آشنایی با خواص روغن درخت چای


0 1524

آشنایی با خواص روغن درخت چای

روغن درخت چای همان اسانس برگ درخت چای است که بویی کافور‌ مانند و بسیار قوی دارد. این روغن نقش ضد عفونی‌کننده، ضد میکروبی و ضد قارچ بسیار زیادی در خود دارد.

تاریخچه این روغن:

روغن درخت چای به طور عمده از گیاهان بومی استرالیا استخراج می گردد و به این نام شهرت یافته است. استفاده از این روغن در استرالیا به صد سال پیش مربوط می شود.

روغن درخت چای از برگ های درخت چای گرفته شده است. این برگ ها متعلق به درخت همیشه سبز ملالوکا آلترنیفولیا است که اصالتا استرالیایی است. درخت چای را نباید با گیاه متداول چای که برای درست کردن چای سیاه و سبز استفاده می شود، اشتباه گرفت.

رفع آکنه و روغن درخت چای:

این روغن حاوی terpinen-4-OL می باشد که این ترکیب به از میان بردن باکتری های آکنه زا کمک می کند. از محلول روغن درخت چای برای رفع جوش های سطحی پوست نیز استفاده می شود، این روغن از طریق لایه برداری به رفع آکنه کمک می کند.

تقویت موها:

روغن درخت چای برای سلامت مو و پوست سر بسیار مفید است. این روغن توانایی بسیاری در تسکین پوسته پوسته شدن پوست سر، حذف شوره داشته و حتی برای درمان شپش سر نیز مفید است.

سلامت دهان، دندان و تنفس:

به دلیل توانایی این روغن در از بین بردن باکتری و تسکین دادن التهاب، می تواند به عنوان یک ماده‌ مناسب در خمیردندان خانگی و دهان شویه به منظور کاهش خونریزی از لثه‌ها و پوسیدگی دندان، مورد استفاده قرار داد. هم چنین باعث نابودی میکروب ها شده و فلور طبیعی دهان را احیا می کند. همچنین بوی بد دهان با استفاده از این روغن در خمیردندان از میان می رود.

دیگر خواص:

دفع حشرات، درمان زگیل و حساسیت های پوستی، درمان سندروم پای ورزشکاران، از بین برندن چربی اضافی پوست و…

نکته مهم:

استفاده از روغن درخت چای و یا هر نوع روغن گیاهی خوراکی برای خانم های باردار، شیرده و کودکان زیر سه سال ممنوع می باشد.

مجله پزشکی مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :