خواص روغن هسته انگور

5288
خواص روغن هسته انگور
خواص روغن هسته انگور

خواص روغن هسته انگور

روغن هسته انگور و بحث های زیاد ماه های اخیر درباره این ماده مفید، ما را برآن داشت تا در یک مجال مجزا به تاثیرات و ویژگی های آن بپردازیم.

روغن هسته انگور غنی از فلاوانوئیدز، بتاکاروتن، ویتامین E و C است. این روغن مرغوب به دلیل قیمت بالا، نتوانسته جای خودش را بین مردم برخی کشورها به خوبی باز کند اما خیلی ها معتقدند خواص فراوان آن به قیمت بالایش می ارزد و به دلیل همین خواص است که باید آن را در سبد غذایی قرار داد.

قدمت روغن هسته انگور:

روغن هسته انگور از زمان های قدیم شاید در دروان باستان، به دلیل خاصیت دارویی اهمیت فوق العاده زیادی داشته است. بررسی محققین نشان داده است که روغن هسته انگور در تنظیم قند خون و جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی بسیار موثر است. به همین دلیل در مناطقی که مردم آن از این ماده استفاده می کردند، علت مرگ و میر به دلایل ذکر شده تقریبا نزدیک به صفر بوده است.

خواص درمانی شگفت انگیز روغن هسته انگور:

  • از مهم ترین خواص انگور به طور کلی، شفابخشی بی نظیر به پوست صورت است. اسید لینولئیک موجود در آن، برای بازسازی پوست لازم است و تاثیر نرم کننده ای روی پوست و مو دارد. همچنین این روغن می تواند به عنوان منقبض کننده و تقویت کننده پوست مورد استفاده مفید قرار بگیرد. گفتنی است روغن مورد بحث، سرشار از آنتی اکسیدان است که روند پیری پوست را بسیار کند می کند.
  • یکی از معضلات افراد دنیای ما که غرق در خواب ناکافی، تغذیه غیر اصولی و اضطراب هستند، سیاهی دور چشم است. جالب است بدانید که روغن هسته انگور سیاهی دور چشم را به صورت چشمگیری کاهش می دهد.
  • این روغن معجزه گر مو خوانده شده، ماده مغذی موجود در آن به رشد مو کمک می کند. این فرآورده تقویت کننده ریشه مو بوده و با شوره سر مقابله می کند.
  • خاصیت آنتی اکسیدانی آن با رادیکال های آزاد مضر موجود در بدن مقابله می کند.
  • روغن هسته انگور کلسترول مضر (ال دی ال) را کاهش و کلسترول مفید (اچ دی ال) را افزایش می دهد.
  • تحقیقات و بررسی های متعدد، نشان داده است که این روغن از گسترش سلول های سرطانی در ریه، روده، پروستات و معده جلوگیری می کند.
  • این روغن هیچ نوع واکنش حساسیت زایی ایجاد نکرده و می تواند به عنوان مرطوب کننده به ویژه برای پوست های حساس مفید واقع گردد.
  • کاهش ورم پس از عمل های جراحی، خاصیت ضد التهابی، بازسازی رگ ها و مویرگ های شکسته یا آسیب دیده، خاصیت آنتی اکسیدانی و… از دیگر خواص منحصر به فرد و جذاب روغن هسته انگور می باشد.

طرز استفاده:

این روغن را می توان در پخت و پز، در سالاد نوش جان و همچنین به صورت موضعی روی پوست مالید.

مجله پزشکی مثبت سبز

0 ratings 0/5
اشتراک
mm
یه نویسنده شاد اما حساسه، متولد قلب زمستون و کارشناسی ارشد اقتصاد داره، سال های زیادی تکواندو کار و البته معلم مقطع ابتدایی بوده و عاشق فوتباله! اون شاعره و اولین کتابش سال 83 چاپ شده، در ضمن اون عاشق حیوانات، کودکان و گیاهانه.

نظر خود را درج فرمایید: