مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

راه های تخلیه سینوزیت و راه های درمان خانگی

راه های تخلیه سینوزیت و راه های درمان خانگی

تخلیه سینوزیت و کاهش سوزش و احتقان بینی، از طریق شست و شوی بینی می تونه توی کاهش علائم این بیماری موثر واقع بشه. شست و شو به وسیله سرم های نمکی برای شست و شوی بینی از جمله راه های موثر و مفیده.

سینوزیت از جمله مشکلاتیه که خیلی از افراد رو درگیر خودش کرده و گاها این افراد خیلی از راه ها رو برای تسکین و درمان طی می کنن.

سینوزیت چیست؟

به حفره هایی که اطراف بینی و باقی اندام های صورت واقع شده و پر از هوا هستن، سینوزیت می گن؛ وقتی این حفره ها دچار التهاب بشن و ترشحات زیاد بشه، راه تنفس دچار مشکل می شه.

راه های تسکین و درمان:

بستن و پوشش دادن به ناحیه پیشونی، نوشیدن مایعات زیاد، خوردن سوپ مرغ، تنفس در مقابل دستگاه بخور و در نهایت تخلیه و شست و شو از جمله مهم ترین راه های تسکین و درمان سینوزیت به شمار میاد.

و اما تخلیه سینوزیت:

راه های تخلیه سینوزیت و راه های درمان خانگی

می تونید در منزل این کار رو انجام بدید. محلول رو می تونید از داروخانه خریداری کنید و یا در منزل به وسیله ۱ قاشق غذا خوری نمک دریا و کمی جوش شیرین و آب مقطر، محلول رو آماده کنید. سرتون رو کج نگه دارید و به وسیله یه سرنگ، محلول رو داخل سوراخ بینی تون جریان بدید تا از سواخ دیگه بینی تون این مایع خارج شه.

  • بهتره قبل از تخلیه سینوزیت با گرفتن بخور گرم، ترشحات رو شل کنید.
  • همچنین می تونید به وسیله کمپرس گرم به درد سینوزیت خودتون تسکین بدید، دراز بکشید و یه کمپرس گرم رو توی سرتا سر پیشونی و صورت قرار بدین.

و اما چند نکته مهم:

  • مواقعی که سینوزیت شما ملتهب می شه، سعی کنید آب خیلی سرد ننوشید،
  • از موادی چون عطر و ادکلن، خوشبو کننده ها و… دوری کنید.
  • در مجاورت هوای سرد، حتما صورت خودتون رو بپوشونید.
  • دوش آب سرد نگیرید.

پیشنهادات سبز:

می تونید برای تکمیل اطلاعاتتون مقاله های “بیماری سینوزیت چیست و علائم آن کدام است؟” و “راه های تسکین و درمان سینوزیت چیست؟” رو هم مطالعه کنید.

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.