تاثیر روغن بادام بر مو


0 891

زیبایی و سلامت مو تاثیر به سزایی بر اعتماد به نفس افراد دارد. اگر شما هم به دنبال دانستن یک معجزه طبیعی، ارزان، تاثیرگذار و در عین حال بدون عوارض جانبی هستید، ما در مثبت سبز به شما روغن بادام را معرفی می کنیم.

بادام، گیاه بومی و پرخاصیت منطقه خاورمیانه و شمال آفریقاست. ساده ترین استفاده ای که از روغن بادام می شود، استفاده آن برای محافظت موهاست.

تاثیر روغن بادام به دلیل مواد مغذی

روغن مفید بادام، سرشار است از ویتامین A که برای تقویت غشا سلولی بسیار مفید است. همچنین، دارای ویتامین B1 و B6 است که در رشد مو نقش اساسی دارد. ویتامین E موجود در روغن بادام هم در بردارنده خاصیت آنتی اکسیدانی است که جریان خون را بهبود می بخشد و در نتیجه، تغذیه سلول های مو، بهبود می یابد.

وجود اسیدهای چرب اشباع شده و اشباع نشده در این روغن به میزان ۷۱ درصد، باعث می شود که روغن بادام به خوبی جذب ساقه مو گردد و آن را از درون آبرسانی نماید.

فواید

تاثیر روغن بادام در مقایسه با روغن گیاهان دیگر، سنگین تر است و به همین دلیل، نمی توان در مدت زمان طولانی از آن روی سر استفاده کرد. اما به عنوان یک مرطوب کننده قوی پوست سر، برای استفاده قبل از شستشوی موها، بسیار مناسب است. به خاطر وزن سنگین تر این روغن نسبت به روغن های گیاهی دیگر، در مصر باستان، روغن بادام را با روغن کرچک مخلوط می کردند. با این کار ، روغن سبک تری به دست می آمد.

استفاده از روغن بادام، برای از بین بردن موخوره بسیار مفید است. اگر موهایتان، دچار موخوره شده است، این روغن را به صورت روزانه به نوک موها بمالید. این روغن موها را درخشان و مانند ابریشم نرم می کند.

جلوگیری از ریزش مو

تاثیر روغن بادام می‌تواند ۲۵ درصد از میزان مورد نیاز منیزیم بدن در روز را تامین کند. می دانیم که ریزش مو هم اغلب به کمبود منیزیم مربوط است.

کمک به رشد موها

بادام حاوی مقدار زیادی آهن است. آهن، توانایی جابجایی اکسیژن توسط خون به تمام نقاط بدن از جمله پوست سرتان را بهبود می‌بخشد. این اتفاق نیز باعث خواهد شد موهایتان رشد بهتری داشته باشد.

خاصیت نرم کنندگی

نرم کردن و آبرسانی به موها یک نیازمندی مهم است. این روغن یک نرم‌کننده‌ طبیعی بی‌خطر است و دوباره رطوبت و مواد مغذی را به موها بازگردانده و موهایتان را درخشان، قوی و نرم نگاه می‌دارد.

خاصیت ترمیم کنندگی

تاثیر روغن بادام سرشار از پروتئین است. پروتئین به ترمیم آسیب‌ها کمک می‌کند. بادام حاوی مواد مغذی فراوانی است که ویتامین B مهم‌ترینشان است. این ویتامین از ریزش مو، وز شدگی و موخوره جلوگیری کرده و کیفیت موهایتان را ارتقا می بخشد. بعد از خروج از حمام، از روغن بادام، به عنوان محافظت کننده موهای تمیز در برابر حرارت اتوی مو و سشوار می توانید استفاده کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :