مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

عوارض سیگار بر دندان ها و ریه

عوارض سیگار بر دندان ها و ریه

با وجود تبلیغات گسترده و ارتقاء سطح آگاهی مردم، تقریبا عموم مردم از عوارض سیگار بر دندان ها و ریه مطلع هستن، اما همچنان شاهد مصرف دخانیات توسط تعداد کثیری از خانم ها و آقایون نیز هستیم.

به همین منظور در این نوشتار بر آن هستیم تا از مشکلاتی که سیگار برای دندان ها و ریه ایجاد می کنه به جزئیات براتون بگیم تا اگر مصرف کننده هستین با خوندن دقیق تر این عوارض، سیگار رو برای همیشه کنار بزارین.

عوارض سیگار بر دندان ها و ریه

عوارض سیگار بر دندان ها

عوارض سیگار بر دندان ها و ریه

اولین اثرگذاری سیگار بر روی دندان ها تغییر رنگ اونها هست، جالبه بدونین رتبه سرطان دهان و دندان در دنیا جایگاه ششم رو داره. استعمال دخانیات از راه تدخین و یا از طریق مصرف دهانی یک ریسک فاکتور اصلی سرطان دهان و همچنین بیماری های پیش سرطانی می باشد. لازم به ذکره سیگار عامل ضایعات مخاطی از جمله التهاب دهان، لکوپلاکی، لکه دار شدن دندان ها، پوسیدگی و تخریب اونها است، و ضمنا سیگار توده استخوانی اطراف دندان ها رو کاهش می ده که احتمال پس زدگی جراحی های ایمپلنت نیز بیشتر خواهد شد.

عوارض سیگار بر ریه ها

عوارض سیگار بر دندان ها و ریه

ابتلا به سرطان ریه در سیگاری ها بیست برابر سایرین هست و اون چیزیکه شانس ابتلا افراد سیگاری به سرطان ریه رو بالا می بره، بوجود اومدن اختلالات ریویه که شامل آمفزیم، برونشیت مزمن و تخریب مجاری هوا می باشد. حتی خطر عوارض ریوی از جمله عفونت های ریوی در افزاد سیگاری بالاتر هست.

قطعا عوارض سیگار تنها به ریه و دندان ها منوط نمی شه و سایر ارگان های بدن رو هم از جمله قلب، عروق کاروتید، عروق محیطی، عروق آئورت، سیستم عصبی، اختلالات اسکلتی و پوکی استخوان، دستگاه تناسلی مردان و زنان، پوست و مو، اثرات گوارشی و سایر سرطان ها رو شامل می شه.

اما اگر هنوز کمتر از ۴۰ سال سن دارین و مصرف کننده سیگار هستین، هیچ می دونین با ترک سیگار تمام آسیب هایی که به بدنتون تا به امروز رسوندیدن رو می تونین جبران کنین؟!

عوارض سیگار بر دندان ها و ریه

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.