فواید خوردن صبحانه برای افراد شاغل

5278
فواید خوردن صبحانه برای افراد شاغل
فواید خوردن صبحانه برای افراد شاغل

فواید خوردن صبحانه برای افراد شاغل

خوردن صبحانه به قدری مهم است که برخی به آن لقب وعده طلایی را داده اند. این وعده به دلیل اینکه دقیقا پس از برخواستن از خواب انجام می گیرد و انرژی کل روز را تامین می کند، دارای اهمیت فوق العاده ای است.

اهمیت صبحانه

فواید خوردن صبحانه برای افراد شاغل

صبحانه خوردن را پزشکان شروع سوخت و ساز بدن دانسته و از ارکان سلامت و حتی لاغری می دانند. این وعده مهم غذایی برای افرادی که صبح از خانه بیرون می آیند و ساعت های زیادی را درگیر مشغله های گوناگون هستند، دارای اهمیت چند برابری خواهد بود.

کودکان در سنین رشد، دانش آموزان، دانشجویان و تمام افراد شاغل جز این گروه هستند.

در این مطلب قصد داریم اهمیت وعده صبحانه را برای افراد شاغل به صورت متمرکز بیان کنیم.

افراد شاغل

فواید خوردن صبحانه برای افراد شاغل

افراد شاغل و کارمندان اگر با یک سیستم منظم کاری درگیر باشند، یعنی صبح به محل کار خود رفته و عصر به خانه برگردند، برای شروع روز خود مجبور به اصطلاحا سوخت گیری می باشند.

با حذف صبحانه خوردن در میان افراد شاغل، بازدهی آنان به علت افت قندخون در ساعات حدود 10 تا 12 ظهر بسیار پایین می آید.

دقت کنید که خوردن مقدار متعادلی کربوهیدرات، پروتئین بدون چربی و حتی کمی دسر می‌تواند به شما کمک کند تا برای باقی روز، انتخاب‌های غذایی سالم‌تری داشته باشید. با خوردن یک صبحانه‌ مفصل، بدن ما احساس سیری می‌کند و نیازی به این ندارد که با خرده خواری و میل و هوس غیر واقعی به خوردن، مدام به دنبال جبران کالری‌های از دست رفته باشد. این کار به‌ نوبه‌ خود به ترویج عادات درست غذاخوردن کمک می‌کند و باعث می‌شود وزن مناسب خودتان را حفظ کنید.

کارمندان غالبا به دلیل اینکه حدود متعادل 8 ساعت در روز پشت میز می نشینند و بی تحرک هستند، بیش از دیگران در معرض چاقی بخصوص چاقی شکمی قرار دارند. به همین علت خرده خواری به جهت جبران کالری باعث چاقی بیش از حد شاغلین نیز می گردد.

به غیر از کارمندان، مهندسین، کارگران، معلمان، سربازان و… نیز با شروع روز باید با خوردن صبحانه انرژی لازم را برای شروع کار خود ذخیره کنند.

فواید خوردن صبحانه برای افراد شاغل

گفتنی است که محققان بر این باورند که عبارت هایی چون افزایش تمرکز، رضایت از کار، بهره وری کاری، پیشرفت شغلی، رفتار با ارباب رجوع و… نیز از عواملی است که به خوردن صبحانه و داشتن انرژی در ساعات اولیه روز مربوط می گردد.

مجله پزشکی مثبت سبز

0 ratings 0/5
اشتراک
mm
یه نویسنده شاد اما حساسه، متولد قلب زمستون و کارشناسی ارشد اقتصاد داره، سال های زیادی تکواندو کار و البته معلم مقطع ابتدایی بوده و عاشق فوتباله! اون شاعره و اولین کتابش سال 83 چاپ شده، در ضمن اون عاشق حیوانات، کودکان و گیاهانه.

نظر خود را درج فرمایید: