گردونه سلامتی مثبت سبز گردونه سلامتی مثبت سبز

مسواک زدن قبل از صبحانه


0 637

شاید خیلی از مردم هنوز نمی دانند به هنگام صبح بهترین زمان برای مسواک زدن چه وقت می باشد. اگر تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید، به بیان علمی خواهیم گفت که مسواک زدن قبل از صبحانه بهترین زمان می باشد.

مسواک زدن قبل از صبحانه یا بعد از صبحانه؟

لازم است بدانید به هنگام شب وقتی ما خواب هستیم، باکتری ها و پلاک هایی بر روی سطح دندان تشکیل می گردد و عاملی که سبب تحریک و فعال شدن این باکتری ها می شود، مواد قندی و اسیدی موجود در صبحانه می باشد. همانطور که می دانید اغلب در صبحانه مواد قندی و انواع آب میوه ها سرو می شود که سرشار از مواد اسیدی و شیرین می باشند.

مسواک زدن قبل از صبحانه

البته لازم به ذکر است که بهترین راه برای نگهداری از دندان و جلوگیری از آسیب رسانی به آن ها، مسواک زدن بعد از صرف هر وعده غذایی و یا میان وعده می باشد. اما نکته قابل اهمیت در اینجا عدم مسواک زدن بعد از صرف غذاهای شیرین و اسیدی می باشد که در ادامه دلیل علمی این مسئله را مطرح خواهیم کرد.

به چه دلیل نباید بعد از غذاهای شیرین و اسیدی مسواک بزنیم؟

اگر به هنگام صبحانه آب میوه مصرف نمودید، دقت داشته باشید که تا یک ساعت بعد نباید مسواک بزنید زیرا، پس از صرف صبحانه ترشحات اسیدی باکتری ها بالاترین غلظت را در بزاق دارند، بنابراین مسواک زدن در این موقع سبب برداشته شدن مواد معدنی از ساختار سخت دندان ها می گردد و به دنبال آن روند پوسیدگی و آسیب دیدگی دندان ها، با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

بهترین زمان برای مسواک زدن

با توجه به مطالب ذکر شده، بهترین زمان برای مسواک زدن  بعد از صرف هر وعده غذایی به جزء صبحانه می باشد. به هنگام صبح، قبل از صرف صبحانه و یا نیم ساعت تا یک ساعت بعد از خوردن صبحانه یعنی زمانیکه ترشحات اسیدی باکتری ها در محیط دهان غلظت کمتری را داشته باشند، بهترین زمان می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :