ضروری ترین مکمل های بدنسازی

۳۹

دونستن ضروری ترین مکمل های بدنسازی امریست مهم، چون بیشترین عضله سازی به هنگام استراحت و مصرف مکمل های ضروری انجام می شه نه به هنگام تمرینات! با توجه به پیشرفت همه جانبه علم از جمله مکمل های بدنسازی و وجود تنوع بسیار، ممکنه ورزشکاران مبتدی و یا حتی پشرفته با یه دنیا تنوع مکمل روبرو بشن و در انتخاب نوع هر کدوم از اونها دچار تشویش و گیجی بشن. مجله مثبت سبز به منظور ارتقاء سطح دانش عموم مردم و بوِیژه ورزشکاران وظیفه خود دانست تا در رابطه با ضروری ترین مکمل های بدنسازی چند خطی رو برای شما بنویسه تا شما بواسطه تلاش و زحمتی که در باشگاه های ورزشی انجام می دین، به نتیجه دلخواهتون برسین، چرا که در کنار تغذیه مناسب و ورزش منظم، مصرف مکمل های بدنسازی سبب حصول نتیجه مطلوب می شن.

با داروخانه آنلاین مثبت سبز تا انتها همگام باشین خصوصا شما ورزشکارای عزیز

پروتئین وی و پروتئین کازئین

این دو تا پروتئین رو بعنوان اولین مکمل ضروری بدنسازی مطرح می کنیم چون، پروتئین وی زود جذب بوده و بهترین گزینه برای بعد از تمرینه و و پروتئین کازئین دیر جذب بوده و بهترین گزینه برای مصرف در سرتاسر روز هستش. همونطور که می دونین بدنمون هم نیازمند درشت مغذی هاست و هم ریز مغذی ها که ما سه نوع درشت مغذی داریم که شامل پروتئین، کربوهیدرات و چربی ها می شه. از بین اینها پروتئین ها به دلیل دیر هضم بودن از اهمیت بالایی برخوردارن، چرا که بدن برای هضم اونها بایستی کالری بیشتری بسوزونه که این کار خودش یه نوع چربی سوزی محسوب می شه و بدن رو دچار چالش می کنه. نکته دیگه که نشوندهنده اهمیته پروتئینه، سنتز پروتئین هست که کمک به ساخت پروتئین های جدید می کنه، و همچنین می دونیم که کلیه اجزای بدن از پروتئین تشکیل شده اند، پس برای بقاء بدن و همینطور افزایش عضله سازی، تقویت موها، چشم، پوست و دیگر اجزای بدن چه افراد عادی و چه ورزشکاران نیازمند مصرف مکمل های پروتئین هستن.

مولتی ویتامین ها کاتالیزورهای بدن

مولتی ویتامین که جزو ریز مغذی ها هستش، عاملی ضروری برای فعالیت های مناسب بدن و حیاتی ترین عامل در مواد گیاهی و حیوانی محسوب می شه. در حقیقت هر یک از ویتامین ها به شکل یه کاتالیزور برای واکنش های حیاتی بدن از جمله تولید نسل و رشد به شمار می یان. لازم به ذکره که مولتی ویتامین ها شامل ویتامین های A,C,D,E و گروه B هستن که به ورزشکارا کمک می کنن تا مواد مغذی مصرف شده حین ورزش رو جبران کرده و بدن مجدد ریکاوری بشه، به هنگام تهیه مولتی ویتامین ها دقت کافی داشته باشین تا مولتی ویتامینی رو اتخاب کنین که با شرایط بدنی شما ساگاز باشه، بعنوان مثال اگر مشکل پروستات دارین، مقدار روی موجود در اون بیشتر از 15 میلی گرم نباشه.

کراتین تامین کننده انرژی

بدن برای ورزش کردن نیازمنده انرژی و توان هست، بهترین گزینه برای تامین این انرژی مکمل کراتین می باشد. کراتین به طور معمول در کبد، کلیه و پانکراس تولید شده و به شکل فسفوکراتین در عضلات بدن ذخیره می شه تا به هنگام ورزش و کسر انرژی از اونها استفاده بشه. بدن به صورت طبیعی نیازمند 2 گرم کراتین هست، اما ورزشکاران به دلیل سوخت و ساز بالایی که دارن؛ مسلما کراتین بیشتری نیاز دارن. بنابراین کراتین هم کمک به فرایند عضله سازی می کنه و هم انرژی بدن رو بیشتر می کنه که بدن با شدت بیشتری به تمریناتش ادامه بده. بهترین میزان مصرف کراتین برای حداکثر کارایی، 5 گرم قبل و بعد از تمرین می باشد..

گلوتامین حافظ بافت های عضلانی

انجام تمرینات سخت و عضله سازی یک طرف و حفظ و نگهداری توده عضلانی از طرفی دیگر بسیار مهم و پر اهمیت هستن. گلوتامین بعنوان فراوون ترین آمینو اسید آزاد بعنوان واحدهای سازنده پروتئین محسوب می شه که برای واکنش های فیزیولوژیکی از جمله هضم، ریکاوری و تقویت عملکرد بدن بسیار ضروری است. پس برای ریکاوری مطلوب، مناسبه که روزانه دو مرتبه مکمل گلوتامین یکی بلافاصله بعد از تمرین و دیگری قبل از خواببه مقدار 10 تا 15 گرم مصرف بشه.

امگا 3 یا همون روغن ماهی

چربی ها که یکی از اجزای درشت مغذی ها هستن برای بدن بسیارضروری ان، اما مهمه که از چربی های سالم مانند اسید چرب امگا 3 که به وفور در روغن ماهی یافت می شه استفاده کنیم. این روغن یه اسید چرب بسیار کارآمدی هست که بدن رو در برابر سکته قلبی، دیابت، و انواع سرطان ها محافظت می کنه، بعلاوه سبب بهبود بینایی، تمرکز، کاهش اثرات آرتروز و سفتی مفاصل وتاندون ها هم می شه. بهترین مقدار پیبشنهادی هم مصرف 2 تا 3 مرتبه امگا 3 می باشد.

مکمل های مطروحه هر یک اصلی ترین مسائل مربوط به بدنسازی رو که شامل مکمل های عضله ساز، مکمل های حافظ عضلات، مکمل های تامین کننده انرژی و همچنین مکمل های ریکاوری کننده بودن رو شامل می شن، پس برای دریافت نتیجه مطلوب از تمرینات سخت بدنسازی، یه ورزشکار باید مکمل های مذکور رو مورد مصرف قرار دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.