مجله پزشکی مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

چه عینک آفتابی بخریم؟

چه عینک آفتابی بخریم؟

چه عینک آفتابی بخریم؟

شاید بتوان بدون اغراق گفت که کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی دو رکن مهم روزمره هستند. شما در تمام روزهای سال، نه تنها تابستان باید از این دو محصول بهره ببرید. به عبارت دیگر باید خودتان را به استفاده از این دو محصول عادت دهید تا پوست سالمتری داشته باشید.

اهمیت استفاده:

احتمال آسیب چشم در برابر اشعه ماورای بنفش وجود دارد. لذا باید به استفاده از عینک آفتابی عادت کنید و بدانید که وسیله ای ضروری برای محافظت از چشمان شما در برابر آسیب های نور خورشید است. برای انتخاب عینک آفتابی مناسب باید چند فاکتور مهم و اساسی را در نظر گرفت که در این مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

  • عینکی انتخاب کنید که به طور کامل جلوی اشعه ماورا بنفش را بگیرد:

شیشه عینک تا 99 درصد و یا 100 درصد جلوی عبور اشعه ماورای بنفش نوع A وB  را باید گرفته و محافظت 400 UV داشته باشد، یعنی اینکه این عینک جلوی عبور اشعه های نور خورشید تا 400 نانومتر را می گیرد و نشان می دهد کوچک ترین اشعه ماورای بنفش هم به چشم نمی رسد.

  • به رنگ شیشه دقت کنید:

رنگ شیشه عینک آفتابی نقش مهمی در تشخیص رنگ ها دارد. شیشه های قرمز یا زرد رنگ مانع از تشخیص صحیح رنگ ها می شود ولی شیشه های دودی، سیز و قهوه ای باعث می شوند که در تشخیص رنگ ها دچار مشکل نشوید. لازم به ذکر است که این عینک ها برای رانندگی مناسب ترند.

  • هرچه بزرگ تر، بهتر!

عینکی که دارای قاب بزرگ تر باشد، بهتر از چشم ها حفاظت می کند. زیرا جلوی اشعه هایی را که از اطراف عینک به چشم می رسند، بیشتر می گیرد.

بهتر است قاب عینک از دو طرف کمی دیواره داشته باشد؛ شیشه های بزرگ تر سطح بیشتری از پوست اطراف چشم را در برمی گیرند. لذا عینک آفتابی که تا روی گونه ها را می پوشاند انتخاب مناسبی است.

  • اهمیت قاب مناسب:

قاب عینک آفتابی باید به راحتی روی چشم ها و بینی قرار بگیرد و هیچ نوع سایشی روی پوست ایجاد نکند.

  • کیفیت شیشه:

برای آزمایش کیفیت عینک آفتابی، باید بعد از زدن آن به چشم، روی یک خط یا لبه عمودی تمرکز کنید. سپس سر خود را به عقب و جلو ببرید تا چشمان شما در همه طرف شیشه عینک حرکت کنند. اگر بعد از این کار هر گونه حرکتی در خط عمودی دیده شد، نشان می دهد که این عینک کیفیت مناسب را ندارد و باید عینک دیگری را انتخاب کنید.

  • همه سنین:

چه عینک آفتابی بخریم؟

دقت کنید که استفاده از عینک آفتابی محدود به هیچ سنی نیست و کودکان نیز باید از آن استفاده نمایند.

  • مراکز معتبر:

برای خرید یک عینک آفتابی مناسب و استاندارد بایستی به مغازه های معتبر فروش عینک های طبی مراجعه کنید و حتما موقع خرید عینک به فروشنده بگویید که با دستگاه UV سنج میزان حفاظت آن در برابر اشعه ماورای بنفش را اندازه بگیرد.

مجله پزشکی مثبت سبز

1 rating4/5

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه مثبت سبز
عضویت در خبرنامه مثبت سبز
دریافت آخرین اخبار حوزه سلامت به طور مستقیم در صندوق پستی شما، ثبت نام کنید!
امکان لغو عضویت در هر زمان