فرق قطره آهن خارجی با ایرانی چیست ؟ فرق قطره آهن خارجی با ایرانی چیست ؟

ایمپلنت چشم چیست؟


0 2809

ایمپلنت چشم چیست؟

قطار سریع السیر علم داره حرکت می کنه و از جمله دستاوردهای جدید اون می شه به ایمپلنت چشم اشاره کرد. رایج ترین نوع چشم مصنوعی ایمپلنت های کروی توی اندازه و شکل واقعی چشمه که پزشک جراح توی کاسه چشم که همان مدار چشمه، بعد از تحلیه چشم قرار می ده. دقیقا مثل فرآیند درمانی، باقی بافت ها و عروق خونی به داخل و اطراف ایمپلنت در محل نگهدارنده مدار قرار داده می شه.

چرا چشم رو تخلیه می کنن؟

آسیب هایی مثل اسید پایریال تومورها و بیماری های مختلف می تونه باعث شه که پزشکان مجبور به تخلیه چشم بشن. عمل تخلیه چشم عبارته از بیرون اووردن کامل کره چشم و یا محتویات اون که به دلایل مختلفی صورت می گیره.

دلایل انجام:

ایمپلنت عنبیه مصنوعی رو می شه برای زیبایی استفاده کرد، اما علاوه بر این می شه برخی بیماری ها رو هم مثل هتروکرومیا که بیماری رنگدانه ایه که موجب می شه فرد دارای دو چشم به رنگ مختلف باشه رو هم درمان کرد.

در برخی موارد این جراحی می تونه برای احیای دید هم مورد استفاده قرار بگیره، برای مثال توی سال ۲۰۱۱ برای درمان یه پسر ۱۷ ساله که از بدو تولد به دلیل نداشتن مادرزادی عنبیه، تا حدودی نابینا شده بود به کار گرفته شد، جالبه بدونید که پس از این عمل بیمار دید کامل نزدیک به دست اوورد.

موارد کاربردی:

  • تغییر رنگ دایمی چشم
  • تحلیل رفتگی شدید عنبیه
  • کیستیک و چندلایه ای بودن عنبیه
  • درمان کسانی که فاقد عنبیه هستن
  • درمان بیماران دچار زالی یا آلبینسیم
  • عدم تشکیل مادرزادی قسمتی از عنبیه یا کلوبوما
  • درمان افرادی که به دنبال ضربه، دچار پارگی عنبیه شدن
  • اصلاح رنگ چشم در افرادی که دو چشم اونها دارای دو رنگ متفاوته

روش انجام:

این جراحی شامل یه برش ۲.۸ میلی متری در قرنیه و وارد کردن یه ایمپلنت تاخورده درون اون می شه، بعد از اونکه این ایمپلنت درون چشم رفت، به شکل اصلی برمی گرده و می شه اون رو توی موقعیت خودش قرار داد.

اگرچه این جراحی بی خطر به نظر میاد اما بعضی افراد دچار عفونت چشمی، حساسیت به نور و التهاب می شن؛ البته در صورت هر مشکلی می شه به راحتی این ایمپلنت رو از چشم خارج کرد.

مجله مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :