بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

آیا با اثرات قرص اورژانسی بر پریود آشنا هستید ؟


زمان خواندن تقریبی مقاله : 9 دقیقه
47 68797

پریود یک سیکل ماهیانه طبیعی در بانوان است که در برخی از موارد با کوچک‌ترین تغییر در سبک زندگی با اختلالاتی روبرو می‌شود. اختلال در سیکل پریود می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد. یکی از کارهایی که گاهی در روند پریود اختلال ایجاد می‌کند مصرف قرص اورژانسی است. قرص اورژانسی همان‌طور که از نام آن پیداست در مواقع اضطراری که فرد رابطه جنسی کنترل نشده داشته، برای جلوگیری از بارداری استفاده می‌شود. هرچند بارداری می‌تواند بسیار خاطره‌انگیز باشد، اما یک بارداری ناخواسته تبعات زیادی برای زوجین دارد. اگرچه قرص اورژانسی یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از یک بارداری ناخواسته محسوب می‌شود، اما به دلیل حجم زیاد هورمون زنانه‌ای که دارد می‌تواند فرد را با عوارض زیادی روبرو کند. ما در این مقاله قصد داریم اثرات قرص اورژانسی بر پریود را بررسی کنیم. تا پایان با ما همراه باشید.

قاعدگی و تغییرات هورمونی

قاعدگی، عادت ماهیانه یا همان به‌اصطلاح پریود، به سیکل ماهیانه خونریزی رحم گفته می‌شود. در حقیقت بدن یک زن سالم به‌طور طبیعی از سن بلوغ تا سن یائسگی در هر دوره یا هر ماه با تخمک‌گذاری برای حاملگی آماده می‌شود؛ در این زمان اگر اسپرم به تخمک‌ها نرسد و لقاح صورت نگیرد، رشد بافت رحم متوقف‌شده و دیواره رحم ریزش می‌کند تا برای بارداری مجدد آماده شود. بهتر است بدانید که یک سیکل طبیعی به‌طور معمول ۲۸ روز طول می‌کشد که البته در برخی از افراد این سیکل ۳۰ تا ۳۵ روز است. هورمون‌های زنانه به نام پروژسترون و استروژن ازجمله هورمون‌های مهم در این سیکل محسوب می‌شوند. عوامل زیادی می‌تواند تغییرات هورمونی برای داشتن یک سیکل پریود منظم را دستخوش تغییر قرار دهد.

برخی از این عوامل عبارت‌اند از: استرس، مصرف داروهای هورمونی، اثرات قرص اورژانسی بر پریود ، اختلالات هورمونی، وجود انواع کیست در رحم و بسیاری عوامل دیگر. این اختلالات می‌توانند مربوط به طول دوره پریود و یا حتی مربوط به دردهای پریود باشند. داشتن سبک زندگی سالم و پرتحرک و البته رعایت بهداشت فردی از مهم‌ترین عوامل کمک به داشتن سیکل پریود منظم است.قرص اورژانسی چیست

قرص اورژانسی چیست؟

می‌دانیم که با رسیدن اسپرم به تخمک‌ها بارداری صورت می‌گیرد. اما آیا هر فرد با داشتن هر بار رابطه جنسی قصد بارداری دارد؟ قطعا پاسخ منفی است. بنابراین هر زوج لزوما باید از یکی از روش‌ های جلوگیری از بارداری را استفاده کند. اما گاهی به‌طور اتفاقی مایع منی در رحم زن تخلیه‌شده و امکان بارداری ناخواسته ایجاد می‌شود. قرص اورژانسی یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از یک بارداری ناخواسته به شمار می‌رود. بهتر است بدانید که قرص اورژانسی حاوی حجم زیادی از هورمون زنانه است تا بتواند از آزاد شدن تخمک‌ها جلوگیری کند و یا باعث جلوگیری از قرار گرفتن تخمک‌های بارورشده در رحم شود. قرص اورژانسی به قرص صبح روز بعد نیز معروف است، اما شما می‌توانید از همان لحظه که رابطه جنسی مراقبت نشده داشتید تا ۷۲ ساعت پس‌ازآن این قرص را به‌منظور جلوگیری از بارداری مصرف کنید.

عوارض قرص اورژانسی

می‌دانیم که هر دارویی با تمام نکات مثبتی که دارد می‌تواند فرد را با عوارضی روبرو کند. همان‌طور که به این موضوع اشاره کردیم قرص اورژانسی مقدار زیادی هورمون زنانه را به یکباره وارد بدن زن می‌کند تا از لقاح جلوگیری کند. تحمل دریافت این حجم از هورمون به یکباره می‌تواند برای بدن غیرقابل‌تحمل باشد. از بدترین عوارض قرص اورژانسی می‌توان به تهوع، سردرد، سرگیجه، التهاب پستان، تغییر در خلق‌وخو، کاهش میل جنسی، دردهای شکمی و اثراتی بر پریود اشاره نمود.

دقت کنید که اگر تهوع زیر یک ساعت پس از مصرف قرص اورژانسی صورت گیرد، شما باید یک عدد قرص دیگر مصرف کنید. یکی از نکات مهم دیگر در مورد مصرف این قرص این است که شما مجاز به مصرف بیش‌ازحد این قرص نیستید. در حقیقت مقدار مورداطمینان قرص اورژانسی ۳ بار در یک سال است. هرگز بیش از یک بار از این قرص در یک سیکل ماهیانه مصرف نکنید.

اثرات قرص اورژانسی بر پریود

اثرات ناخواسته قرص اورژانسی بر پریود می‌تواند یکی از عوارض مصرف قرص اورژانسی باشد. در حقیقت اکثر افرادی که از قرص اورژانسی استفاده می‌کنند، پریود غیرمعمولی را تجربه خواهند کرد. قطعا اثرات قرص اورژانسی در همه افراد یکی نیست و هر فرد با توجه به شرایط جسمی خود ممکن است تجربه خاص خود را داشته باشد. ما در ادامه شما را با شایع‌ترین اثرات قرص اورژانسی بر پریود آشنا خواهیم کرد.

تغییر سندروم پیش از قاعدگی

سندروم پیش از قاعدگی می‌تواند افسردگی، دردهای شکمی، سردرد، تهوع و گیجی را در برداشته باشد. مصرف قرص اورژانسی می‌تواند باعث شود تا فرد سندروم پیش از قاعدگی بدتری را تجربه کند.

لکه بینی

برخی از افراد از لکه بینی قبل از شروع پریود شکایت می‌کنند. قرص اورژانسی می‌تواند باعث شود که فرد حتی تا یک هفته قبل از شروع پریود خود شاهد لکه بینی باشد.

پریود زودهنگام

گاهی ممکن است تا یک هفته زودتر از سیکل طبیعی خود پریود شوید. جالب است بدانید که دیر یا زود پریود شدن پس از مصرف قرص اورژانسی به زمان مصرف آن بستگی دارد. برای مثال اگر قرص اورژانسی را در سه هفته اول چرخه پریود خود مصرف کنید، احتمالا پریود شما زودرس خواهد بود.

تاخیر در پریود

یکی از اثرات قرص اورژانسی بر پریود که خیلی هم شایع است، تاخیر در پریود محسوب می‌شود. اگر قرص اورژانسی را در دوره تخمک‌گذاری مصرف کنید، به‌احتمال‌زیاد پریود با تاخیر را تجربه خواهید کرد. البته اگر این تاخیر بیش از یک هفته باشد خوب است که از تست‌های بارداری معمول استفاده کنید تا از این موضوع مطمئن شوید.

خونریزی های غیرمعمول

به دلیل تغییرات هورمونی که قرص اورژانسی در بدنتان ایجاد می‌کند، به‌احتمال بسیار زیاد شما حداقل در دو دوره پریود خود ممکن است خونریزی‌های غیرمعمول داشته باشید. در اکثر مواقع این خونریزی بیش‌ازحد معمول است. البته در برخی از مواقع نیز دیده‌شده که فرد خونریزی کمتر از حد معمول داشته است. اگر این خونریزی غیرمعمول بیش از دو دوره طول کشید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

پریود طولانی‌مدت

در برخی از موارد احتمالا شما به‌جای داشتن یک دوره پریود ۵ تا ۷ روزه، یک دوره طولانی‌مدت را تجربه خواهید کرد که شاید تا ۱۰ روز نیز طول بکشد.

چه زمان با اثرات قرص اورژانسی بر پریود باید به پزشک مراجعه کرد ؟

ازآنجایی‌که چرخه پریود از مهم‌ترین عوامل سلامت زن محسوب می‌شود، بنابراین با کوچک‌ترین تغییرات در آن باید هوشیار بود و با پزشک مشورت کرد. در این مقاله با اثرات شایع قرص اورژانسی بر پریود آشنا شدید. اما چه زمانی باید نگران شده و به پزشک مراجعه کنید؟ اگر تغییرات زمان شروع و پایان پریود بیش از دو دوره از پریود طول بکشد و یا خونریزی‌های غیرمعمولتان بیش از دو دوره پریود ادامه پیدا کند، حتما باید تحت معاینه پزشک متخصص قرار گیرید. به این موضوع دقت کنید که اگر برای جلوگیری از بارداری نیز به‌طور همزمان قرص ضدبارداری مصرف می‌کنید، احتمالا تمام این اثرات قرص اورژانسی بر پریود تشدید شود. بنابراین بیش از این صبور نباشید و به پزشک مراجعه کنید. جای هیچ نگرانی نیست و این اثرات به‌خوبی قابل‌کنترل هستند.
آیا می توان از اثرات قرص اورژانسی بر پریود جلوگیری کرد ؟

آیا می توان از اثرات قرص اورژانسی بر پریود جلوگیری کرد ؟

اگر نگران عوارض قرص اورژانسی بر پریود خود هستید و می‌خواهید بدانید که آیا می‌توان از اثرات قرص اورژانسی بر پریود جلوگیری کرد، باید بگوییم که هیچ راهی برای جلوگیری از این اثرات وجود ندارد. چراکه این تغییرات به دلیل دریافت حجم زیادی از پروژسترون به بدن ایجاد می‌شود. البته خوب است بدانید که اثرات آن بر پریود برای همه افراد یکسان نیست. یعنی نگران نباشید شاید شما هیچ‌گونه تغییری در پریود خود نداشته باشید. اما شما می‌توانید از برخی عوارض دیگر قرص اورژانسی جلوگیری کنید. برای مثال برای جلوگیری از تهوع و کاهش اثر قرص اورژانسی، قبل از مصرف آن از قرص تهوع استفاده کنید. یا اینکه با شکم گرسنه این قرص را مصرف نکنید.

اشتباهات در مورد مصرف قرص اورژانسی

گاهی افراد در مصرف قرص اورژانسی دچار اشتباه می‌شوند. با این اشتباهات هم بدن خود را با مشکل روبرو خواهید کرد و هم ممکن است جلوی بارداری را نگیرید. یکی از این اشتباهات در مصرف قرص اورژانسی زمان مصرف آن است. بهتر است بدانید که اگر بیش از ۷۲ ساعت از رابطه جنسی محافظت نشده‌تان گذشته باشد به‌احتمال بسیار زیاد قرص اورژانسی تاثیر نخواهد داشت.

یکی دیگر از اشتباهات رایج که متاسفانه می‌تواند به جسمتان آسیب بزند، مصرف قرص اورژانسی به‌جای قرص ضدبارداری است. باید بدانید که قرص اورژانسی باعث سقط جنین نمی‌شود و تنها می‌تواند از لقاح جلوگیری کند و همچنین باوجود هورمون زیادی که دارد شما جایز به استفاده از آن بیش از ۳ بار در سال نیستید. از طرفی هم اثر قرص اورژانسی تنها برای همان رابطه جنسی‌تان و کنترل لقاح است و شما برای روابط جنسی بعدی خود نیاز به محافظت‌های ضدبارداری دیگر مانند کاندوم دارید.

سخن پایانی

قرص اورژانسی یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از بارداری در موارد اضطراری محسوب می‌شود. این قرص با واردکردن مقدار زیادی از هورمون پروژسترون مانع لقاح می‌شود. اما مصرف این قرص می‌تواند شما را با عوارض خاصی روبرو کند. برخی از این عوارض قابل‌کنترل هستند. اما اثرات قرص اورژانسی بر پریود ناخواسته و غیرقابل‌کنترل هستند. اگرچه این اثرات برای تمام افرادی که از قرص اورژانسی استفاده می‌کنند اتفاق نمی‌افتد، اما بیشتر افراد زمان شروع و پایان و خونریزی غیرمعمول را تجربه می‌کنند. اگر این اثرات بر پریود تا دو دوره پریود ادامه داشته باشد، حتما برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۵۰ میانگین: ۳.۸]

پست های مرتبط

47 نظرات
 1. مریم می گوید

  سلام آیا یک روز بعد رابطه جنسی دخول انجام شده باشه و مایع منی داخل ریخته شده باشد وپریود بشی قرص اورژانسی بخوری جلو گیری میکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   بله طبق آنچه بیان کردید گویا ۲۴ ساعت بعد از رابطه دارو را مصرف نموده اید که بله احتمال موفقیت ان بالاست.

 2. سمیه می گوید

  سلام وقتتون بخیر من قرص اورژانسی اووسیز ۱/۵خوردم بعد یک هفته خونریزی کردم و امروز روز ۱۴ پریودمه بازم سینه هام رحمم درد میکنه و حس پریودی دارم ایا عوارض دارو هست یا چیز دیگه ای؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   بله از عوارض این دارو می باشد به خصوص درد در ناحیه ی شکم.

 3. معصومه می گوید

  سلام وقت شما بخیر ممنون از اطلاعاتتون
  سوالم اینه که اگر صبح بعد از رابطه جنسی محافظت نشده پریودی صورت بگیره لازم به خوردن قرص اورژانسی هست؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر دیگر نیازی به مصرف قرص اورژانسی نمی باشد .

 4. مهدی می گوید

  سلام چطور تماس بگیرم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز

   جهت بهرمندی از خدمات مشاوره با پزشک داروساز لطفا به آدرس:
   تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، پلاک ۱۶۴، داروخانه دکتر حق نژاد مراجعه کنید .
   ساعت مشاوره هر روز صبح ها از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۱:۰۰ عصر ها ساعت ۱۸:۰۰ الی ۱۹:۰۰

   با تشکر از همراهی شما.

 5. محرابی می گوید

  سلام.من باید دوروز پیش پریود میشدم.ولی نشدم هنوز‌.درد کمر زیر شکم زیاد دارم..اصلا اصلا تحت هیچ شرایطی هم نمیخام بچه دارشم.البته خیلی رعایت کردم ولی میترسم..امروز رفتم قرص اورژانس خوردم..توروخدا راهنماییم کنید دارم دیوونه میشم..میترسم برم آزمایش چکارکنم..شرایطم طوریه که نمیتونم پیگیر دکتر باشم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز گمی توانید قبل از اقدام به انجام آزمایش خون از بی بی چک استفاده کنید.

   1. زهرا می گوید

    سلام اگر با خوردن قرص اورژانسی
    دو هفته زودتر پریود بشیم و ۱۰ روز طول بکشه و همچنان تا روز ۱۲ لکه بینی داشته باشی
    بازم ممکنه باردار بشی؟؟؟اگر پریود بشی یعنی بارداری صفره؟؟

    1. مجله مثبت سبز می گوید

     سلام دوست عزیز
     اگر بعد از رابطه جنسی تا ۷۲ ساعت قرص اورزانسی مصرف شود احتمال بارداری وجود نخواهد داشت .

  2. خانم ... می گوید

   سلام وقت بخیر رابطه مشکوک داشتم یکی از قرص هارو بعد رابطه و یکی دیگش رو یادم رفت ۱۲ساعت بعد بخورم ۲۴ساعت بعد خوردم
   تاثیرش چطوریه؟احتمال بارداری وجود داره؟

 6. مبینا می گوید

  سلام من درطول یک ماه ۵ عدد قرص اورژانسی مصرف کردم بعداز رابطه بلافاصله قرص رو مصرف کردم ۵روز از شروع قاعدگیم گذشته و تازه لکه های قهوه ایی روشن ب صورتی که با ادرار خارج نمیشه و خیلی کم هست دارم ایا عوارض قرص هست یا احتمال بارداری وجود داره؟لطفا سریع جواب بدید اگرلازمه ب پزشک مراجعه کنم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   ااحتمال بارداری وجود ندارد . مصرف قرص اورژانسی سبب بهم ریختگی در سیکل قاعدگی می شود .

 7. Zari می گوید

  سلام .اگه قرص اوراژانسی رو یکیش رو همون موقع و بعدی رو دوروز بعد یادمون بیاد ک بخوریم تاثیری داره .
  اخه قرص های من دو تا بود ک باید با فاصله زمانی ۱۲ ساعت میخوردم .ک یکیش رو فراموش کردم .
  تورو خدا زود جواب بدید .ممنونم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر امکان بارداری وجود ندارد .

 8. امیر می گوید

  سلام من بعد رابطه قرص اورژانسی خوردم ۱۰ روز بعد خوردن قرص پریود شدم ولی مقدار خونریزیم خیلی کمه و تقریبا میشه گفت لکه بینی و این اتفاق دو هفته قبل روال همیشگی پریودیم افتاده الان این طبیعیه که دو هفته زودتر پریود شدم یا خیر ؟ آیا نیاز به انجام معاینه توسط پزشک هست یا نه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله طبیعی است و از عوارض مصرف قرص اورژانسی می باشد .

 9. زهرا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید عوارض مصرف قرص اورژانسی تا چند وقت ادامه داره؟
  من دفعه اول که مصرف کردم وقتی پریود شدم دوباره بعد از ۸ پریود شدم
  اما این بار ۲۰ روز از پریودیم گذسته ولی هنوز پریود نشدم یعنی نزدیکه ۵۰ روزه
  من اورژانسی رو تقریبا۸۰ روز پیش مصذف کردم ممکنه عوارضش هنوز ادامه داشته باشه؟

  1. دکتر سیدی زاده می گوید

   سلام کاربر گرامی
   لکه بینی و به هم خوردن سیکل ماهیانه از عوارض مصرف این دارو است اما با توجه به اینکه پریود شما بسیار زیاد عقب افتاده لطفا حتما به پزشک مراجعه نمایید.
   سپاس از همراهی شما

 10. Nina می گوید

  سلام
  من تقریبا یک هفته پیش یک رابطه مشکوک داشتم و بعد از اون تقریبا نیم ساعت بعد قرص اورژانسی ./۷۵ لوونژسترل دو تا با هم خوردم و یک هفته بعد خونریزی داشتم که نمیدونم پریود بود یا نه اما بر خلاف پریودیم که ۷ روزس سه روز طول کشید و الان لکه بینی قهوه ای دارم
  ایا امکان بارداری هست؟

 11. ناشناس می گوید

  سلام وقتتون بخیر رابطه حفاظت نشده بود بعد از ۲۴ساعت قرص ارژانسی خوردم اولین قرص جلوگیری وضد بارداری بوده س هفته بعدش مریض شدم خون رنگش مشکی مشکلی نداره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر در روزهای اولیه بارداری است خیر مشکلی ندارد .

 12. مریم می گوید

  سلام من رابطه جنسی داشتم با همسرم و بعد از ۴ساعت دوتا قرص اورژانسی باهم خوردم و الان ۱۶روز از سر وقت پرویدیم گذاشته و پروید نشدم و تست بارداری از داروخانه گرفتم زد منفی میخواستم بدونم چرا پروید نشدم یعنی باردارم یا اثر قرص که نشدم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مصرف قرص اورزانسی سبب بهم ریختگی در سیکل قاعدگی می شود .

 13. زهرا می گوید

  سلام من رابطه جنسی داشتم البته باکره هم هسم قرص اورژانسی مصرف کردم ۱هفته بعدازقرص پریودشدم ولی بعدازاون الان ۳روز ازوقته پریودم گذشته و هنوز پریود نشدم خیلی میترسم احتمال بارداری هست؟ دل دردهم داره تقریبا تمام علائم پریودی ودارم میشه گفت اثرات قرصه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مصرف قرص اورژانسی باعث بهم ریختگی در سیکل قاعدگی می شود.

 14. Sh می گوید

  سلام من حدود۶ سال هست که از قرص اورژانسی استفاده میکنم تقریبا هفته ای یدونه.قاعدگیمو کلا بهم ریخته و فقط هر۳یا۴ماه به مدت۷روز میشم.میخوام ببینم ممکنه روی رحم و تخمک ها تاثیر بذاره و باعث ناباروری بشه؟ممنون میشم جواب بدید…

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مصرف قرص اورژانسی با این دوز به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 15. صحرا می گوید

  سلام
  من چند ساعت بعد از رابطه که محافظت شده هم بود
  قرص لووژسترول مصرف کردم (روزی که رابطه داشتم روز ۷ قاعدگی بود) به دلیل اینکه میترسیدم چیزی وارد شده باشه
  یک هفته بعدش درد داشتم و خونریزی از قاعدگی کمتر بود ولی ۴ روز طول کشید و رنگ قهوه ای بود
  همین پریودی بوده؟

  1. دکتر سیدی زاده می گوید

   سلام کاربر گرامی
   خونریزی که به صورت لکه بینی باشد به احتمال زیاد از عوارض قرص اورژانسی است.
   سپاس از همراهی شما

 16. ز می گوید

  سلام وقت بخیر. من یک روز مانده به شروع پریودم رابطه جنسی داشتم و چند ساعت مونده به ۷۲ ساعت قرص لوژسترون ۷۵ میلی را همزمان دوتاشو خوردم. الان یک هفته است گذشته و امروز لکه بینی قهوه ای کم رنگ دارم. امکان بارداری وجود داره یا خیر؟ البته از ریختن مایع منی داخل واژن مطمئن نبودم و برای احتیاط قرص مصرف کردم. ممنون میشم پاسخ بدین.

  1. دکتر سیدی زاده می گوید

   سلام کاربر گرامی
   لکه بینی از عوارض مصرف قرص اورژانسی است .در بازه ی زمانی که شما ذکر کردید احتمال بارداری بسیار کم است با این حال می توانید از تست های بارداری خانگی استفاده نمایید. دقت کنید برای جواب دقیق تر، این تست ها باید حداقل ۱۲ روز بعد از رابطه استفاده شوند.
   سپاس از همراهی شما

 17. سارا می گوید

  سلام
  روز ۴یا ۵ پریودم رابطه محافظت نشده داشتم
  صبح روز بعد قرص اورژانسی خوردم
  الان تاریخ پریودم هست اما نشدم
  طبیعیه یا امکان بارداری هست؟

  1. دکتر سیدی زاده می گوید

   سلام کاریر گرامی
   احتمال بارداری در روز۴ یا ۵ سیکل ماهیانه کم است همچنین به دلیل اینکه در بازه ی زمانی کمتر از ۷۲ ساعت بعد از رابطه قرص خورده اید احتمال بارداری بسیار ضعیف است. با این حال از تست های بارداری خانگی استفاده نمایید و اگر شروع پریود بیش از یک هفته تاخیر داشت به پزشک مراجعه نمایید.البته دقت داشته باشید که به هم خوردن سیکل ماهیانه از عوارض قرص اورژانسی است.
   سپاس از همراهی شما

 18. سارا می گوید

  سلام
  روز ۴ یا ۵ پریودی رابطه محافظت نشده داشتم
  صبح روز بعد دوتا قرص اورژانسی خوردم
  الان وقت پریود بعدم هست هنوز نشدم تو این بازه هم خونریزی نداشتم
  مشکلی نیست عادیه؟؟؟

  1. دکتر سیدی زاده می گوید

   سلام کاربر گرامی
   در دوران پریود بهتر است رابطه همراه با دخول انجام نشود چون ریسک عفونت تشدید می شود. هنگام پریود احتمال بارداری بسیار ضعیف است. عقب افتادن زمان شروع خونریزی به عوامل مختلفی مثل تغییر فصل، استرس و … بستگی دارد.در صورتیکه بیشتر از ۵ الی ۷ روز تاخیر وجود دارد به پزشک مراجعه نمایید.
   سپاس از همراهی شما

 19. عطیه می گوید

  سلام من رابطه جنسی داشتم همون روز ۲تاقرص اورژانسی خوردم ولی باکره ام امروز یه ماه شده هنوز پریود نشدم میخاستم بدونم قرص اورژانسی چقدر پریودی عقب میندازه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مصرف قرص اورژانسی سبب بهم ریختگی در سیکل قاعدگی می شود .

   1. عطیه می گوید

    آها یعنی منظورتون اینه احتمال بارداری نیست اصلا ؟؟

 20. ریگی می گوید

  سلام من بعد بیست ساعت از رابطه ک شک داشتم مایه منی داخل ریخته قرص اورژانسی خوردم چهار روز قلب موعد پریود شدم خون کم میاد و رنگشم یکم تیرس ایا عادی هست خیلی نگرانم ب حاملگی نکنه ک حامله بودم و این خون از نشانه سقط هس

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مصرف قرص اورژانسی سبب بهم ریختگی در سیکل قاعدگی می شود .

 21. Bh می گوید

  سلام خدا قوت خسته نباشید.
  من بعد از رابطه کمتر از ۲۴ ساعت قرص اوژانسی مصرف کردم .دو هفته قبل از تایم پریودی اصلیم .پریود شدم .ولی با خونریزی خیلی کم الان ۱۰ روز شده هنوز قطع نشده به صورت لکه بینی هست ایا مشکل جدی و نیازه به دکتر مراجعه کنم؟

  1. دکتر سیدی زاده می گوید

   سلام کاربر گرامی
   لکه بینی در پی مصرف قرص اورژانسی معمولا شایع است اما با توجه به طولانی شدن آن برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه نمایید.
   سپاس از همراهی شما

 22. Zzzz می گوید

  سلام آیا بعد از رابطه جنسی.. صبح روز بعد قرص اوژانسی بخوریم
  و پروییدی هم دوروز بعد باشه ولی هنوز پرویید نشدی
  احتمال بارداری هست؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مصرف قرص اورژانسی سببب بهم ریختگی در سیکل قاعدگی می شود .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :