مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

مواد تشکیل دهنده آب کدامند؟

مواد تشکیل دهنده آب کدامند؟

مواد تشکیل دهنده آب ، این مایه حیاتی که شاید خیلی از ماها هنوز در مصرف اون صرف جویی نمی کنیم متشکل از چیه؟ چرا انقدر اهمیت داره؟ این آبی که شما به راحتی با اون دوش می گیرید و یا می نوشید در بسیاری از  جاهای دنیا قابل دسترس نیست و در حدود 2 میلیارد نفر هستند که در حسرت اون بوده و آب مصرفی اونها حاوی سرب، حشرات، زباله، جیوه و فاضلابه.

آب با فرمول شیمیایی H2O برای بدن ضروریه زیرا 75 درصد وزن بدن هر شخص با توجه به سنی که داره از این ماده تشکیل شده. آب تمام مواد مغذی مورد نیاز بافت های گوناگون بدن رو جا به جا کرده و کمک می کنه تا بدن یک تعادل مناسبی از آب و نمک داشته باشه و حتی از کلیه بافت ها و استخوان های بدن هم محافظت می کنه.

اگر شما به جای استفاده از آب تصفیه شده از آب چاه استفاده می کنید، باید بدونید که میزان آفت کش ها، مواد آلی شیمیایی و فلزات سنگین آب چاه بایستی تست بشه. زیرا بسیاری از مشکلات امروزی از قبیل سردرد، اسهال و خستگی های بشر می تونه از آب های ناسالم باشه.

مواد تشکیل دهنده آب کدامند؟

فلوراید

فلوراید یکی از آنیون های موجود در خاک و آب می باشد که بیشترین فلوراید مورد نیاز بدن از طریق آب آشامیدنی تامین می شه. این ماده از پوسیدگی دندانهای شما جلوگیری می کنه و در دو سوم آب عمومی تصفیه شده مورد استفاده قرار می گیره.

نمک

نمک اگر کم باشه برای بدن خوبه و جالبه بدونید آبی که می نوشید شامل مقدار اندکی نمکه. اما علاوه بر آب نمک در غذاهای ما هم وجود داره که اگر متوجه فشار خون بالا و یا دیابت شدید علاوه بر بررسی میزان نمک غذاهاتون، نمک موجود در آب شیر و بطری ها رو هم چک کنید.

آرسنیک

قطعا درباره آرسنیک چیزهای خوبی نشنیده اید اما باید بدونید که در آب مصرفی میزان اندکی از این ماده شیمیایی طبیعی وجود داره که در تصفیه خانه های محلی این مقدار مورد آزمایش قرار می گیره. اما کسانی که از آب چا ها استفاده می کنند باید مراقب مقادیر بالای این ماده شیمیایی باشند زیرا سطوح بالا منجر به بیماری قلبی، دیابت، سرطان و عملکرد پایین مغز در کودکان می شود.

سرب از دیگر مواد تشکیل دهنده آب

سرب توسط تصفیه خانه ها قابل کنترل نیست زیرا اغلب از لوله های قدیمی منازل منتشر می شه و تنها راه فیلتر کردن آن استفاده از سیستم های تصفیه خانگی است که قبل از باز کردن شیر آب می تونه این ماده رو فیلتر کنه. اگر سرب موجود در آب شرب خود را مورد آزمایش قرار ندهید می تونه مشکلات جدی سلامتی رو هم برای کودکان و هم بزرگسالان بوجود بیاره.

کلر

در سیستم های تصفیه خانه عمومی از کلر به منظور از بین بردن میکروب ها استفاده می شه. از این ماده به میزان بسیار کمی استفاده می شه اما گاهی اوقات شما بو و طعم کلر رو حس می کنید.

سیستم های تصفیه کننده آب

اگر از یک سیستم تصفیه کننده آب با کیفیت استفاده کنید تا حد بسیار زیادی قادر خواهید بود، فلزات سنگین و باکتری ها رو از بین بببرید اما دقت داشته باشید این دستگاه ها استاندارد باشند زیرا در غیر اینصورت برخی از اونها فلوراید اضافه شده به آب رو هم از بین می برند و مشکلات دندان و لثه برای افراد بوجود خواهد اومد.

آب بطری ها

آب معدنی ها اگر از استانداردهای لازم برخوردار باشند قابل اعتماد بوده و معمولا ایمن هستن. اما لازم به ذکره آب شیرین  موجود در شیرها از این آبها قابل اطمینان تر هستند، زیرا بعد از مدتی میزان فلوراید موجود در اونها از بین می ره.

آب جوش

اگر شما از بابت آب موجود در شیرها به دلیل سیل، شکستگی لوله و یا هر دلیل دیگری مطوئن نیستید، با جوشوندن آب می تونید هر گونه باکتری، ویروس و یا سایر موجوداتی که سبب بیماری می شوند را  از بین ببرید.

سفید کردن آب

شاید این کار براتون کمی عجیب و غیر منطقی باشه اما یک روش تصویب شده از سوی EPA می باشد که برای ضد عفونی در شرایط اضطراری مثل استفاده از آب چاه ها کاربرد داره. کافیه در هر یک گالن آب، 6 قطره محلول سفید کننده بریزید و 30 دقیقه زمان دهید تا اثر کنه.

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.