ترفندهای رشد سریع مو در کوتاه ترین زمان ممکن ترفندهای رشد سریع مو در کوتاه ترین زمان ممکن

اسپری خوشبو کننده بدن


0 1181

اسپری خوشبو کننده بدن

اسپری خوشبو کننده بدن جز محصولات محبوب و پر فروش تابستان و روزهای گرم سال است، اما خوب است بدانید که در تمام روزهای سال می توان از این محصول بهره برد.

تعریق و بوی ناخوشایند ناشی از آن از جمله دغدغه‌های افراد در روزهای گرم سال است؛ افراد در این روزها به دو دسته تقسیم می‌شوند، افرادی که به صورت نرمال عرق می‌کنند و بوی عرقشان ناخوشایند نیست و دسته دیگر کسانی که بیش از حد تعریق دارند و بویی نامطبوع را برای اطرافیان به وجود می‌ آورند.

اگر شما جز دسته دوم هستید، جای نگرانی نیست، مشکل شما ممکن است برای شما دردسر ساز باشد اما یک بیماری تلقی نمی‌ شود! عرق کردن پدیده‌ کاملا طبیعی بدن انسان محسوب شده که بخشی از سیستم خنک کننده‌ بدن است که باعث قرار گرفتن بدن در دمای مناسب می‌ شود. در واقع تعریق این توانایی را دارد که به طور طبیعی در عرض چند دقیقه بدن را خنک کند. علاوه بر این، عرق کردن، آرام‌ بخش و ایده‌آل اعصاب انسان نیز محسوب می‌ شود.

استحمام روزانه برای از بین بردن میکروب ها، استفاده از مواد ضد عرق و ضد بو و همچنین تعویض لباس ها به صورت روزانه بهترین راه از بین بردن این مشکل می‌ باشد. در روزهای گرم سال استفاده از خوشبو کننده‌ها و ضد تعریق ها به اوج خود می رسد. بهتر است قبل از انتخاب از میان دنیایی از تنوع، با انواع آنها و مدل مرتبط با شرایط خود مطلع شوید.

انواع ضد تعریق ها

ضد تعریق‌ها و خوشبو کننده‌ ها در فرم‌ های مام، اسپری، دئودرانت و… در بازار به چشم می‌ خورند که شما باید با توجه به نیاز خود بهترین را برگزینید.

اسپری خوشبو کننده بدن در دو نوع ضد عرق و خوشبو کننده در اطراف ما موجود هستند. ضد عرق‌ ها، ترکیب‌ هایی به‌ نام آلومینیوم کلراید و آنتی‌ باکتریال دارند که می توانند جلوی تعریق بیش از حد را بگیرند و همچنین موجب کاهش حجم باکتری های موجود در دانه‌های عرق نیز می‌ شوند و به این ترتیب، اجازه بدبو شدن زیر بغل را به دلیل تعریق زیاد نمی‌ دهند. این درحالی است که اسپری های خوشبو کننده بدن، فقط حاوی مواد خوشبو کننده‌اند و کمک چندانی به کاهش میزان تعریق یا کم شدن تعداد باکتری های موجود در عرق نمی کنند. معمولا اثر اسپری خوشبو کننده بدن از انواع ضدعرق آنها کمتر است زیرا ترکیب بوی عرق با مواد خوشبو کننده موجود در اسپری خوشبو کننده بدن بعد از گذشت چند ساعت، باعث ایجاد بوی ناخوشایندی می شود.

اگر جزو افرادی هستید که زیاد عرق نمی کنید یا عرق می کنید اما عرقتان بدبو نیست، استفاده از اسپری خوشبو کننده بدن را به شما پیشنهاد می‌ دهیم ولی اگر زیاد عرق می کنید و عرقتان هم بدبو است، باید از اسپری خوشبو کننده بدن که عبارت “Anti Transpirant” روی آنها نوشته شده، استفاده نمایید.

روش و زمان صحیح مصرف

روش صحیح استفاده از اسپری خوشبو کننده بدن

اگر می خواهید نتیجه مطلوبی از عملکرد اسپری های ضدعرق بگیرید، باید آنها را مستقیم روی پوست بدنتان اسپری نمایید. بهتر است این را هم بدانید که قبل از استفاده از انواع خوشبو کننده یا ضد عرق اسپری ها،‌ پوست بدنتان باید کاملا خشک و تمیز باشد.

بهترین زمان استفاده از اسپری های ضدعرق برای افرادی که زیاد عرق می  کنند، وقتی است که از حمام خارج شده‌اند و بدنشان کاملا تمیز است؛ اما افرادی که زیاد عرق نمی کنند و عرقشان هم بدبو نیست، بلافاصله پس از استحمام نیازی به استفاده از اسپری ندارند. آنها می توانند قبل از خروج از منزل، کمی اسپری خوشبو کننده بزنند تا هم خودشان و هم لباس‌ هایشان بوی ملایم و مطلوبی بگیرد.

توجه داشته باشید که اگر زیاد عرق می کنید و عرقتان هم بدبو است، به‌ هیچ‌ وجه بعد از اینکه عرق کردید و بدنتان بو گرفت، از اسپری های خوشبوکننده و ضدعرق استفاده نکنید؛ این کار نه‌ تنها بوی عرق را از میان نمی برد، بلکه موجب بدبوتر و تندتر شدن بوی بدنتان هم می شود.

اگر عرق کرده‌اید و مجال حمام رفتن را ندارید، ابتدا عرق زیر بغل خود را با یک دستمال مرطوب پاک کنید، سپس پوستتان را با دستمال دیگری خشک نمایید و بعد از آن، کمی اسپری ضدعرق استفاده کنید. اسپری های ضدعرق، حاوی مواد خوشبو کننده هم می‌ باشند و نیازی به استفاده جداگانه از اسپری خوشبو کننده بدن برای کسانی که از ضدعرق‌ ها استفاده می کنند، نیست.

مجله پزشکی مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :