مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

اتوبوس دیابت در تهران

اتوبوس دیابت در تهران

شاید شما هم نام اتوبوس دیابت را شنیده باشید، اتوبوسی که جهت شناخت بیشتر پایتخت نشینان درباره بیماری دیابت توسط شهرداری تهران، شروع به خدمت رسانی در پایتخت نموده است.

این اتوبوس در واقع یک مرکز مشاوره و پزشکی سیار در سطح شهر تهران است که بر اساس برنامه زمانبندی شده در اماکن عمومی مناطق 22گانه شهر تهران برای ارائه خدمات مستقر می گردد. خدمات اتوبوس دیابت شامل آموزش، مشاوره فردی و گروهی، تست قند خون، توزیع اقلام آموزشی، ثبت موارد مبتلا به دیابت و… می باشد. استفاده نمودند

اتوبوس دیابت فکر خلاقانه ای است که در جهت سلامت مردمی به صورت رایگان جهت غربالگری بیماری مرموز دیابت راه اندازی شده است.

بیماری دیابت:

دیابت یک نوع اختلال متابولیک و سوخت و سازی در بدن است که به واسطه آن توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود یا برعکس مقاومت در برابر انسولین در بدن ایجاد می شود در نتیجه انسولین تولیدی نمی تواند عملکرد نرمال خود را انجام دهد.

در بیماری دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل گلوکز کاهش می یابد به همین دلیل میزان قندخون افزایش یافته که به آن هایپرگلیسمی می گویند.

با افزایش قند تخریب رگ های بسیار ریز در بدن ایجاد می شوند که می توانند اعضای مختلف بدن همچون کلیه، چشم و اعصاب و قلب را درگیر کنند.

درباره راه های پیشگیری از دیابت و خوردنی و نخوردنی های دیابت در دو مقاله پیشین به تشریح راهکارهای پیشگیری این بیماری پرداختیم.

راه اندازی اتوبوس دیابت:

اتوبوس دیابت در تهران

در خبرها آمده است که در راستای خدمت رسانی به بیماران دیابتی و با همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی و معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری، اتوبوس سیار دیابت با شعار “در مسیر تغییر دنیای دیابت ” در مناطق ۱، ۳، ۴، ۵، ۶ و ۲۰، محدوده حرم امام خمینی (ره)، اسلامشهر و کمیته امداد خمینی منطقه ۱۴ استقرار یافته است.

در چشم انداز این برنامه آمده است که کل تهران و سپس تمام کلان شهرها و کشور غربالگری شده، مورد تست و ازمایش قرار گیرند و راهکارهای درمانی یش پایشان قرار داده شود.

گفتنی است در این اتوبوس‌ها خدماتی از قبیل: سنجش قند و فشار خون، مشاوره تغذیه ای، مشاوره پزشکی و آموزشی در زمینه پیشگیری و درمان دیابت به شهروندان ارائه می گردد.

مجله پزشکی مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.