نحوه خرید مکمل بدنسازی چربی سوز برای ورزشکاران

۲۶۰

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

یکی از دغدغه‌های مهم ورزشکاران خرید مکمل بدنسازی چربی سوز مرغوب و معتبر است. در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز توضیح خواهیم داد که این مکمل‌ها چه خواصی دارند و چگونه تهیه می‌شوند؟

مکمل بدنسازی چربی سوز چیست؟

چربی سوزها در واقع ترکیباتی هستند که به فرایند چربی سوزی از طریق افزایش متابولیسم بدن در هنگام انجام تمرینات ورزشی کمک می‌کنند. چربی سوزها انواع مختلفی دارند که تاثیرات متفاوتی بر روی بدن می‌گذارند و برخی از آنها (همانند کارنتین ها) از ترکیبات گیاهی برای انجام فرایند چربی سوزی در خود استفاده می‌کنند. اما تقریبا می‌توان گفت تمامی چربی سوزها در ترکیبات خود از کافئین و عصاره چای سبز بهره می‌برند.

تحقیقات نشان می‌دهد که کافئین و کارنتین در بدن به صورتی عمل می‌کند که هم در حالت استراحت و هم هنگام تمرین تاثیرات چربی سوزی در بدن دارد.

چربی سوزها به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که در حالت کلی شامل: چربی سوزها، سی ال ای و کارنتین ها هستند که کارایی مختلفی را در فرایند چربی سوزی دارند.

تأثیر کارنتین در بدن به این صورت است که با مصرف چربی‌های بدن، انرژی لازم برای بدن را آزاد می‌کند، بنابراین هم عمل چربی سوزی را انجام می‌دهد و هم باعث تأمین انرژی بدن، افزایش استقامت و ریکاوری عضلات نیز خواهد شد.

یکی دیگر از محبوب‌ترین چربی سوزها، سی ال ای است که با توجه به اینکه تقریباً هیچ ضرری برای بدن ندارند، خرید چربی سوز سی ال ای برای تمامی ورزشکاران جهت کاهش وزن در اولویت است.

مصرف همزمان دو آمینو اسید یعنی گلوتامین و آرژنین نیز می‌تواند اثر چربی سوزی بر بدن ورزشکاران داشته باشد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که جهت افزایش تأثیر چربی سوزها در بدن و تسریع فرایند چربی سوزی بهتر است چندین مکمل مؤثر را در یک دوره به طور همزمان مصرف کرد.

از سایر چربی سوزها می‌توان به عصاره چای سبز و روغن ماهی اشاره کرد که با توجه به طبیعی بودنشان در هنگام خرید چربی سوزها همیشه مورد توجه ورزشکاران هستند.

نحوه خرید مکمل بدنسازی چربی سوز برای ورزشکاران

خرید مکمل بدنسازی چربی سوز ال‌ کارنیتین

ال‌ کارنیتین آمینو اسیدی است که به صورت طبیعی به عنوان واحد‌های سازنده پروتئین در بدن ساخته می‌شوند. از این آمینو اسید برای مدت‌های طولانی‌ است که به عنوان بهبود دهنده عملکرد ورزشی استفاده میشود.در اینجا ۳ روش خاص ال‌ کارنیتین در جهت بهبود نتایج در دوره کات برای شما بیان خواهد شد.

ال‌ کارنیتین در انتقال اسید‌های چرب از جریان خون به درون میتوکندری بسیار کارامد عمل می‌کند. به عبارت ساده تر شما با مصرف ال‌ کارنیتین قادر خواهید بود تا از چربی‌‌ها به شکل موثرتری در تامین انرژی بدن استفاده کنید.

در دوره کات به دلیل اینکه شما در مصرف کالری‌ها محدود هستید احساس خستگی‌ امری رایج است اما مصرف ال‌ کارنیتین از طریق مهار تولید اسید لاکتیک در عضلات باعث می‌شود که استقامت عضلات بالاتر رود. اسید لاکتیک عامل ایجاد خستگی‌‌های عضلانی است.

در طول تمرینات پر فشار بدن ضایعات متابولیک فراوانی‌ تولید می‌کند نظیر گرما که از طریق عرق بدن دفع می‌شود. ال‌ کارنیتین میزان تولید این ضایعات را کاهش می‌دهد که نتیجه آن تمرین بهتر و بیشتر و همچنین ریکاوری بهتر بعد از تمرین است.

قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم کارن

قرص ال کارنیتین 1000 میلی گرم کارن یکی از مکمل های ورزشی محسوب می شود که می تواند موجب افزایش انرژی و توان جسمانی در فرد شده و همچنین به بهبود عملکرد ورزشی و ارتقای احساس سلامتی بدن و ایجاد تناسب فیزیکی فرد کمک کند. کارنیتین در بدن موجب سوخت و ساز چربی‌ها شده و می تواند در کاهش وزن موثر واقع شود. همچنین این محصول برای درمان بیمارانی که بدن آنها به اندازه کافی ال کارنیتین تولید نمی کند، بعنوان دارو تجویز می شود. برخی بیماری ها مانند آنژین و همچنین مصرف برخی از داروها ممکن است باعث کاهش ال کارنیتین بدن بشوند.

نحوه مصرف

اگرچه خرید مکمل بدنسازی چربی سوز و مصرف تنها ۱ گرم ال‌ کارنیتین در روز نشان داده است که همین میزان کافی‌ است اما مصرف ۲ گرم آن در دوره کات می‌تواند روند پیشرفت شما را بهبود بخشد.بهتر است که ال‌ کارنیتین همراه کربوهیدرات‌ها مصرف شود زیرا ترشح انسولین حاصل از مصرف کربوهیدرات‌ها می‌تواند در جذب بهتر ال‌ کارنیتین کمک فراوانی‌ کند.

استیل ال‌ کارنیتین نیز نوع فرآوری شده ال‌ کارنیتین است. علاوه بر تمام مزایایی که ال‌ کارنیتین دارد نوع استیل ال‌ کارنیتین می‌تواند باعث تمرکز و هوشیاری بیشتر شما در طول تمرین شود. شما می‌توانید در روز ۱.۵ گرم استیل ال‌ کارنیتین را یک وعده در صبحانه و یک وعده بعد از تمرین مصرف کنید.

نحوه خرید مکمل بدنسازی چربی سوز برای ورزشکاران

مکمل سی ال ای

سی ال ای یک اسید چرب ضروری بسیار مفید برای بدنسازان است چرا که تأثیر فوق العاده ای در فرآیند چربی سوزی دارد. طی تحقیقات انجام شده کسانی که از این مکمل در دوران رژیم خود استفاده کرده‌اند موفق شده‌اند مقدار قابل توجهی کاهش چربی را تجربه کنند که نشان دهد این مکمل واقعا کارآمد است.

خرید مکمل بدنسازی چربی سوز سی ال ای

سی ال ای کور ماسل فارم حاوی ماده موثر CLA است که تاثیر بالایی در چربی سوزی و عضله سازی ورزشکاران دارد. مصرف سی الی ای کور ماسل فارم بدون کاهش افت ماهیچه‌ها، چربی‌های اضافه بدن را از بین برده و تقویت بازیابی عضلات بعد از تمرین خواهد شد. شواهدی زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد سی ال ای به چربی سوزی و کاهش وزن کمک شایانی می‌کند و یکی از مکمل‌های چربی سوز بسیار قوی می‌باشد. سی ال ای مرتبط به اسیدهای چرب امگا 6 است  یعنی یکی از دو نوع اسید چرب ضروری که به افزایش متابولیسم بدن کمک می‌کند، سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد و سطح کلسترول را کنترل می‌کند. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که سی ال ای منجر به کاهش چربی بدن و محافظت از بافت‌های عضلانی در افراد چاق می‌شود.

نحوه خرید مکمل بدنسازی چربی سوز برای ورزشکاران

عصاره چای سبز

چای سبز به واسطه کاتچین موجود در آن متابولیسم و سوخت و ساز بدن را بالا می برد به همین دلیل باعث افزایش چربی سوز خواهد شد همچنین چای سبز با افزایش هورمون چربی سوز در بدن می تواند فرآیند چربی سوزی را افزایش دهد، اما نکته قابل توجه این است که نباید در مصرف آن زیاده روی کنید و روزانه از مصرف  بیش از ۲ الی ۳ فنجان خودداری کنید، زیرا به دلیل کافئین موچود در آن سبب عوارض جانبی خواهد شد.

خرید مکمل بدنسازی چربی سوز چای سبز

چای سبز کیسه ای نیوشا در درمان و پیشگیری از بیماری هایی مانند سرطان، ام اس و آلزایمر مفید است و همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. خاصیت ضد استرس و ضد افسردگی دارد و کمک فراوانی به از بین بردن چربی های اضافه بدن می کند.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.