راه های تسکین و درمان سینوزیت چیست؟

۲۲۲

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

راه های تسکین و درمان سینوزیت چیست؟

پیدا کردن تمامی راه های تسکین و درمان سینوزیت از جمله دغدغه های اکثر افراد بخصوص توی روزهای سرد ساله؛ سینوس ها حفره های مملو از هوا توی استخوان های جمجمه و صورت هستن و هر عاملی مثل موکوس یا عفونت که باعث پر شدن و گرفتگی اونها می شه، موجب بروز عارضه سینوزیت می شه!

عفونت سینوس یا سینوزیت می تونه توی هر سن و سالی رخ بده؛ توی بیشتر موارد عفونت های سینوسی رو می شه با داروهای خونگی درمان کرد اما نباید از این بیماری غفلت کنید چرا که می تونه عوارض جبران ناپذیری داشته باشه.

ویروس ها که بیشتر سینوزیت ها رو ایجاد می کنه، باکتری ها، آلرژی و حساسیت ها، پولیپ و تومورهای بینی، انحراف بینی ، عفونت های قارچی و در مواردی عفونت های دندانی هستن.

علائم شایع عفونت های سینوسی اغلب به صورت سردرد، حساسیت، درد یا فشار، گرفتگی بینی، تغییر رنگ ترشحات بینی، گلو درد، سرفه و تب بروز می کنه و در برخی افراد با خم شدن سر به جلو سر دردها تشدید هم می شه.

بیشتر آمار سینوزیت، نوع حاد اونه تا مزمن!

درمان سینوزیت حاد به عامل ایجاد کننده بستگی داره. التهاب سینوس ها اگه ادامه پیدا کنه ممکنه به عفونت های شدید و عوارض جدی تری منجر بشه. در مواردی که سینوزیت بیشتر از 8 هفته طول بکشه یا مکررا عود کنه به آن سینوزیت مزمن گفته می شه.

راه های تسکین و درمان سینوزیت چیست؟

اگه شما علایم سینوزیت خفیف رو دارین، می تونین ابتدا اقدامات اولیه و درمان های اولیه خونگی رو شروع کنین و در صورتی که علایم شما طی چند روز بهبود پیدا نکرد و بدتر شد و اگه تب بالای 38 سانتیگراد داشتید، حتما به پزشک مراجعه کنین!

شست و شوی بینی:

یکی از بهترین راه های تسکین درد سینوزیت، شست و شوی بینی با سرم شست و شو یا آب نمکه که نقش فوق العاده زیادی توی درمان سینوزیت خفیف داره!

استفاده از بخور خونگی:

بخور به شل شدن مخاط های ضخیم شده مجرای تنفسی و باز شدن راه بینی و کاهش درد و التهاب سینوس ها کمک خیلی زیادی می کنه!

کمپرس گرم:

قرار دادن یه حوله گرم، یا کیسه آب گرم روی پیشونی می تونه تاثیر خیلی خوبی روی تسکین دردتون داشته باشه.

روغن های مُسکن:

راه های تسکین و درمان سینوزیت چیست؟

ماساژ پیشونی با روغن گل بنفشه، زیتون، آویشن و… به گفته خیلی از مبتلایان، می تونه به سلامت و تسکین افراد کمک خیلی زیادی کنه!

خوردن سیر:

سیر یه ضد احتقان طبیعی شناخته شده و با پاکسازی مخاط ها به باز شدن بینی گرفته شده، کمک می کنه، جویدن یک یا 2 حبه سیر خام با معده خالی بدون شک یکی از داروهای خونگی موثر برای درمان عفونت سینوس هاست، همچنین می تونین مقداری سیر تازه خرد شده رو توی آب جوش ریخته و بخور اون رو تنفس کنین!

دیگر راه های تسکین و درمان سینوزیت هم به شرح زیره:
  • خوردن سوپ مرغ
  • نوشیدن مایعات گرم
  • نوشیدن چای آویشن، زنجبیل و شنبلیله

مجله مثبت سبز

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.