مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

چند نکته جالب در مورد کم خونی که نمی دونستید

چند نکته جالب در مورد کم خونی که نمی دونستید

در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز سعی در بیان چند نکته جالب در مورد کم خونی داریم که شاید اونها رو ندونسته و یا به اونها کمتر توجه کرده باشیم…

آیا ارتباط خوراکی های ترش مزه با کم خونی رو می دونید؟

در مورد فواید خوراک سنگدان در درمان کم خونی و ریزش مو چیزی شنیدید؟

هشدارهای بدن رو در مواقع کم خون بودن رو چی؟ اونها رو می شناسید؟

برای پاسخ این سوالات با ما همراه باشید…

در مورد مصرف خوراکی های ترش مزه باید بدونید که افراط در مصرف این خوراکی ها موجب ضعف بدنی، کم خونی، خشک شدن پوست و… میشه و هم چنین تضعیف کننده حرارت غریزی و کاهنده قوای بدن میشه.

چند نکته جالب در مورد کم خونی که نمی دونستید

باید بدونیم که مزه ها در امر تولید اخلاط و همچنین اشتهای به غذا و عملکرد هاضمه، نقش بسیار موثری دارن، از این رو باید در انتخاب تعادل بدن در خوراکی های مورد استفاده از طول روز دقت زیادی داشت.

متاسفانه طبق آمار خیلی از افراد مبتلا به کم خونی به خاطر عدم آگاهی از تأثیر مزه ها، فقط به میل و هوسشون توجه می کنن و با مصرف مزه های نامناسب، باعث ایجاد یا تشدید و یا حتی استمرار بیماریشون می شن.

فواید خوراک سنگدان در درمان کم خونی و ریزش مو:

براساس یافته های محققان در سنگدان مرغ مقدار خیلی زیادی از آهن وجود داره و افرادی که دچار کم خونی هستن مخصوصا خانم ها، می تونن از این ماده خوراکی به عنوان یک ماده مکمل درمانی استفاده کنن.

دیگر مواد موجود در سنگدان مرغ، ویتامینB3 و نیاسینه که هر دو برای درمان مشکل استرس، تعدیل هورمون های جنسی در غده فوق کلیوی، بهبود گردش خون، سلامت مو‌ها و جلوگیری از ریزش موی سر و بهبود قدرت بینایی تاثیر بسیار زیادی داره.

لازم به ذکره که از سنگدان مرغ میشه در تهیه انواع خورشت ها و خوراک ها به شرط شست و شوی کاملا دقیق بهره برد. محققان بهترین روش مصرف رو بخارپز یا پخته می دونن.

هشدارهای بدن رو در مواقع کم خونی:

در مورد کم خونی و فقرآهن وقتی پیش میان که بدن نتونه به اندازه کافی سلول های قرمز سالم یا سلول های قرمز دارای کارکرد بسازه. کم خونی شامل شاخه ها و شکل های مختلفی میشه که هرکدوم دلایل مختلفی دارن، از دست دادن خون یکی از شایع ترین دلایل ابتلا به کم خونیه. کم خونی می تونه دائمی و یا موقتی باشه و شدت اون ممکنه متعادل و یا شدید باشه.

کم‌خونی وقتی رخ میده که شما مقدار کافی آهن در بدن نداشته باشید. برای مثال زنانی که باردار هستن یا دوره‌های سنگین قاعدگی دارن، با احتمال بیشتری دچار کم‌خونی فقر آهن میشن.

عمده علائم کم خونی در بدن چیست؟

چند نکته جالب در مورد کم خونی که نمی دونستید

خستگی، سرگیجه، ضعف، سردرد، پایین اومدن دمای بدن، رنگ پریدگی پوست، ضربان قلب سریع یا نامنظم، شکنندگی ناخن ها، ریزش مو، میل به خوردن یخ، تنگی نفس، درد در قفسه سینه و…

خیلی از انواع کم خونی قابل پیشگیری نیستن، اما برخی دیگه از جمله کم خونی بسته به فقر آهن و کمبود ویتامین، با یک رژیم غذایی پر ویتامین قابل پیشگیری و حتی درمانه!

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.