ها و ارگان‌های در گیر و داد ورزش کردن را آسان و سریع‌تر می‌کند؛ همچنین باید بگوییم که این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی، رهاسازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

اسید آمینه ال-آرژنین به عنوان یکی از قوی‌ترین مواد مغذی محسوب می‌شود که به دلیل خواص قدرتمند سلامتی آن کشف شده است و توسط دانشمندان به عنوان مولکول معجزه شناخته می‌شود.

خواص شگفت انگیز L-arginine توسط جایزه نوبل پزشکی در سال ۱۹۹۸ تأیید شد و از آن زمان علاقه زیادی به زمینه‌های داروسازی و Nutraceutical ایجاد کرده است. دانشگاه کلمبیا به L-arginine به عنوان “Bullet سحر و جادو” در سلامت انسان اشاره دارد.

بیش از ۱۰،۰۰۰ استناد L-arginine توسط محققان دانشگاه کلمبیا در تلاش برای ثبت مزایای این اسید آمینه ساده ساخته شده‌اند.

در حال حاضر به دانشجویان پزشکی در کالج پزشکان و جراحان دانشگاه کلمبیا آموزش داده می‌شود. کشف وظیفه اکسید نیتریک (NO)، جایزه نوبل، نشانگر این واقعیت است که بدون هیچ‌گونه انسانی، زندگی انسان غیرممکن است.

حتی انقلابی بیشتر شواهد غیر قابل انکار بود که L-arginine تنها مولکول NO در بدن انسان است.

طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد

قرص ال آرژنین در بدنسازی

به علت خاصیت تعدیل نمک، آرژنین در بین بدنسازان دارای محبوبیت است، چرا که از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن رخ می‌دهد، باعث می‌شود تا بدن ظاهری پف کرده داشته باشند و عضلات صاف و فاقد برآمدگی به نظر بیایند.

منابع طبیعی

آرژنین در آجیل و دانه‌های روغنی مثل بادام زمینی و بادام به وفور یافت می‌شود. همچنین می‌توان مقداری آرژنین در شکلات و کشمش نیز پیدا نمود.

مکمل‌های حاوی آرژنین به سبب اینکه آرژنین توانایی تولید نیتریک اکسید را دارد در بین مردم رواج یافته‌اند و همچنین این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی رها سازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

طریقه مصرف قرص ال آرژنین

با توجه به سن، جنس، قد و وزن بین ۴ تا ۱۰ گرم در روز زیر نظر پزشک باید مورد استفاده قرار داد.

افزایش قد و قرص ال آرژنین

رشد قد وابستگی شدید به سن شخص دارد یعنی اگر شخصی ۳۰ سال داشته باشد و رشد صفحات استخوانی او بسته شده باشد دیگر رشد قد حاصل نمی‌شود.

رشد قد به تغذیه مناسب بستگی دارد و اگر شخصی تغذیه مناسبی (تغذیه‌ای که مناسب رشد قد هست) نداشته باشد و فکر کند با خوردن آرژنین می‌تواند قد خود را افزایش دهد به هدف خود نخواهد رسید و ذکر این نکته مهم است که برای رشد مناسب قد و استخوان بندی مناسب باید از کودکی سرمایه گذاری بشود و به عبارت ساده‌تر با تغذیه مناسب از همان روزهای اولیه یک نوزاد و ادامه آن تا نوجوانی و جوانی می‌توان انتظار رشد مناسب در تمام دوران زندگی را داشت.
در رشد قد عوامل دیگری نظیر ژنتیک، ورزش، خواب و وضعیت‌های محیطی پیرامون تأثیر گذارند. اگر کسی تغذیه و روش زندگی صحیحی نداشته باشد، نمی تواند تنها با خوردن آرژنین، قد خودش رو افزایش بدهد، به همین دلیل باید زیر نظر پزشک و در تکمیل باقی شرایط لازم، مصرف بشه تا نتیجه دلخواه حاصل بشود.

افزایش قد علاوه بر وراثت، باید با تغذیه و ورزش های اصولی در تمام عمر دنبال بشود.

قرص ال آرژنین برای افزایش قد

مکانیسم اثر ال آرژنین

آرژنین یک آمینواسید نیمه ضروری است (آرژنین سازنده بلوک پروتئینی است که باعث اتساع عروق می‌شود) و آرژنین ماده اولیه گاز نیتریک اکسید است که سبب گشادی عروق شده و این امر خون‌رسانی به اندام‌هایی را که در جریان فعالیت ورزشی درگیر هستند، تسهیل نموده و در نتیجه می‌تواند کارایی ورزشکار را به ویژه در فعالیت‌های هوازی افزایش دهد. همچنین این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی، رها سازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

از نظر اهداف تغذیه، اسید آمینه به سه دسته تقسیم می‌شود

 • غیر ضروری: بدن شما می‌تواند این مقدار را به اندازه کافی برای برآورده ساختن نیازهای بدن تولید کند.
 • ضروری: بدن شما نمی‌تواند این را تولید کند، بنابراین شما باید آنها را از غذاها دریافت کنید.
 • نیمه ضروری: این اسید آمینه در شرایط عادی ضروری نیست، اما ممکن است در شرایط خاص نیاز باشد.
آرژنین یک اسید آمینه نیمه ضروری است زیرا به طور معمول برای رشد کودکان مورد نیازاست، اما برای بزرگسالان سالم غیرممکن است. بدن شما همچنین می‌تواند آرژنین را علاوه بر دریافت آن از منابع غذایی، به طوری که کمبود آن نادر است. با این حال، اگر تولید بدن به الزامات بدن برسد، فرد می‌تواند در آرژنین کمبود داشته باشد.

آرژنین در بدن چه می کند؟

 • اکسید نیتریک را ایجاد می‌کند که شریان‌ها و رگ‌های خونی را گسترش و شل می‌کند و جریان خون را بهبود می‌بخشد.
 • کمک می‌کند تا جراحات زخم را بهبود بخشد
 • کلیه‌ها در دفع زباله کمک می‌کنند
 • تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن
افرادی که آرژنین را به عنوان مکمل غذایی مصرف می‌کنند برای کمک به کنترل بیماری‌هایقلبی، آنژین و اختلال نعوظ، و همچنین بدن سازی، بهبود زخم‌ها و تعمیر بافت، مصرفمی‌کنند. برخی شواهد وجود دارد که افزایش مصرف آرژینین برای درمان همه این شرایط مفید است. با این حال، مصرف آن به عنوان مکمل ممکن است عوارض جانبی مانند ناراحتی معده و اسهال داشته باشد. دوزهای بزرگ‌تر ممکن است برای افرادی که داروهای دیگر یا شرایط بهداشتی خاصی دارند نیز خطرناک باشند.
خبر خوب این است که مصرف آرژنین از غذاهایی با پروتئین بالا امن و سالم است و از آنجایی که آرژنین از سایر اسید آمینه ساخته شده است، غذاهایی با پروتئین بالا به طور کلی باعث افزایش سطح آرژنین می‌شود.

عوارض

مصرف خیلی زیاد قرص ال آرژنتین، می تواند باعث اسهال، ضعف و سستی و حالت تهوع شود؛ همچنین افرادی که ناراحتی قلبی و یا سابقه مشکلات روحی و روانی دارند، باید با پزشک حتما مشورت کنند.

۲ نظرات
 1. مرجان می گوید

  سلام دخترمن۱۶سالش یه دوره مصرف کردم تاثیری نداشته

 2. ali می گوید

  سلام دختر من۱۴ سالشه و از این قرص استفاد ه کرد ه اما هنوز نتیجه ای حاصل نشده ممکنه را هنمایی کنین لطفا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.