همه چیز درباره کاشت مو


0 546

همه چیز درباره کاشت مو

کاشت مو روشی نوین در درمان ریزش مو، چند سالی است با پیشرفت علم و تکنولوژی وارد حیطه علم پزشکی گردیده و علاوه بر برطرف نمودن مشکل طاسی و بی مویی خصوصا در آقایان از بسیاری بیماری های روحی و افسردگی که به دنبال ریزش مو پدید می آیند نیز جلوگیری کرده است.

کاشت مو بنا به دلایل گوناگونی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت هواداران بسیاری دارد.

دلایل ریزش مو

مشکل کم کاری تیروئید

اصلی ترین عامل وراثت

بیماری های داخلی و استرس

کمبود برخی از ویتامین ها و مواد معدنی نظیر ویتامین D، زینک و غیره

حال با وجود این مشکلات و به وجود آمدن طاسی و یا کم مویی، ابتدا مشکل را ریشه یابی نمایید تا شاید با برطرف نمودن مشکل اصلی بدون نیاز به کاشت مو تنها با دارو درمانی ریزش مو متوقف گردد. اما اگر چنین اتفاقی رخ نداد، نگران نباشید زیرا کاشت مو یکی از مطمئن ترین و راحت ترین درمان های فعلی کم مویی می باشد.

روش های کاشت مو

FUT

در این روش به اندازه یک نوار باریک به طول ۱۸ تا ۲۴ سانتی متر بسته به اندازه سر بیمار و به عرض ۱۵ تا ۲۰ میلی متر از ناحیه پشت سر برداشته می شود. در این روش در حدود ۴ تا ۶ هزار تار مو بدست می آید که در ناحیه گیرنده کاشته می شود.

FIT

در روش مذکور هیچ گونه جراحی و یا برشی وجود ندارد و فقط فولیکول ها را از پشت سر برداشته و در نواحی مورد نظر می کارند.

ترکیبی

در روش ترکیبی که چند سالی است برای دریافت نتیجه بهتر مورد استفاده قرار می گیرد از هر دو روش به صورت همزمان و یا با فاصله یک روز استفاده می شود. که در اینصورت ابتدا FUT سپس FIT نیز انجام می گیرد.

در مقالات آتی در رابطه با نحوه آمادگی برای کاشت مو و همچنین نکات مهم در مراقبت بعد از عمل را برایتان به جزئیات شرح خواهیم داد.

مجله پزشکی مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :