پیشگیری از پیری پوست پیشگیری از پیری پوست

کاندوم تاخیری و اسپری تاخیری چه تفاوت‌هایی باهم دارند؟

کاندوم تاخیری بهتر است یا اسپری تاخیری؟


2 4562

داشتن یک رابطه جنسی سالم و لذت‌بخش حق همه زوجینی است که با هزار امید و آرزو وارد رابطه زناشویی می‌شوند. مشکلات جنسی عامل درصد بالایی از طلاق‌ها و جدایی‌ها در سراسر جهان است. شایع‌ترین مشکل جنسی در میان زوجین، اختلال زود انزالی در مردان است که در این حالت نه مرد از ارگاسم خود لذت می‌برد و نه زن. درمان زودانزالی به خصوص اگر این مشکل شدید و دائمی باشد، حتما باید زیر نظر یک پزشک متخصص صورت گیرد. یکی از درمان‌های کمکی برای رفع انزال زودرس، استفاده از کاندوم تاخیری و اسپری تاخیری است. این دو محصول را همه افراد بدون نیاز به نسخه پزشک می‌توانند تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند. خرید محصولات جنسی مثل اسپری، ژل یا کاندوم تاخیری در مواردی که زودانزالی شدید نباشد، بسیار کارآمد خواهد بود. موضوع این مقاله در مورد تفاوت کاندوم تاخیری و اسپری تاخیری است.

کاندوم تاخیری چیست؟

در درجه اول استفاده از کاندوم یکی از راه‌های جلوگیری از بارداری و پیشگیری از انتقال بیماری‌های جنسی محسوب می‌شود. اما در حال حاضر کاندوم‌ها بسیار متنوع تولید می‌شوند و کارایی‌های دیگری هم دارند. مثلا کاندوم خاردار با تحریک جنسی موجب می‌شود تا لذت بیشتری در حین رابطه بوجود آید. یکی از محبوب‌ترین انواع کاندوم، کاندوم تاخیری است.

کاندوم تاخیری نوعی کاندوم است که در داخل آن از مواد حساسیت‌زدا مانند بنزوکائین یا لیدوکائین استفاده می‌شود. این مواد مانند یک بی‌حس کننده موضعی عمل کرده و باعث می‌شوند سر آلت تناسلی مرد کمی بی‌حس شود. در این حالت انزال به تاخیر خواهد افتاد و مدت زمان دوام رابطه جنسی بیشتر خواهد شد.

 خرید کاندوم تاخیری

برای خرید کاندوم تاخیری کلیک کنید.

اسپری تاخیری چیست؟

پیش از آنکه در مورد تفاوت کاندوم تاخیری و اسپری تاخیری توضیح دهیم، لازم است تا با اسپری تاخیری بیشتر آشنا شوید. اسپری‌های تاخیری محصولات حساسیت‌زدا یا بی‌حس‌کننده‌ای هستند که به درمان زود انزالی کمک می‌کنند. این محصولات با حساسیت‌زدایی از آلت تناسلی مدت زمان رابطه جنسی را افزایش می‌دهند. در اسپری‌های تاخیری یا از لیدوکائین استفاده می‌شود و یا از بنزوکائین. این دو ترکیب هر دو می‌توانند باعث ایجاد بی‌حسی شوند. اسپری تاخیری ۱۰ تا ۲۰ دقیقه قبل از شروع مقاربت، باید به قسمت کلاهک و زیر آلت تناسلی اسپری شود تا خوب اثر کند.

تفاوت کاندوم تاخیری و اسپری تاخیری

در اینجا فرق‌های این دو محصول را برایتان شرح می‌دهیم تا بهتر تصمیم بگیرید که بهتر است برای خرید اسپری تاخیری اقدام کنید یا کاندوم تاخیری:

درصد لیدوکائین در کاندوم و اسپری تاخیری

یکی از عمده‌ترین فرق‌های این دو محصول با هم در درصد لیدوکائین یا هر نوع ماده بی‌حس کننده‌ای است که در آنها استفاده می‌شود. در اسپری‌های تاخیری معمولا حدود ۱۰ درصد لیدوکائین استفاده می‌شود؛ در حالی که درصد لیدوکائین در کاندوم تاخیری ۱ یا ۲ درصد است. بنابراین اسپری تاخیری در جلوگیری از انزال زودرس می‌تواند نتیجه بهتری داشته باشد و در واقع قوی‌تر است.

 کاندوم تاخیری 2

تفاوت کاندوم و اسپری تاخیری از لحاظ نحوه مصرف

کاندوم و اسپری تاخیری هر دو باید حدود ۱۰ دقیقه قبل از سکس مورد استفاده قرار گیرند تا موثر واقع شوند. برای استفاده از کاندوم تاخیری کافیست وقتی آلت تناسلی در حالت نعوظ قرار دارد، کاندوم را به شکل صحیح روی آن بکشید. به منظور استفاده از اسپری تاخیری باید آن را در فاصله ۳۰ سانتی‌متری آلت تناسلی گرفته و به قسمت زیر کلاهک آلت تناسلی اسپری نمایید. سپس باید کمی ماساژ دهید تا ترکیبات خوب جذب شوند.

اطلاعات بیشتر را در این مقاله بخوانید: از اسپری تاخیری چگونه استفاده کنیم؟

بررسی فرق اسپری و کاندوم تاخیری از لحاظ عوارض

ماده موثره در اسپری و کاندوم تاخیری اغلب یا لیدوکائین است یا بنزوکائین. عارضه‌ای که این دو ماده ممکن است ایجاد کنند، حساسیت است. اما اگر به آنها حساسیت نداشته باشید، معمولا هیچ عارضه‌ای ایجاد نخواهد شد. از آنجایی‌که درصد لیدوکائین بکار رفته در اسپری تاخیری خیلی بیشتر از کاندوم تاخیری است، این احتمال وجود دارد که بعضی از افراد در صورت استفاده از آن توانایی نعوظ را از دست بدهند و در این صورت رابطه جنسی نیمه کاره رها شود. اما چون درصد مواد بی‌حس کننده در کاندوم تاخیری خیلی کمتر است، مشکل اختلال نعوظ اغلب ایجاد نخواهد شد.

کاندوم و اسپری تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می‌کنند؟

میزان تاخیر با کاندوم تاخیری بستگی به نوع مواد بکار رفته در آن، درصد ماده بی‌حس کننده و شدت زودانزالی در فرد دارد. اما به طور کلی کاندوم تاخیری ۱ تا ۵ دقیقه انزال را به تاخیر می‌اندازد. از آنجایی که درصد لیدوکائین در اسپری تاخیری بیشتر از کاندوم تاخیری است، ممکن است در انزال تاخیر بیشتری ایجاد نماید. اما عوامل مختلفی در این زمینه موثرند و مدت زمان تاخیر در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

 اسپری تاخیری

فرق اسپری تاخیری، کاندوم تاخیری و ژل تاخیری

تفاوت کاندوم تاخیری و اسپری تاخیری را برایتان شرح دادیم. در میان محصولات جنسی جهت به تاخیر انداختن انزال یک محصول دیگر به نام ژل تاخیری هم وجود دارد. در ژل‌های تاخیری هم یا از لیدوکائین و یا از بنزوکائین استفاده می‌شود. ژل تاخیری با ایجاد بی‌حسی موضعی انزال را به تاخیر انداخته و کیفیت رابطه جنسی را افزایش می‌دهد. تفاوت ژل تاخیری با اسپری تاخیری در درصد ماده بی‌حس کننده در آنهاست. در ژل تاخیری حدود ۲ درصد لیدوکائین استفاده می‌شود که خیلی کمتر از اسپری تاخیری است.

وقتی اسپری تاخیری بی‌حسی زیادی را برای بعضی از افراد ایجاد کند، در این حالت می‌تواند آزاردهنده باشد و حتی باعث توقف رابطه جنسی شود. بنابراین در این صورت فرد می‌تواند از ژل تاخیری استفاده نماید. اسپری تاخیری در بعضی از افراد ممکن است باعث سوزش و خارش شود. اما ژل تاخیری بر پایه آب تولید شده و احتمال ایجاد حساسیت با آن کمتر است. درصد لیدوکائین در ژل تاخیری معمولا نسبت به کاندوم تاخیری نیز بیشتر است.

کاندوم تاخیری بهتر است یا اسپری تاخیری؟

پاسخ این سوال به طور دقیق به ترجیحات شما بستگی دارد. کاندوم تاخیری ۳ کارکرد مهم می‌تواند برای شما داشته باشد:

۱- یک ابزار ایمن و موثر در جلوگیری از بارداری می‌تواند باشد.

۲- از انتقال بیماری‌های جنسی (مثل HPV، هپاتیت و ایدز) پیشگیری به عمل خواهد آورد.

۳- انزال را به تاخیر خواهد انداخت.

اسپری تاخیری تنها یک کارایی دارد و هم ایجاد تاخیر در انزال و کمک به حل مشکل زود انزالی است. اما مزیت بزرگ آن این است که تاثیرگذاری بیشتری در رفع زود انزالی دارد. بنابراین موثرتر می‌تواند واقع شود. باید ببینید که با توجه به شرایط خود و پارتنرتان اسپری تاخیری برایتان کارآمدتر خواهد بود یا کاندوم تاخیری. ضمنا اگر اختلال نعوظ هم دارید، ممکن است اسپری تاخیری برای شما چندان مناسب نباشد.

آیا می‌توان همزمان از کاندوم و اسپری تاخیری استفاده کرد؟

اسپری تاخیری را همزمان با کاندوم می‌توانید استفاده کنید. کاندوم‌ها با اسپری‌های تاخیری سازگار هستند. اسپری را باید روی آلت تناسلی زده، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا خشک شود و بعد کاندوم را روی ناحیه تناسلی بکشید. استفاده از اسپری تاخیری در کنار کاندوم لاتکس لذت جنسی را به اوج می‌رساند. اما اگر شما اسپری و کاندوم تاخیری را با هم استفاده کنید، ممکن است درصد لیدوکائین خیلی بالا رود و در نتیجه فرد قدرت نعوظ خود را از دست بدهد. استفاده همزمان از اسپری و کاندوم تاخیری ممکن است بی‌خطر باشد اما توصیه نمی‌شود.

کلام پایانی

عمده‌ترین تفاوت کاندوم تاخیری و اسپری تاخیری در درصد لیدوکائین یا ماده بی‌حس کننده موجود در آنها است. به طور کلی کاندوم یک روش برای جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری‌های مقاربتی به حساب می‌آید. اما اسپری تاخیری فقط با هدف ایجاد تاخیر در انزال تولید می‌شود. اسپری تاخیری در رفع مشکل زود انزالی می‌تواند موثرتر واقع شود اما بعضی از آقایان وقتی آن را استفاده می‌کنند، توانایی نعوظ خود را از دست می‌دهند. در این موارد بهتر است از کاندوم یا ژل تاخیری استفاده شود. در نهایت این شما هستید که تشخیص دهید برایتان کاندوم تاخیری بهتر است یا اسپری تاخیری یا ژل تاخیری!

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱۶ میانگین: ۳.۹]
منبع medicalnewstoday

پست های مرتبط

2 نظرات
 1. کدخدایی می گوید

  از اسپری تاخیری چند بار در هفته می تونیم استفاده کنیم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز

   به ‌طور کلی اسپری‌های تاخیری تاثیر منفی زیادی در کوتاه ‌مدت ندارند؛ اما باید بدانید که مصرف بیش ‌از حد این اسپری‌ها می‌توانند هم برای خودتان و هم برای شریک جنسی ‌تان مشکلاتی را به وجود بیاورند. یکی از رایج ‌ترین مشکلات ایجاد شده پس از مصرف اسپری تاخیری، ایجاد حساسیت‌های پوستی است. در صورت وجود حساسیت، احتمالا فرد با چنین عوارضی روبرو خواهد شد: خارش، قرمزی، التهاب، ورم و کهیر روی آلت تناسلی. در این صورت حتما با داروساز مشورت کنید تا نوع اسپری‌تان را تغییر دهد. یکی دیگر از عوارض اسپری تاخیری اختلالات نعوظ است که البته با وجود مصرف بیش‌ از حد آن به وجود می‌آید. بنابراین توصیه می‌شود در کنار استفاده از اسپری‌های تاخیری از محصولاتی همچون قرص ترادامیکس ترادا فارماو یا قرص ایکس اید گلدن لایف را نیز مورد استفاده قرار دهید. این محصولات با ترکیبی اختصاصی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و گیاهان دارویی موثر، نقش مهمی را در افزایش تمایلات و قوای جنسی آقایان ایفا می‌کند. به طور کلی : این محصولات به رفع اختلالات نعوظ در مردان کمک می‌کند.

   با تشکر از همراهی شما.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :