چگونه از سایه چشم استفاده کنیم؟

3975
چگونه از سایه چشم استفاده کنیم؟
چگونه از سایه چشم استفاده کنیم؟

چگونه از سایه چشم استفاده کنیم؟

به کار بردن سایه چشم می‌تواند در ظاهر کمی مشکل به نظر برسد. روش استفاده صحیح از رنگ ها و تکنیک های سایه چشم در کنار دیگر موارد آرایش چشم، می تواند چشم های شما را زیباتر نشان دهد. برای سایه زدن صحیح باید شما ابتدا رنگ متناسب با رنگ چشم خود را برگزینید، سپس بیاموزید که چگونه سایه‌های گوناگون را روی پلک خود بکار ببرید.

برای زدن یک سایه صحیح بر پلک، 5 مرحله تکنیک را باید به خوبی طی نمود:

مرحله اول، زیرسازی

برای آنکه در تمام طول روز یا تمام یک مهمانی، سایه چشممان به خوبی ماندگار باشد، باید به خوبی سایه چشم را زیرسازی کنیم.  اگر پوست چربی دارید، باید قبل از هر چیز چربی پوست خود را بگیرید. برای این کار شما می‌توانید از نوک انگشت خود استفاده نمایید، گوش پاک‌کن هم وسیله کارآمدی برای این منظور می‌باشد.

می توانید از پنکیک هایی با رنگ خنثی به میزان کم هم در این مرحله استفاده کنید.

مرحله دوم، زدن یک رنگ خنثی به کل پلک

چگونه از سایه چشم استفاده کنیم؟

در پالت سایه چشم ها، رنگ‌های متنوعی وجود دارد. یک رنگ خنثی را انتخاب کنید، نه خیلی تیره و نه خیلی روشن!

این رنگ را روی کل پلک خود، تا بالای چینِ گوشه چشم بزنید. می‌توانید رنگ را کمی تیره‌تر انتخاب کنید، اما اگر رنگ چشم و پوست شما روشن است، چشم‌های شما خشن به نظر می‌رسد؛ پس بهتر است از سایه‌ روشن‌تر استفاده کنید.

مرحله سوم، تیره کردن گوشه چشم

چگونه از سایه چشم استفاده کنیم؟

سایه‌ای تیره رنگ را در گوشه چشم خود ترکیب نمایید. با شروع از داخل چشم، خطی نازک رو به رشد که ضخیم‌تر می‌شود و به بیرون چینِ گوشه چشم گسترش می‌یابد، بکشید.

اطمینان حاصل نمایید که هر دو پلک با هم هماهنگ هستند.

مرحله چهارم، استخوان زیر ابرو

روشن‌ترین رنگ پالت سایه چشمتان را انتخاب و درست در زیر ابرو ترکیب نمایید. از استفاده از رنگ‌های تیره در این قسمت خودداری نمایید!

مرحله پنجم، گوشه داخلی چشم

برای جذاب تر نشان دادن چشمف گوشه داخلی چشم را به اندازه یک عدس به رنگ خیلی روشن دربیاورید. رنگ های براق می توانند در این قسمت مفید واقع شوند.

انتخاب براش مناسب

چگونه از سایه چشم استفاده کنیم؟

بهترین وسیله برای استفاده سایه چشم، براش می‌باشد. براش سایز متوسط برای سایه زمینه و یکی دیگر برای زدن سایه روی چین گوشه چشم. همچنین شما می‌توانید یک براش کوچک‌تر برای زدن برق‌ها و براش زاویه‌ای برای زدن سایه به عنوان خط چشم، تهیه نمایید.

انتخاب رنگ مناسب

برای انتخاب رنگ مناسب، بهتر است از یک آرایشگر یا گریمور مشورت بگیرید.

همچنین با توجه به رنگ چشم و رنگ پوستتان در راهنمای ارائه شده زیر، می توانید رنگ مناسب سایه را انتخاب کنید.

چگونه از سایه چشم استفاده کنیم؟

مجله مثبت سبز

1 rating 5/5
اشتراک
mm
یه نویسنده شاد اما حساسه، متولد قلب زمستون و کارشناسی ارشد اقتصاد داره، سال های زیادی تکواندو کار و البته معلم مقطع ابتدایی بوده و عاشق فوتباله! اون شاعره و اولین کتابش سال 83 چاپ شده، در ضمن اون عاشق حیوانات، کودکان و گیاهانه.

نظر خود را درج فرمایید: