پیشگیری از پیری پوست پیشگیری از پیری پوست

فلوئید ضد آفتاب با کرم ضد آفتاب چه تفاوتی دارد ؟

فرق فلویید ضد آفتاب با کرم و لوسیون ضد آفتاب


5 2250

عدم استفاده از کرم ضد آفتاب در روتین روزانه پوست، عواقبی غیر قابل جبران بر جای می‌گذارد. به عنوان مثال در خوشبینانه‌ترین حالت، ممکن است دچار لک‌هایی شوید که درمان آنها به سادگی امکان‌پذیر نباشد. به هنگام خرید ضد آفتاب باید محصولی را برای خود انتخاب کنید که متناسب با نوع پوست شما باشد. قبول می‌کنیم که اگر اطلاعات کافی در مورد ضد آفتاب نداشته باشید، انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و ممکن است کمی گیج و سردرگم شوید. مثلا شاید ببینید که بعضی از ضد آفتاب‌ها در قالب کرم تولید می‌شوند و برخی دیگر فلوئید. این دو چه فرقی با هم دارند؟ تفاوت فلوئید ضد آفتاب و کرم ضد آفتاب موضوعی است که این مقاله را به آن اختصاص داده‌ایم.

ضد آفتاب چیست ؟

ضد آفتاب حاوی ترکیبات فعالی است که از رسیدن اشعه UV خورشید به پوست جلوگیری می‌کند. اشعه ماوراء بنفش خورشید اشعه مضری است که موجب ایجاد لک، بروز زودرس علائم پیری، آفتاب سوختگی و حتی سرطان پوست می‌شود. استفاده از ضد آفتاب برای همه مردان و زنان و حتی کودکان بالای ۶ ماه توصیه می‌شود. بهترین کرم ضد آفتاب بهتر است حداقل SPF معادل ۳۰ داشته باشد تا ۹۷% از اشعه مضر خورشید را مسدود نماید. هیچ نوع ضد آفتابی حتی اگر فاکتور حفاظتی (SPF) برابر با ۱۰۰ داشته باشد، نمی‌تواند به طور کامل مانع از آسیب نور خورشید به پوست شود. ضد آفتاب می‌تواند فیزیکی یا شیمیایی باشد. همچنین می‌تواند در قالب کرم، لوسیون یا فلوئید به تولید برسد. فرق آنها را برای شما توضیح خواهیم داد.

فلوئید ضد آفتاب چیست ؟

Fluid واژه‌ای انگلیسی به معنای “مایع” است. فلوئید ضد آفتاب محصولی است که بافت سبکی دارد و همان‌طور که از نامش پیداست، مانند مایعات تقریبا روان بوده و غلظت ندارد. جذب این محصول بسیار سریع بوده و چربی اضافی روی پوست را جذب می‌کند. بنابراین بیشتر افرادی باید به سراغ خرید فلوئید ضد آفتاب بروند که پوست چرب دارند. ضد آفتاب‌های فلوئیدی برای استفاده در آب و هوای گرم و مرطوب بسیار مناسب به نظر می‌رسند. با استفاده از فلوئید ضد آفتاب می‌توان از آفتاب سوختگی پیشگیری به عمل آورده و از ایجاد لک و بروز پیری زودرس ممانعت نمود.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید: فلوئید ضد آفتاب چیست و برای چه پوست هایی مناسب است ؟

 فلوئید ضد آفتاب چیست

تفاوت فلوئید ضد آفتاب و کرم ضد آفتاب

بافت فلوئید ضد آفتاب نسبت به کرم ضد آفتاب بسیار سبک‌تر است. کرم ضد آفتاب دارای چربی بیشتر بوده و بنابراین برای افرادی که پوست خشک دارند، مناسب‌تر به نظر می‌رسد. ضد آفتابی که در قالب کرم تولید می‌شود، بافتی دارد که غلظت آن همانند دیگر کرم‌ها تقریبا بالا است. برعکس کرم ضد آفتاب، فلوئید ضد آفتاب برای افرادی که پوست چرب دارند، مناسب‌تر است. فلوئید ضد آفتاب نیز همان خاصیت کرم ضد آفتاب را داشته و هر ۲ ساعت یکبار باید تمدید شود تا اثر خود را به بهترین شکل بر جای گذارد.

در این جدول تفاوت فلوئید با کرم ضدآفتاب را برایتان آورده‌ایم:

مشخصات فلوئید ضد آفتاب ویژگی های کرم ضد آفتاب
بر پایه آب بر پایه چربی
بافت سبک بافت غیر سبک و غلیظ
مناسب برای پوست چرب مناسب برای پوست خشک

فرق فلوئید ضد آفتاب با لوسیون ضد آفتاب

تفاوت فلوئید ضد آفتاب و کرم ضد آفتاب را برایتان گفتیم. اما در داروخانه‌ها ممکن است با لوسیون ضد آفتاب نیز برخورد کنید و این سوال برایتان پیش بیاید که بین لوسیون، کرم و فلوئید چه تفاوتی وجود دارد؟ اگر نگاهی به ضد آفتاب‌های موجود در داروخانه بیندازید به راحتی متوجه می‌شوید که لوسیون ضد آفتاب بیشتر برای کودکان تولید می‌شود. لوسیون نیز همانند فلوئید بافتی سبک و غیر چرب دارد اما در بیشتر موارد غلظت آن کمی بیشتر از فلوئید است. پس به ترتیب اول غلظت کرم بیشتر است، بعد لوسیون و بعد فلوئید.

چرا فلوئید ضد آفتاب بزنیم ؟

بر اساس نوع پوست خود باید تصمیم بگیرید که فلوئید برایتان مناسب‌تر است یا کرم ضد آفتاب. اگر پوست خشک دارید مسلما بهتر است از ضد آفتابی استفاده کنید که مقدار چربی مناسبی داشته و رطوبت‌رسانی به پوست شما انجام دهد. چنانچه پوستتان چرب است نباید از ضد آفتابی استفاده کنید که بر پایه چربی ساخته شده باشد. بنابراین در این صورت لوسیون یا فلوئید ضد آفتاب برای شما مناسب‌تر خواهد بود زیرا بر پایه آب فرموله شده و موجب افزایش جوش و آکنه روی صورت و بدن نخواهد شد. زیرا چنانچه حتما می‌دانید افراد با پوست چرب بیش از بقیه مستعد بروز آکنه هستند و اگر محصول چرب استفاده کنند، وضعیت جوش‌هایشان بدتر خواهد شد.

فلوئید ضد آفتاب بهتر است یا کرم ضد آفتاب ؟

با توجه به آنچه که در مورد تفاوت فلوئید ضد آفتاب و کرم ضد آفتاب شرح دادیم، باید گفت که این دو محصول هیچ‌یک برتری بر دیگری ندارد. در واقع نوع پوست شماست که تعیین می‌کند فلویید ضد آفتاب برایتان مناسب‌تر است یا کرم ضد آفتاب. اگر پوست خشک و حساس دارید، به سراغ کرم و اگر پوست چرب یا مختلط دارید، به سراغ فلویید ضدآفتاب بروید. در مورد اینکه نوع پوست شما دقیقا چیست، چنانچه شک دارید، حتما با یک متخصص پوست مشورت کنید. اگر محصولی که برای مراقبت از پوست خود مصرف می‌کنید، مناسب نباشد، ممکن است به جای اینکه از پوستتان محافظت شود، حتی آسیب برسد.

معرفی بهترین فلوئید ضد آفتاب در داروخانه

در ادامه چند نمونه فلوئید ضد آفتاب به شما معرفی خواهیم کرد:

کرم ضد آفتاب فلوئید ساین شیلد SPF50 ساین اسکین

این محصول برای انواع پوست، به ویژه پوست‌های چرب مناسب است و در ۳ رنگ‌بندی متفاوت عرضه می‌شود. زینک اکساید، تیتانیوم دی اکساید، ویتامین E، ویتامین C، روغن آووکادو و آلوئه‌ورا از جمله ترکیبات موجود در کرم ضد آفتاب فلوئید ساین شیلد SPF50 ساین اسکین هستند. این فلوئید بافت بسیار سبکی داشته و از ایجاد لک، پیری زودرس و آفتاب‌سوختگی پیشگیری می‌کند. این محصول التیام‌بخش پوست بوده و ۱۵ دقیقه قبل از مواجه شدن با نور خورشید باید مورد استفاده قرار گیرد.

 ساین اسکین- تفاوت فلوئید ضد آفتاب و کرم ضد آفتاب

خرید ضد آفتاب ساین اسکین

فلوئید ضد آفتاب و ضد جوش SPF50 اریکه

این محصول هم بافت بسیار سبکی داشته و فاقد چربی است. فلوئید ضد آفتاب و ضد جوش SPF50 اریکه این قابلیت را دارد که به طور همزمان از پوست در برابر اشعه‌های مضر UVB و UVA محافظت کند. این ضد آفتاب در رنگ بژ روشن عرضه می‌شود و مقاومتی بسیار خوب در برابر آب و تعریق دارد. در دستور مصرف آن آمده که ۳۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید باید از آن استفاده کنید. فاکتور حفاظتی در این محصول ۵۰ بوده و محافظت مناسبی در برابر اشعه UV از خود نشان می‌دهد.

 فلوئید ضد آفتاب اریکه

خرید ضد آفتاب فلوئید اریکه- تفاوت فلوئید ضد آفتاب و کرم ضد آفتاب

فلوئید ضد آفتاب SPF50+  فیزیکال سان سیف

به افرادی که پوست حساس دارند، مصرف فلوئید ضد آفتاب SPF50+ فیزیکال سان سیف را پیشنهاد می‌دهیم. این محصول فاقد اسانس و پارابن است. محافظت طولانی مدت در برابر نور خورشید، التیام التهابات پوستی، مقاومت در برابر تعریق، شستشو و آلودگی و کمک به بازسازی پوست از مزایای مصرف این ضد آفتاب است. هر ۲ تا ۴ ساعت یکبار این ضد آفتاب را روی پوست خود باید تمدید نمایید. این ضد آفتاب فیزیکال است یعنی از مواد شیمیایی در آن استفاده نشده و بنابراین احتمال بروز حساسیت به صفر می‌رسد.

 ضد آفتاب سان سیف

ضد آفتاب سان سیف

کلام پایانی

در این مطلب شما را با تفاوت فلوئید ضد آفتاب و کرم ضد آفتاب آشنا کردیم. این دو محصول از نظر بافت با یکدیگر فرق داشته و هر یک مناسب نوع خاصی از پوست هستند. چند مورد از فلوئیدهای موجود در بازار را نیز به شما معرفی کردیم. برای خرید هر یک از آنها می‌توانید به داروخانه آنلاین مثبت سبز مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت کنید. در کمترین زمان ممکن محصول مورد نظر به دست شما خواهد رسید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۲ میانگین: ۵]
منبع relaxmaven

پست های مرتبط

5 نظرات
 1. متین می گوید

  آیا ضد آفتاب به صورت اسپری در ایران وجود داره؟ و آیا خوبه یا بد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله تعدادی فراورده موجود می باشد.

 2. صاحبی می گوید

  بسیار مفید بود ممنونم.

 3. زهره می گوید

  سلام . من ناحیه چانه و گوشه لب هام بسیار خشکه. اما ناحیه وسط پیشانی و گونه هام زیاد جوش می‌زند. نمیدونم پوست من مختلط حساب میشه یا نه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   پوست شما از نوع مختلط محسوب می‌شود و می‌بایست تمام محصولاتی که برای روتین پوستی خود استفاده می‌کنید چربی کنترل شده یا به اصطلاح فاقد چربی باشند. توصیه می‌شود شناسایی پوست ( همه چیز در مورد پوست مختلط، دهیدراته، چرب)را مورد مطالعه قرار دهید.
   با تشکر از همراهی شما.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :