هفت نکته پیرامون داشتن ناخن هایی زیبا و سالم

192

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

برای داشتن ناخن هایی زیبا و سالم باید مراقب دستانتون باشید. دست بعد از چهره نشون دهنده بیماری ها، سن، حالات روحی و… است. خیلی وقت ها لرزش دست، چین و چروک و رنگ دست می تونه راز درون هر فردی رو برملا کنه، به همین علت در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز با نکاتی پیرامون داشتن ناخن هایی زیبا با شما عزیزان همراه هستیم تا با داشتن ناخن هایی سالم بتونید اعتماد به نفسی بالا رو تجربه کنید.

ناخن های شما ابزار نیستن

از ناخن هاتون برای باز کردن، ضربه زدن، کندن چیزی و… استفاده نکنید، برای ناخن هاتون ارزش قائل باشید و اونها رو به عنوان ابزار به کار نبندید.

هفت نکته پیرامون داشتن ناخن هایی زیبا و سالم

نکته شماره دو

اگه پوست تیره ای با رگه های قرمزی دارید و به اصطلاح سبزه و برنزه هستید، از لاک های روشن مثل صدفی، زرد، صورتی روشن و حتی فرنچی ساده و سفید استفاده کنید.

اگه پوست دستتون سفیده و حتی رنگ های سردی داره، می تونید از رنگ هایی مثل قرمز، صورتی تیره، سبز، آبی و… برای جلوه و زیبایی بیشتر استفاده کنید.

نکته سوم دستکش رو فراموش نکنید

از شست و شوی ظرف ها تا تمیز کردن سرویس های بهداشتی، همه و همه قاتلان ناخن های شما به حساب میان؛ مواد شوینده قوی اصلا رابطه خوبی با ناخن های شما ندارن، حتما از دستکش هنگام نظافت استفاده کنید.

نکته چهارم برای داشتن ناخن هایی زیبا

حداقل هر سه ماه یک بار و حداکثر هم ماهی یک بار به آرایشگاهی تمیز و کاربلد رفته و ناخن های دستتون رو مانیکور کنید.

ناخن هاتون رو خیس نگه ندارید

بعد از حمام و یا شنا سعی کنید انگشتانتون رو خشک کنید، رطوبت به جا مونده روی ناخن ها خطر ابتلا به بیماری های قارچی رو زیاد می کنه.

نکته ششم ناخن ها رو چرب نگه دارید

تنها پوست نیست که از خشکی بیش از حد آسیب می بینه، ناخن ها هم به رطوبت و چربی نیاز دارن. سعی کنید اونها رو با روغن کرچک یا روغن زیتون دائم چرب کنید.

هفت نکته پیرامون داشتن ناخن هایی زیبا و سالم

مراقب تغذیه تون باشید

کلسیم و روی رو میشه به عنوان عناصر حیات بخش ناخن ها نام برد، اضافه کردن تخم مرغ و شیر به وعده های روزانه میتونه از شکستن ناخن ها و ایجاد لکه های سفید روی اونها جلوگیری کنه.

این مطالب هم احتمالا براتون جذابن

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.