دلیل مصرف کراتین و گینر با هم

۱,۴۵۶

مصرف کراتین و گینر با هم از جمله راهکارهای ورزشکاران حرفه‌ای در دوره حجم‌گیری است. در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز در این مورد به بحث خواهیم پرداخت…

دلیل مصرف کراتین و گینر با هم

مصرف کراتین و گینر را می‌توان زیر نظر مربی یا پزشک متخصص با توجه به قدرت بدنی متفاوت و ساختار بدنی هر فردی برای ورزشکاران در دوره حجم‌گیری تجویز نمود.

اما قبل از آن باید بدانید هر کدام از این مکمل‌ها چه هستند و چه فوایدی برای شما و بدنسازان دارد.

کراتین

کراتین یک مکمل اساسی در جوامع بدنسازی و تناسب اندام است.

بسیاری از ورزشکاران برای افزایش توده عضلانی خود از انواع مکمل‌ها استفاده می‌کنند. کراتین از محبوب‌ترین مکمل‌هاست. بخشی از محبوبیت کراتین ممکن است دسترسی آسان آن باشد. پودر کراتین در فروشگاه‌های مواد غذایی، فروشگاه‌های مکمل‌های بدنسازی، داروخانه‌ها و از طریق اینترنت در دسترس است. علاوه بر این کراتین یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می‌شود. کراتین در غذاها مانند گوشت قرمز و غذاهای دریایی موجود است و همچنین می‌تواند در آزمایشگاه ساخته شود.

کراتین در بدن به کراتین فسفات تبدیل می‌شود. کراتین فسفات به تولید آدنوزین تری فسفات کمک می‌کند که انرژی انقباض عضلات را فراهم می‌کند.

کراتین به افزایش قدرت، افزایش توده عضلانی بدون چربی و کمک به بهبود عضلات در طول ورزش کمک می‌کند. این تقویت عضلانی ممکن است به ورزشکاران کمک کند تا سرعت و انرژی بیشتری به دست بیاورند، به خصوص در دوره‌های کوتاه مدت فعالیت‌های شدید مانند وزنه برداری یا دو با سرعت بالا.

مکمل کراتینکراتین باعث افزایش تولید انرژی می شود

آدنوزین تری فسفات (ATP) اساسی‌ترین شکل انرژی در سلول‌های بدن است و نقش اساسی در متابولیسم و عملکرد عضلات دارد. متاسفانه شما فقط می‌توانید ATP  را برای ۸ تا ۱۰ ثانیه ورزش سنگین ذخیره کنید. پس از این بدن باید ATP جدید برای فعالیت تولید کند. ورزش سنگین در هر ثانیه بیشتر از ATP که بدن تولید می‌کند نیاز دارد. به همین دلیل است که شما برای چند ثانیه با تمام توان می‌توانید بدوید، بعد از آن ذخیره ATP  شما تمام می‌شود.

مکمل های کراتین باعث افزایش ذخایر فسفوکراتین بدن می‌شود که برای تولید ATP جدید در طول ورزش سنگین استفاده می‌شود.

کراتین به عضله سازی کمک می کند

علاوه بر نقش کراتین در تولید انرژی ATP، ممکن است عملکرد سلول های عضلانی را نیز به روش‌های دیگر بهبود بخشد. یک مثال افزایش مقدار آب سلول‌های عضلانی است که به عنوان حجم سلولی یا تورم سلولی شناخته می‌شود. همچنین ممکن است هورمون کلیدی رشد عضله را افزایش دهد. این تغییرات باعث فرآیند چندگانه می‌شود که منجر به تشکیل پروتئین‌های جدید و سپس تولید توده عضلانی جدید می‌شود.

کراتین مانع شکستن بافت ماهیچه می‌شود و عضلات را در طول تمرین حفظ می‌کند و همچنین در طولانی مدت باعث افزایش میزان عضله نیز می‌شود. یکی دیگر از مزایای طولانی مدت کراتین، توانایی انجام تمرینات سنگین‌تر با تکرار بیشتر در هر جلسه تمرین است.

تنها چند مکمل وجود دارد که می‌توانند به طور مستقیم جرم عضلانی را با ورزش زیاد کنند. در این بین کراتین موثرترین است که بیشترین حمایت علمی نیز از آن شده است.

کراتین قدرت و نیرو را زیاد می کند

انرژی ATP منبع اصلی سوخت برای ورزش سنگین است. از آنجا که کراتین سطح فسفوکراتین و در نتیجه تولید انرژی ATP را بالا می‌برد، یکی از معدود مکمل‌های است که ثابت شده موجب افزایش قدرت و نیرو می‌شود.

کراتین هم برای مبتدیان و هم برای ورزشکاران حرفه‌ای، هم خانم‌ها و آقایان مفید است.

کراتین و گینرگینر

گینرها مکملی هستند که افزایش وزن را در بدن زیاد می‌کند که عمدتا برای ورزشکاران و بدنسازان ساخته شده است. کارشناسان ادعا می‌کنند که تمرین به تنهایی نمی‌تواند افراد را به اندام دلخواهشان برساند. گینر نقش مهمی در افزایش عضلات بدن ایفا می‌کند.

فواید گینر

گینرها به هضم سریع‌تر غذا کمک می‌کند. زمانی که غذا سریع هضم می‌شود، سریع‌تر به سمت عضلات حرکت می‌کند و باعث می‌شود رشد عضلات تسریع یابد. پروتئین موجود در این مکمل‌ها باعث افزایش جریان خون در عضلات می‌شود. مکمل‌های گینر سطح انرژی و سطح قدرت را افزایش می‌دهد و موجب می‌شود هم در طول روز احساس انرژی داشته باشید و هم قدرت ورزش کردن طولانی مدت را داشته باشید. از طریق این مکمل‌ها بدن قادر به حفظ سطح آب است که برای رشد عضلات ضروری است.

به غیر از رشد عضلانی، گینرها به متابولیسم بدن کمک می‌کند. اگر عضلات آسیب دیده دارید، این مکمل کمک می‌کند بافت ماهیچه‌ای ترمیم شود. بنابراین استفاده از آن فراتر از حجم‌دهی است. مکمل‌های ایده‌آل موجب می‌شود کمتر احساس خستگی کنید و انرژی و قدرت خود را در طول روز بیشتر کنید.

گینرها شما را قادر می‌سازند تا کالری مورد نیاز برای حجم‌دهی را دریافت کنید. همچنین این مکمل با افزایش سوخت و ساز بدن باعث بهبود عملکرد سیستم گوارشی و کم شدن چربی بدن می‌شود. در نتیجه با کم کردن چربی و افزایش عضله شما را به اندام دلخواهتان می‌رساند و همچنین باعث بهبود سلامت جسمی می‌شود.

گینرها بدن را با کربوهیدرات و کالری‌های مورد نیاز تغذیه می‌کنند و مصرف چربی را کاهش می‌دهند. این مکمل نه تنها به فرد اجازه می‌دهد تا با بیشترین توان خود تمرین کند بلکه بدن را نیز از درون فرسوده نمی‌کند.

گینر باعث افزایش سطح هیدراته بدن می‌شود، بدن را قادر می‌سازد تا بدون از دست دادن حجم عضلات هیدراته شود. محتوای آب در بدن، بدن را از ملزوماتی مانند موا د مغذی، پروتئین‌ها و ویتامین‌ها محروم نمی‌کند.

مکمل گینرکراتین و گینر

مصرف همزمان کراتین و گینر ، بیشترین افزایش عضله را به همراه خواهد داشت و استرس کمتری به فرد وارد می‌شود چرا که همزمان به پروتئیت و کراتین متمرکز شده است.

مصرف کراتین و گینر در حجم‌گیری و ریکاوری بعد از تمرین تاثیر به سزایی دارد و شما را از هر آنچه که از عملکرد یک جلسه تمرینی می‌خواهید بی نیاز می کند.

مزایای مصرف کراتین و گینرمزایای مصرف توامان کراتین و گینر

  • بازیابی سریع
  • انرژی انفجاری
  • ارتقا سنتز پروتئین
  • افزایش حجم، قدرت و استقامت

نحوه مصرف

برای بدست آوردن نتیجه بهتر کراتین رو قبل از تمرین و گلوتامین و گینر رو بعد از تمرین مصرف کنید. مصرف کراتین و گینر به سرعت هر آنچه که شما برای تمرین و بعد از تمرین نیاز دارید یک جا در اختیارتان قرار می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.