مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

روز جهانی بیماری آلزایمر

روز جهانی بیماری آلزایمر

روز جهانی بیماری آلزایمر همه ساله در مورخ ۳۱ شهریور ماه به منظور اتخاذ تصمیمات و اقداماتی برای بهبود کیفیت زندگی مبتلایان به بیماری و تلاش برای شناسایی آلزایمر به جهت ارتقاء خدمات پزشکی و حمایتی صورت می پذیرد.

گذری داشته باشیم بر این بیماری

بیماری دمانس یا همان زوال عقل، یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که به تدریج توانایی های ذهنی بیمار تحلیل می رود، در آلزایمر ۸۰ درصد نورون هایی که مسئول ادراک و شناخت ذهن هستند از بین می روند و آسیب های زیادی متوجه سلول های عصبی می شود. متاسفانه طبق آمارها هم اکنون بیش از ۳۵ میلیون نفر در سطح جهان به این بیماری مبتلا هستند و اگر اقدامات لازم مقتضی نگردد این روند سیری صعودی داشته و تا سال ۲۰۳۰ به ۶۵ میلیون نفر خواهد رسید.

علائم بیماری

روز جهانی بیماری آلزایمر

چه دردناک است که وسایلت را گم کنی، پول ها را نشناسی، مسیر خانه ات را فراموش کنی، دوستان و عزیزانت را فراموش کنی و اگر روزی تنها بیرون روی ممکنه هرگز بازنگردی.

ضرورت روز جهانی آلزایمر

روز جهانی بیماری آلزایمر

با توجه به پیشرفت روز افزون آلزایمر جامعه جهانی همت گمارده تا با اطلاع رسانی همگانی این پیام را به گوش سیاستمداران و سردمداران قدرت برساند تا با اقدامات لازم از افزایش شمار مبتلایان به این بیماری کاسته شود. هرچه اطلاع رسانی گسترده تر صورت پذیرد پیرو آن مشکلات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی که به دنبال این بیماری بر دولت ها تحمیل می گردد کاسته می شود.

توصیه مثبت سبز به مناسبت روز جهانی بیماری دمانس

روز جهانی بیماری آلزایمر

چه بخواهیم و چه نخواهیم گذشت زمان، پیری را بر ما روا می دارد و از آن نمی توان فرار کرد، اما با کمی تغییر در سبک زندگی و انتخاب الگوی صحیح زندگی تا حدی می توان این روند را به تعویق انداخت.

  • یک رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی، سبزیجات؛ میوه جات، حبوبات و لبنیات داشته باشید.
  • مصرف سیگار و هرگونه دخانیات را از زندگی یتان حذف کنید.
  • فعالیت های ذهنی و فیزیکی خود را مسکوت نکنید.
  • مراقب افزایش وزن و چاقی باشید.

مجله پزشکی مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.