بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

بهترین فواید استفاده از کرم ضد چروک


زمان خواندن تقریبی مقاله : 4 دقیقه
0 961

بهترین فواید استفاده از کرم ضد چروک

همه ما کم و بیش نام کرم ضد چروک را شنیده ایم. این کرم ها در انواع مختلف و برای سنین گوناگون در بازار موجود می باشند.

بهتر است قبل از انتخاب کرم ضدچروک به متخصص پوست مراجعه نموده تا پوست شما بررسی گردد و بر اساس نیازهای پوستی، کرم متناسب با آن تجویز شود.

روند پیری پوست

بهترین فواید استفاده از کرم ضد چروک

روند پیری پوست روندی طبیعی است که با افزایش سن اتفاق می ‌افتد، ولی برخی عوامل خارجی این روند طبیعی را سرعت می بخشند که در این میان، آفتاب مهم ترین و اصلی‌ترین عامل محسوب می‌ شود. به همین دلیل استفاده از ضد آفتاب و مرطوب کننده های مناسب نوع پوست، برای همه سنین و جنسیت ها در تمام روزهای سال به شدت توصیه می گردد.

با افزایش سن و کاهش کلاژن پوست، چهره فرد تغییر می کند و چروک می شود. کلاژن باعث حفظ حالت کشسانی پوست می شود.

همه افراد به خصوص خانم ها این تغییر را خوشایند نمی دانند و در صدد جبران این ناملایمت پوستی بر می آیند.

سن خرید کرم ضد چروک

بهترین فواید استفاده از کرم ضد چروک

شروع استفاده از کرم‌ های ضد چروک به نوع پوست فرد و میزان خشکی آن نیز بستگی دارد. ممکن است فردی با پوست بسیار خشک، این چروک‌ها را حتی از سن ۲۵ سالگی نیز داشته باشد، بنابراین زیر نظر پزشک باید کرم‌ های مرطوب‌ کننده و ضد چروک را به‌ طور همزمان استفاده کند.

تفاوت‌ های فردی زیادی میان افراد گوناگون وجود دارد ولی معمولا حدود سن ۳۰ سالگی ساخت کلاژن در پوست کند شده و به تدریج متوقف می‌ شود. شروع استفاده از کرم‌های محافظتی در حدود این سن پیشنهاد می ‌شود.

مواد تشکیل دهنده کرم ضد چروک

کرم های ضد چروک انواع متعددی دارند و می ‌توانند حاوی اسیدهای میوه و رتینوئیدها، انواع آنتی‌اکسیدان‌ها و مرطوب‌کننده‌ها باشند.

ویتامین‌ های E و C و A نیز در بیشتر این کرم‌ها وجود دارند.

ممکن است فهرستی طولانی از مواد تشکیل‌ دهنده را روی این کرم‌ها مشاهده کنید، ولی در حقیقت مواد موثر این کرم‌ها، محدود و مشخص هستند و مقداری از این مواد در واقع برای رطوبت‌ رسانی و یا به عنوان مواد نگه‌دارنده وارد ترکیب کرم ضد چروک شده اند.

تاثیر کرم ضد چروک

وقتی از کرم ضد چروک استفاده می ‌کنیم، تنها جلوی آسیب‌ های ناشی از رادیکال‌ های آزاد و دیگر صدمات محیطی را می ‌گیریم، ولی در صورتی که آسیب وارده به یک سلول بسیار شدید باشد، نمی توان آن را جبران نمود.

مجله پزشکی مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :