تاثیرات زایمان طبیعی بر روی واژن


0 423

تاثیرات زایمان طبیعی بر روی واژن یکی از دل مشغولی های زنان جوان برای اولین تجربه مادر شدن اونهاست؛ آیا به راستی زایمان طبیعی سبب تغییر شکل رحم شده و یک زن را از داشتن رابطه جنسی لذت بخش تر با همسرش محروم می کنه و یا مشکلات افتادگی مثانه به وجود می یاره؟ در این نوشتار از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز بر آن هستیم تا پاسخ درستی برای این سوالات دریابیم.

قبل از شروع این مقاله کمی تامل بر روی ساختار بدن زن و نوع خلقت آن داشته باشید و به این فکر کنید که اگر مادری درست سر موعد زایمان دردش می گیرد و به طور طبیعی و بدون نیاز به طبیب می تواند یکه و تنها وضع حمل کند، نشوندهنده چیست؟ در حقیقت این آفرینش سیستم بدن یک زن است که بایستی به این روش زایمان کند، که دلایل منطقی و علمی هم بر این گفته صحه می گذارند. البته گاها شاهد برخی از عوارض مانند گشاد شدن رحم و یا کاهش استحکام دیواره واژن نیز بوده ایم که حتی این موارد هم ربطی به زایمان طبیعی نداره و می تونه به خاطر بارداری های پی در پی و عدم پیروی از سبک زندگی سالم باشد.

تغییرات بدن زن به دنبال بارداری و زایمان

زمانیکه باردار می شوید بدن به طور اتوماتیک وار دچار یک سری تغییرات هورمونی از قبیل ترشح بیشتر هورمون استروژن شده که باعث می شه جریان خون در بدن مادر افزایش پیدا کنه و فشار خون در تمامی اندام ها رفت و آمد بیشتری پیدا کنه و قدرت کشسانی واژن نیز بیشتر گردد. از طرف دیگر هورمون ریلکسین موجب شل شدن عضلات و رباط ها شده و تغییر شکل بدن و همچنین تغییر استخوان های لگن به روند زایمان کمک می نمایند. بنابراین در می یابیم که در طی یک پروسه ۹ ماهه بدن آمادگی لازم برای زایمان را پیدا می کند.

تاثیرات زایمان طبیعی بر روی واژن

خوئشبختانه در عصری زندگی می کنیم که تبادل اطلاعات و کسب دانش و آگاهی بسیار راحت شده، پس می خواهم بهتون بگم که با کمی تحقیق خواهید دریافت که شما می تونید به راحتی هم زایمان طبیعی داشته باشید و هم هیچ گونه عوارضی از قبیل گشاد شدن واژن و غیره نداشته باشید، فقط کافیه قبل و بعد از زایمان از ورزش کگل که تقویت کننده عضلات کف لگن هست پیروی کنید، با این کار هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت.

ورزش کگل

هر جا که نشستید هر جا که راه می رید با مثانه خالی به مدت ۵ ثانیه عضلات کف لگن خود را منقبض کنید، دقیقا مثل وقتایی که جلوی ادرار خودتونو می گیرید، روزانه ۳ مرتبه و هر بار ۱۰ مرتبه از این ورزش پیروی کنید و تلاش کنید ۵ ثانیه انقباض را به ۱۰ ثانیه برسانید.

نکات مثبت زایمان طبیعی

  • به جای ده روز درد بعد از سزارین و بی قراری فقط کمی قبل از زایمان دردهای منقطع خواهید داشت.
  • بلافاصله پس از زایمان طبیعی می تونید مادری کردن برای نوزادتون رو تجربه کنید.
  • عفونت در زایمان طبیعی به نسبت سزارین بسیار کمتر است.
  • خروج بچه از کانال طبیعی زایمان موجب وارد اومدن کمی فشار به قفسه سینه وی شده که تمام مواد باقی مانده و سموم رو از معده و قفسه سینه نوزاد تخلیه می کنه.
لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :