صورت ما نشون دهنده بیماری هایی است که درون ماست

209
صورت ما نشون دهنده بیماری هایی است که درون ماست

صورت ما نشون دهنده بیماری هایی است که درون ماست

در دوران باستان بخصوص در طب آسیای شرقی برای تشخیص بیماری ها به دلیل نبود اسکن، ام آر آی، انواع عکس برداری ها و نمونه برداری ها و آزمایش ها، از دیدن چهره افراد کمک می گرفتن، در حقیقت صورت ما نشون دهنده بیماری هایی است که درون ماست؛ راهکاری که هنوز هم مکمل روش های تشخیص برای اکثر پزشکانه.

در حقیقت رنگ و واکنش های اجزای بدن بخصوص چشم و پوست صورت می تونن، بخش زیادی از ناملایمات و بیماری های درونی بدن رو فاش کنن.

اگه خاطرتون باشه، در مطلبی با عنوان رنگ رخساره خبر می دهد از سرّ درون، کاملا درمورد این ضرب المثل و جایگاهش در علم پزشکی صحبت کردیم، به طور مثال جوش ها در نقاط مختلف صورت و حتی بدن معانی خاص و متفاوتی دارن و درمان های هورمونی، باکتری، التهابی و… همگی بر اساس منطقه درگیر با آکنه، درمان می شه.

صورت ما نشون دهنده بیماری هایی است که درون ماست

هم چنین گفتیم که یکی از عمده دلایل رنگ پریدگی لب ها و پوست صورت، کمبود آهن و کم خونی بدنه که خستگی پوست، سردرد، سردی دست ها و… هم از دیگر علائم فقر شدید آهن می تونن باشن.

چشم ها:

عموما بی حال شدن چشم ها، نشونه ای از بیماری در بدنه، متخصصان طب های سنتی، همیشه زرد شدن سفیدی چشم رو نشونه ای از مشکلات کبد می دونستن. در حال حاضر هم این علامت از اصلی ترین علائم مشکلات مربوط به کبده!

گونه ها:

طبق عقیده اکثر پزشکان و متخصصان، گونه ها با ریه های ما در ارتباط هستن، به همین علت اکثر افرادی که سیگار یا قلیون می کشن، روی گونه هاشون اکثرا جوش داشته و یا پوستی در روی گونه، ناسالم دارن.

بینی:

بینی رو میشه متصل به قلب دونست، به همین علت تغییر رنگ در پوست روی بینی و حتی بروز لک و آکنه رو متخصصان نشون دهنده مشکلات قلبی_عروقی می دونن.

لب ها:

رنگ پریدگی لب ها، همون طور که گفته شد، نشونه ای از کم خونی شدیده، پس رنگ لب خانم ها می تونه نشونه خوبی از میزان آهن خون اونها باشه.

زبان:

زبان رو میشه مهم ترین قسمت از صورت در فاش کردن امراض دونست، همون طور که در مطلبی تحت عنوان “ آنچه زبان درباره سلامتی می گوید” گفتیم، حالت ها و مدل های مختلفی که می تونه برای زبان ما به وجود بیاد، خیلی مهم و هشداردهنده است.

مجله مثبت سبز

یکی از منابع معتبر که مقاله فوق از مفهوم آن اقتباس گرفته شده، care2 می باشد.

2 ratings 5/5
اشتراک
mm
یه نویسنده شاد اما حساسه، متولد قلب زمستون و کارشناسی ارشد اقتصاد داره، سال های زیادی تکواندو کار و البته معلم مقطع ابتدایی بوده و عاشق فوتباله! اون شاعره و اولین کتابش سال 83 چاپ شده، در ضمن اون عاشق حیوانات، کودکان و گیاهانه.

نظر خود را درج فرمایید: