مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

کفش مناسب تابستان

کفش مناسب تابستان

انتخاب کفش مناسب تابستان کار سختی نیست. چرا که هرکس بسته به سلیقه خود و میزان تحملش از گرما، کفش خود را از میان مدل های موجود در بازار برمی گزیند.

غالبا کفش مناسب تابستان را انواع صندل ها می دانند. اما باید نکاتی را در این رابطه نیز دانست.

کفش ها و صندل های تابستانی اگر از نوع لاانگشتی،کف تخت و یا پاشنه دار باشند، بیشتر از باقی مدل ها باعث بروز درد در پا، کمر و زانو می شوند.

وقتی راه رفتن کسانی که دمپایی لاانگشتی پوشیده اند را مورد بررسی قرار داده اند، متوجه شده اند که بیشتر افراد وقتی این نوع کفش های تابستانی را می پوشند مدل راه رفتنشان تغییر می کند. همین بد راه رفتن موجب بروز دردهایی در پاشنه پا، ساق پا و حتی ران و لگن و کمر افراد می شود.

محققان می گویند شاید صندل های لاانگشتی زیبا باشند ولی وقتی شما آن ها را می پوشید قدم هایتان را کوتاه تر از حالت عادی برمی دارید و پاشنه پای شما هنگام برخورد با زمین نیروی کمتری بر زمین وارد می کند. همچنین شما برای حفظ موقعیت دمپایی لاانگشتی در پایتان نمی توانید هنگام راه رفتن پنجه پای خود را مانند حالت عادی به سمت بالا حرکت دهید.

صندل های تابستانی غالبا کف تختی دارند که همین کف تخت می تواند در پیاده روی ها باعث بروز کمردرد شود.همچنین مانند تمام کفش ها، پاشنه بلند باعث بروز کمردرد و از بین رفتن فرم طبیعی بدن می شود.

خطر پیاده روی طولانی

دمپایی های لاانگشتی برای راه رفتن کوتاه مدت در کنار دریا و استخر مناسب هستند. ولی اگر صندل های لاانگشتی را می خواهید برای خرید و یا پیاده روی های تابستانی بپوشید، بهتر است آن را با یک جفت کفش مناسب تابستان جایگزین کنید. نکته مهم این است که پا به هنگام حرکت باید در یک حالت ثابت بماند. در کفش هایی که پشت باز هستند هنگام حرکت، یک انرژی صرف بیرون نیفتادن آن ها از پا می شود و این کفش ها موجب خستگی بی مورد پا می شوند. بنابراین توصیه می شود که اگر قصد پیاده روی های طولانی تر از ۲۰ دقیقه را دارید، به هیچ وجه صندل به پا نکنید.

چند نکته هنگام خرید صندل های معمولی و یا کفش مناسب تابستان

  • جنس کفش را در اولیت قرار دهید.
  • در صورتی که صندل بنددار خریده اید، به محکمی بندها دقت نمایید.
  • صندل بنددار بر روی ساق پا را تنها با دامن کوتاه یا شلوارک به پا کنید.
  • حتما پس از رسیدن به منزل، پاهای خود را به خوبی شست و شو دهید.
  • هرگز با جوراب هیچگونه صندل مردانه یا زنانه ای را به پا نکنید. شاید بتوان گفت این کار ناهنجارترین و نازیباترین اتفاق دنیای مد است.

مجله پزشکی مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.