پیشگیری از پیری پوست پیشگیری از پیری پوست

قرص لاغری کربو بلاکر


0 12532

با وجود روزافزون شدن کربوهیدرات‌های مضر و چاق کننده، افراد به دنبال راهی برای لذت بردن از کربوهیدرات و در عین حال از دست دادن وزن هستند و برای این هدف به استفاده از مکمل‌ها روی می‌آورند. یکی از این مکمل‌ها، مکمل لاغری کربو بلاکر است. در این مقاله از داروخانه آنلاین مثبت سبز در مورد این مکمل می‌خوانید و با یک نمونه از آنها آشنا می‌شوید.

کربو بلاکر چیست؟

کربوهیدرات‌ها مواد غذایی پیچیده‌ای هستند که نمی‌توانند توسط بدن جذب شوند و باید به آمیلاز، قندهای ساده با آنزیم گوارشی، تجزیه شوند.

کربو بلاکر ها مهار کننده آمیلاز هستند. هنگامی که شما کربو بلاکر مصرف می‌کنید، آنها آنزیم‌های آلفا آمیلاز که در بزاق تولید شده و با پیوستن به نشاسته‌ها موجب تجزیه کربوهیدرات به کربوهیدرات‌های ساده و جذب آنها می‌شوند را مسدود می‌کنند.
بنابراین با از بین بردن توانایی بزاق برای تولید آمیلاز، غذای خورده شده به سرعت خارج شده و مانع از جذب هرگونه کالری می‌شود.

اکثر مکمل‌های رژیم لاغری در بازار متمرکز بر بهبود متابولیسم و سوخت و ساز است تا کالری بیشتری سوزانده شود. اما نقطه عطف این مکمل امکان مصرف هر مقدار کربوهیدرات بدون نیاز به کالری شماری آن است.

مکمل لاغری کربو بلاکرعلم پشت این نوع مکمل ها

دو گروه اصلی کربوهیدرات وجود دارد؛ پیچیده و ساده. کربوهیدرات ساده در غذاهای فرآوری شده مانند آب نبات، سودا، شیر و میوه‌ها یافت می‌شود. از سوی دیگر، کربوهیدرات‌های پیچیده، غذاهایی هستند که ارزش تغذیه ای دارند، فیبر بیشتری دارند و همچنین هضم آهسته‌تری در بدن دارند.

نمونه‌هایی از کربوهیدرات‌های پیچیده عبارتند از غلات، کلم بروکلی و لوبیا.

هنگامی که شما شروع به جویدن یک کربوهیدرات پیچیده مانند ماکارونی، غلات یا سیب زمینی می‌کنید، بدنتان شروع می‌کند آنزیم گوارشی آلفا آمیلاز را از طریق غدد بزاق خود تولید می‌کند. این شروع فرایند تبدیل کربوهیدرات های پیچیده به کربوهیدرات ساده است. زمانی که کربوهیدرات‌ها به کربوهیدرات‌های کوچکتر تقسیم می‌شوند، غذا به معده شما وارد می‌شود. این جایی است که کربو بلاکر ها وارد بازی می‌شوند. کربوهیدرات‌های پیچیده شامل یک زنجیره ساده از کربوهیدرات‌های ساده هستند که با هم مرتبط هستند. برای جذب کربوهیدرات‌های پیچیده، آنها باید توسط آنزیم‌های بدن شما تجزیه شوند.

پس از مصرف خوراکی، کربو بلاکر ها می‌توانند آنزیم‌های گوارشی را متوقف کنند که باعث کاهش تبدیل کربوهیدرات‌ها به واحدهای کوچک و قندهای کربوهیدرات ساده می‌شود. این کربوهیدرات‌های پیچیده بدون وارد شدن به کربوهیدرات ساده به داخل روده بزرگ وارد می‌شوند. وقتی این اتفاق می‌افتد، آنها به عنوان کالری به حساب نمی‌آیند.

مکانیسم کربو بلاکر فقط برای دور زدن کربوهیدرات‌های پیچیده عمل می‌کند. بنابراین استفاده از آنها به شما امکان مصرف خوراکی‌های شیرین و پر قند را نمی‌دهد.

محبوب ترین کربو بلاکر طبیعی

اکثر کربو بلاکر ها از لوبیا نشان گرفته‌اند و البته اکثرا از نوع لوبیا سفید استفاده می‌شود. اگر به مواد تشکیل دهنده کربو بلاکر ها دقت کنید، متوجه می‌شوید که بخش اعظم تمام آنها شامل لوبیا سفید است. در حالی که تولید کنندگان مکمل‌ها یک سری فرمول‌های مختلف برای ترکیبات این مکمل عرضه کرده‌اند، اما عصاره لوبیا سفید تنها ماده‌ای است که عملکرد آن بررسی و تایید شده است.

عصاره لوبیا سفید با ممانعت از کارکرد پانکراس یا لوزوالمعده برای تولید آلفا آمیلاز، تولید آنزیم مورد نیاز برای هضم نشاسته را متوقف می‌کند. هنگامی که عصاره لوبیای سفید آمیلاز را از تجزیه نشاسته‌ها جدا می‌کند، غذا بدون اینکه به کربوهیدرات ساده شکسته شده و به صورت چربی در بدن ذخیره شود، به دستگاه گوارش وارد می‌شود.

چگونه کربوهیدرات برای انرژی استفاده می شود

از سه ماده مغذی پروتئیت، چربی و کربوهیدرات، بدن ابتدا کربوهیدرات را برای تولید انرژی می‌سوزاند، زیرا تنها می‌تواند مقدار کمی از کربوهیدرات را در یک زمان نگه دارد. هر زمان که ذخیره کربوهیدرات محدود شود، بدن به دنبال منبع دیگری برای سوخت، در نهایت با استفاده از فرایند کتوز، شروع به تجزیه چربی می‌کند.

اما هنگامی که کربوهیدرات ها مصرف می‌شوند و به گلوکز تبدیل می‌شوند، آنها به روده کوچک و در نهایت به خون می‌روند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد پانکراس شروع به تولید انسولین، سلول‌های سیگنال دهنده برای جذب قند می‌کند.

سپس بدن بلافاصله قند را به انرژی یا گلیکوژن تبدیل می‌کند و در کبد و ماهیچه ها ذخیره می‌شود. هنگامی که قند خون کاهش می‌یابد، گلیکوژن را آزاد می کند. این چرخه تکرار کننده اطمینان حاصل خواهد کرد که بدن دارای یک منبع انرژی سازگار است.

ناسازگاری در مصرف کربوهیدرات

هدف از کربو بلاکر ها جلوگیری از جذب کربوهیدرات‌ها در بدن است. اما چه چیزی در مورد کربوهیدرات‌ها خیلی بد است؟ هنگامی که مقدار کالری اضافی به خصوص در کربوهیدرات‌های ساده مصرف می‌شود، بدن به ظرفیت ذخیره سازی گلیکوژن می‌رسد. پس از آن کبد کربوهیدرات‌های ذخیره شده را به چربی تبدیل می‌کند تا انرژی اضافی برای ذخیره سازی طولانی مدت در سلول‌های چربی حمل شود. سلول‌های چربی این انرژی را هر زمان که نیاز است آزاد می‌کنند. با خوردن کالری بیشتر از سوزاندن بدن، به همین صورت انباشت چربی ادامه خواهد داشت. مصرف کربوهیدرات همچنین به طور مستقیم بر سطح قند خون، به ویژه در قندهای ساده تاثیر می گذارد. اگر چه گلوکز به عنوان یک منبع سوخت برای سلول‌های بدن در سطوح نرمال رفتار می‌کند، اگر موجودی آن در بدن مازاد باشد، می‌تواند مانند سم عمل کند.

سطح بالای قند توانایی تولید انسولین را از بین می‌برد. سپس لوزوالمعده بیش از حد مصرف کرده و انسولین تولید می‌کند که این موضوع می‌تواند در بلند مدت به پانکراس یا لوزوالمعده شما آسیب وارد کند.

مصرف کربوهیدراتکربو بلاکر به عنوان یک مکمل چند منظوره

با وجودی که این مکمل لاغری به عنوان یک کمک کاهش وزن به بازار عرضه می‌شوند، مطالعات متعددی نشان داده است که علاوه بر مسدود کردن کربوهیدرات‌ها، کربو بلاکر به شما کمک می‌کند چندین کیلو وزن کم کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که کربو بلاکر ها توانایی کنترل قند خون و تنظیم هورمون را نیز دارند.

کپسول کربو بلاکر نچرال ورلد

مکمل کربو بلاکر نچرال ورلد ، مکمل رژیمی است که میزان جذب کربوهیدرات را تا ۸۵ % مهار می کند. از طریق مهار آنزیم موثر بر هضم نشاسته (آلفا- آمیلاز) به کاهش وزن کمک می‌کند. دارای اثرات پایین آورنده قند خون است و به کاهش قند خون در افراد دیابتی کمک می‌کند.

کاربردها

ویژگی‌های کپسول کربو بلاکر نچرال ورلد

  • جلوگیری از تبدیل کربوهیدرات‌ها به مواد قندی
  • جلوگیری از جذب کربوهیدرات‌ها
  • کاهش قند خون در افراد دیابتی
  • حاوی عصاره لوبیا
  • کمک به کاهش وزن
لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱۷ میانگین: ۳.۵]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :