مولتی ویتامین ول من چیست و چه خواصی دارد؟

۴۲

یکی از مولتی ویتامین‌های محبوب در بین آقایان مولتی ویتامین ول من است چرا که این محصول به خوبی نیازهای افراد را برآورده کرده و انرژی موردنیاز روزانه را تأمین می‌کند.

اهمیت ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها برای سلامتی کلی شما ضروری هستند. آنها نقش بسیار مهمی در بدن شما بازی می‌کنند، یکی از مهم‌ترین فواید مصرف این مولتی ویتامین‌ها تولید انرژی برای اطمینان از عملکرد مناسب سیستم‌های بدن است.

کافی نبودن مواد مغذی خاص می‌تواند بر بهداشت شما تأثیر منفی داشته باشد و حتی باعث بیماری‌های مزمن شود.

مولتی ویتامین ول من چیستمردان در سن ۱۹-۷۰ باید مطمئن شوند که به اندازه کافی از ویتامین‌ها و مواد معدنی زیر دریافت می‌کنند:

 • ویتامین A: ضروری برای پوست، چشم و سلامت ایمنی.
 • ویتامین C: ضروری برای سیستم ایمنی بدن و تولید کلاژن.
 • ویتامین B: در متابولیسم انرژی و تولید گلبول‌های قرمز نقش دارد.
 • کلسیم، منیزیم، ویتامین D، ویتامین K و روی: برای سلامتی استخوان حیاتی است.
 • ویتامین E و سلنیوم: برای محافظت از سلول‌ها از آسیب مفید است.

از آنجایی که مردان به طور ماهانه مانند زنان در قاعدگی خون را از دست نمی‌دهند، در معرض کمبود آهن نیستند. بنابراین، الزامات آهن برای مردان پایین‌تر است.

در حالی که این مواد مغذی را می‌توان از طریق یک رژیم متعادل دریافت کرد، اکثر مردم مقدار کافی مصرف نمی‌کنند.

تاثیر ویتامین ها در بدن

سلامت کامل با تغذیه خوب شروع می‌شود. اضافه کردن مولتی‌ویتامین به خصوص برای مردان به رژیم غذایی، کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که بدن شما ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را به درستی دریافت می‌کند.

در داروخانه اینترنتی مثبت سبز، مجموعه‌ای متنوع از مولتی‌ویتامین مینرال ها برای مردان در انواع مختلف برای برآورده ساختن نیازهای خود می‌توانید پیدا کنید.

چرا مولتی ویتامین را مصرف می‌کنید؟

به دلیل شیوه زندگی، بسیاری از مردان در تلاش برای خوردن غذاهای متعادل هستند. مولتی‌ویتامین می‌توانند به پر کردن شکاف تغذیه‌ای کمک کنند تا دوز مواد مغذی ضروری را تأمین نمایند. اگر چه فرمولاسیون‌ها از محصول تا محصولی دیگر متفاوت است، اکثر مولتی ویتامین‌ها برای مردان حاوی ۱۳ ویتامین ضروری هستند: A، C، D، E، K و ویتامین B: تیامین (B1)، ریبوفلاوین (B2)، نیاسین (B3)، اسید پانتوتنیک، پیریدوکسین (B6)، بیوتین (B7)، فولات (B9) و کبالالین (B12).

مواد معدنی کلیدی مانند کلسیم، پتاسیم و آهن نیز در بسیاری از مولتی ویتامین‌ها وجود دارد.

مولتی ویتامین ول من چیستمولتی ویتامین‌های مردان

مولتی ویتامین‌های مردان با توجه به نیازهای غذایی بدن انسان طبقه بندی می‌شوند. مقدار مواد مغذی مختلف موجود در محصولات براساس دستورالعمل تغذیه روزانه مردان است که توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) تعیین شده است. شما می‌توانید توصیف محصول را بخوانید و برچسب‌های مولتی ویتامین‌ها را بررسی کنید تا بیشتر بدانید که هر مکمل حاوی کدام ماده است.

مولتی ویتامین ول من چیست؟

حتما تا کنون نام قرص ول من را شنیده‌اید، مولتی ویتامین ول من نوعی قرص مولتی‌ویتامین است که مخصوص آقایان است و برای افزایش انرژی و قوای آن‌ها مصرف می‌شود.

موارد استفاده قرص مولتی ویتامین ول من چیست؟

از مولتی ویتامین ول من برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی، کاهش خستگی، افزایش فعالیت فیبرینولیک (انعقاد خون)، از بین بردن انزال زودرس، درمان استرس و سرماخوردگی، تومور، اثرات ناشی از بیماری‌های میکروبی، اختلالات قلب و عروق، اکسیداتیو استرس، مسمومیت، آرتروز، پیشگیری از آسیب‌های سلولی، حمله قلبی، درد قفسه سینه، درد پا به علت مسدود شدن شریان‌ها، فشار خون بالا، تسهیل کردن روند التیام زخم‌ها، بازسازی بافت‌های بدن، آفتاب سوختگی، سرطان پوست، پیری زودرس پوست استفاده می‌شود.

فواید مصرف مولتی ویتامین ول من

مولتی ویتامین ول من با فراهم آوردن ترکیبی از Magnesium L_carnitine, Co_Q10 و ویتامین‌های گروه B به تولید انرژی کمک می‌کند. L-Carnitine برای سوخت و ساز و انتقال لیپیدها از سیتوزول به داخل میتوکندی و در نتیجه تولید انرژی از چربی‌ها نقش دارد. CO_Q10 به عنوان بخشی از زنجیره انتقال الکترون در میتوکندری حضور داشته و برای تولید ATP ضروری است. ویتامین‌های B_Complex به عنوان کو آنزیم‌های ضروری جهت تولید انرژی به شمار می‌آیند و Magnesium برای پایداری ساختمان ATP مورد نیاز است. بنابراین Wellman به تأمین انرژی مورد نیاز تمام آقایان کمک می‌کند.

مولتی ویتامین ول من چیستسیستم ایمنی قوی با مصرف قرص مولتی ویتامین ول من

داشتن سیستم ایمنی قوی برای پیشگیری از بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها بسیار مهم است. قرص ول من حاوی ویتامین B6، ویتامین D، ویتامین C، ویتامین A و ویتامین B12 است. اسید فولیک و مس موجود در قرص مولتی ویتامین ول من به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. ۱۰ میکروگرم ویتامین D موجود در قرص ول من، مقدار توصیه شده برای مصرف روزانه مردان است.

بهبود عملکرد جنسی مردان با مولتی ویتامین ول من

مولتی ویتامین ول من باعث بهبود عملکرد جنسی مردان و حفظ سطح تستوسترون در بدن آقایان می‌شود. مردان در هربار انزال، حدود ۵ میلی‌گرم زینک از دست می‌دهند که قرص ول من با دارا بودن مقدار مناسبی از زینک، این کاهش منابع زینک بدن را جبران می‌کند. فولات، آهن، منیزیم و ویتامین B12 موجود Wellman در تقسیم سلولی و افزایش قدرت جنسی مردانه مؤثر هستند.

ول من و بهبود عملکرد ورزشی بدن

پانتوتنیک اسید و منیزیم موجود در قرص ول من می‌تواند به افزایش انرژی و کاهش احتمال خستگی کمک کند.رادیکال‌های آزادی که در طول ورزش تولید می‌شوند به سرعت باعث احساس خستگی می‌شوند.ویتامین‌های B2، C و E و مواد معدنی مس، سلنیوم و روی، می‌تواند استرس اکسیداتیو بدن را کاهش داده و به دیرتر خسته شدن در هنگام ورزش کردن و فعالیت بدنی کمک کنند.

تداخل مصرف ول من با دیگر داروها

اگر همزمان با مولتی‌ویتامین ول من از داروهای دیگری استفاده می‌کنید ممکن است اثربخشی قرص ول من تحت تأثیر قرار گیرد.

این وضعیت ممکن است باعث تشدید اثرات جانبی شود و یا حتی تأثیر ول من بر بدن را از بین ببرد. اگر از داروهای دیگری استفاده می‌کنید اعم از ویتامین‌ها و داروهای گیاهی؛ پزشک را در جریان بگذارید تا در پیشگیری و مدیریت تداخلات دارویی شما را راهنمایی کند.

مولتی ویتامین ول من چیستول من می‌تواند با داروهای ذکر شده در زیر تداخل ایجاد کند

 • آسپرین
 • اوروکیناز
 • آبسیکسیماب
 • آسکوربیک اسید
 • داروهای ضد فشار خون بالا
 • مسدود کننده‌های کانال کلسیم

مصرف بیش از اندازه ول من چه عواقبی دارد؟

دارو را بیش از مقدار تجویز شده مصرف نکنید؛ مصرف دارو به مقدار زیاد تأثیری در سرعت بهبود علایم بیماری نخواهد داشت بلکه ممکن است موجب مسمومیت و بروز عوارض جانبی جدی شود؛ در صورتی که مشکوک به اووردوز هستید به اورژانس مراجعه نمایید و جهت کمک به پزشک در تسریع درمان جعبه دارو را همراه خود داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.