مجله پزشکی مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

راه های تخلیه سینوزیت و راه های درمان خانگی

راه های تخلیه سینوزیت و راه های درمان خانگی

تخلیه سینوزیت و کاهش سوزش و احتقان بینی، از طریق شست و شوی بینی می تونه توی کاهش علائم این بیماری موثر واقع بشه. شست و شو به وسیله سرم های نمکی برای شست و شوی بینی از جمله راه های موثر و مفیده.

سینوزیت از جمله مشکلاتیه که خیلی از افراد رو درگیر خودش کرده و گاها این افراد خیلی از راه ها رو برای تسکین و درمان طی می کنن.

سینوزیت چیست؟

به حفره هایی که اطراف بینی و باقی اندام های صورت واقع شده و پر از هوا هستن، سینوزیت می گن؛ وقتی این حفره ها دچار التهاب بشن و ترشحات زیاد بشه، راه تنفس دچار مشکل می شه.

راه های تسکین و درمان:

بستن و پوشش دادن به ناحیه پیشونی، نوشیدن مایعات زیاد، خوردن سوپ مرغ، تنفس در مقابل دستگاه بخور و در نهایت تخلیه و شست و شو از جمله مهم ترین راه های تسکین و درمان سینوزیت به شمار میاد.

و اما تخلیه سینوزیت:

راه های تخلیه سینوزیت و راه های درمان خانگی

می تونید در منزل این کار رو انجام بدید. محلول رو می تونید از داروخانه خریداری کنید و یا در منزل به وسیله 1 قاشق غذا خوری نمک دریا و کمی جوش شیرین و آب مقطر، محلول رو آماده کنید. سرتون رو کج نگه دارید و به وسیله یه سرنگ، محلول رو داخل سوراخ بینی تون جریان بدید تا از سواخ دیگه بینی تون این مایع خارج شه.

  • بهتره قبل از تخلیه سینوزیت با گرفتن بخور گرم، ترشحات رو شل کنید.
  • همچنین می تونید به وسیله کمپرس گرم به درد سینوزیت خودتون تسکین بدید، دراز بکشید و یه کمپرس گرم رو توی سرتا سر پیشونی و صورت قرار بدین.

و اما چند نکته مهم:

  • مواقعی که سینوزیت شما ملتهب می شه، سعی کنید آب خیلی سرد ننوشید،
  • از موادی چون عطر و ادکلن، خوشبو کننده ها و… دوری کنید.
  • در مجاورت هوای سرد، حتما صورت خودتون رو بپوشونید.
  • دوش آب سرد نگیرید.

پیشنهادات سبز:

می تونید برای تکمیل اطلاعاتتون مقاله های “بیماری سینوزیت چیست و علائم آن کدام است؟” و “راه های تسکین و درمان سینوزیت چیست؟” رو هم مطالعه کنید.

مجله مثبت سبز

0 ratings0/5

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه مثبت سبز
عضویت در خبرنامه مثبت سبز
دریافت آخرین اخبار حوزه سلامت به طور مستقیم در صندوق پستی شما، ثبت نام کنید!
امکان لغو عضویت در هر زمان